שתף קטע נבחר

איקאה מפסיקה לעבוד עם מובילי דרור

חברת איקאה ישראל החלה להעביר בהדרגה את שירותי ההרכבה אליה ותעסיק בעצמה את המרכיבים. גם שירותי ההובלה יעברו מחברת מובילי דרור לאיקאה עד סוף השנה. למרות זאת, המחירים לא יירדו. לקוחות התלוננו שמובילי דרור מאפשרת גמישות מעטה מאוד לגבי מועד ושעת המשלוח. איקאה: "מהיום נעמוד ישירות מול הלקוח"

איקאה ישראל נפרדת ממובילי דרור: עד סוף 2016 שירותי ההובלה וההרכבה לצרכנים ייעשו דרך איקאה עצמה ולא באמצעות מובילי דרור, חברה חיצונית שעובדת עם איקאה ישראל 10 שנים. איקאה כבר החלה להעביר את השירותים בהדרגה להפעלה עצמית ואף תעסיק את המרכיבים שהועסקו עד כה במובילי דרור.

 

 

חברת מובילי דרור, שלה מרכזים לוגיסטיים במגדל העמק ולוד, מפעילה דוכן הזמנות בכל אחד מסניפי איקאה דרכו נקבעים מועדי ההרכבה. מועדי המשלוח המדויקים נעשים בטלפון. מובילי דרור אף מוכרת מוצרי איקאה דרך אתר האינטרנט החדש שלה Dror4u וכרגע מסתמן שתמשיך למכור כך, עד להודעה חדשה. היא עובדת גם עם חברות כמו לוריאל ו-HP. 

 

לאחרונה, פתחו נהגי המשאיות של מובילי דרור בשביתת מחאה שגרמה לשיבושים בהובלות, בשל כוונת החברה, לטענתם, להוריד את שכר הנהגים בעד אלף שקל לנהג. מהנהלת החברה נמסר אז כי היא פועלת לרווחת עובדיה. 

 

אתר האינטרנט החדש של מובילי דרור - מדגיש את מכירת מוצרי איקאה אונליין, דרך אתר זה בלבד. החברה מצהירה שהיא עדיין ספק שירותי ההובלה וההרכבה הרשמי של איקאה בישראל (צילום מסך מאתר מובילי דרור) (צילום מסך מאתר מובילי דרור)
אתר האינטרנט החדש של מובילי דרור - מדגיש את מכירת מוצרי איקאה אונליין, דרך אתר זה בלבד. החברה מצהירה שהיא עדיין ספק שירותי ההובלה וההרכבה הרשמי של איקאה בישראל(צילום מסך מאתר מובילי דרור)

אתר האינטרנט הקודם של מובילי דרור: עסקי ההובלה של החברה - בפרונט (צילום מסך מאתר האינטרנט של מובילי דרור) (צילום מסך מאתר האינטרנט של מובילי דרור)
אתר האינטרנט הקודם של מובילי דרור: עסקי ההובלה של החברה - בפרונט(צילום מסך מאתר האינטרנט של מובילי דרור)

 

תלונות צרכנים: אין התחשבות בזמן שלנו

השירות של מובילי דרור נחשב למהיר, אבל לעיתים - לוקה בחסר. צרכנים התלוננו ל-ynet שמובילי דרור נוהגים להתקשר ללקוח ביום בו קנה את המוצר, לפעמים בשעות מאוחרות בלילה. נציג החברה בדרך כלל כלל פשוט קובע לצרכן עובדה: "מועד המשלוח יהיה מחר בבוקר/צהריים בשעה X", בלי שום התחשבות בהשגות של הלקוח לגבי המועד. מדובר בהנחתה ולא בדיאלוג. אם הלקוח טוען שהשעה לא נוחה לו, הנציגים אומרים לו שאין ברירה ואין גמישות ואף מאיימים שהמוצרים שהזמין יוחזרו לחברה. על שינוי יום בכלל אין מה לדבר. "אנחנו לא חברת איחסון", אמרו שם ללקוחות.

 

בעקבות תלונות של לקוחות, הנציגים הפכו אדיבים יותר ומעט גמישים יותר בשעות, אבל לא בהרבה. עדיין לא משתלם למובילי דרור להחזיק סחורה במחסנים שלהם יותר מיממה והזמן של לקוח איקאה זה לא פקטור.

 

לפי אתר האינטרנט שלה, מובילי דרור מספקת אפשרות "איחסון" בתשלום (למעט בתקופת סייל) למזמינים מוצרי איקאה אונליין. איחסון של 3-1 ימים עולה 100 שקל. כל יום נוסף עד שבועיים: יגרור תוספת של 25 שקל ללילה. 

 

כרגע: אין הורדת מחירים

לא ברור אם הפרידה של איקאה ממובילי דרור תוזיל לטווח הרחוק את ההובלה וההרכבה, אם כי די ברור שאיקאה "חותכת" פה יד בשרשרת. כרגע - המחירים לא יורדים. 

 

מחירי ההובלה כפי שתומחרו על-ידי מובילי דרור בשיתוף איקאה, נעים בין 228 שקל ל-380 שקל ליישוב מרוחק (אילת, ערבה, בקעת הירדן, רמת הגולן). הזמנה דרך האינטרנט כוללת גם תשלום נוסף של 7% מההזמנה - מינימום 90 שקל.

 

הובלת מטבח עולה מקסימום 600 שקל. בתשלום מעבר ל-4,600 שקל העלות הינה 5% מסכום ההזמנה. יש תוספת תשלום של 25 שקל לקומה רביעית ומעלה בבניין ללא מעלית.

 

ההרכבה מתומחרת לפי מחיר המוצר המובל: כשמחיר המוצרים נמוך מ-1,001 שקל, ההרכבה מתומחרת ב-238 שקל. כשמחיר המוצרים נע בין 1,001 ל-2,000 שקל - עלות ההרכבה הינה 330 שקל. כשמחיר הרכישה הוא עד 4,000, מחיר ההרכבה עומד על 400 שקל. כשמחיר הרכישה מגיע ל-4,001 ומעלה, מחיר ההובלה הינו 10% ממחיר המוצרים המובילים.

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים