שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: על אורן קובי להתפנות ממגדלי YOO

לטענת כונס הנכסים של חברת שיווק הקרקעות החקלאיות "אדמה", בעל השליטה לשעבר פלש לדירת היוקרה בת"א - לאחר ששוחרר ממעצר בית ולמרות שהשופט הורה על מכירתה. עליו לפנותה עד יום ו'. נגד קובי מתנהלת חקירת משטרה בחשד כי מעל בכספי לקוחותיו בעשרות מיליוני שקלים

יוצא מהמגדל: בית המשפט המחוזי בתל-אביב הורה היום (ד') לאורן קובי, לשעבר בעל השליטה בקבוצת אדמה שעסקה בשיווק קרקעות חקלאיות, לפנות את הדירה שבה הוא שוהה במגדלי YOO בתל-אביב. עוד הורה לו בית המשפט למסור את החזקה בדירה לידי כונס הנכסים, וזאת עד יום שישי.

 

בת 72 נגד עוה"ד של אדמה: "סומנתי כמטרה"

 

בתחילת השבוע פנה כונס נכסיו של קובי, עו"ד חגי אולמן, לבית המשפט ודרש להורות ליזם הנדל"ן לפנות את הדירה הממוקמת במגדלים היוקרתיים בצפון תל-אביב. לפי עו"ד אולמן, קובי פלש לדירה לאחר ששוחרר ממעצר בית, ולמרות שהשופט, איתן אורנשטיין, הורה על מימושה של הדירה ומכירתה על ידי כונס הנכסים.

אורן קובי בבית המשפט (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
אורן קובי בבית המשפט(צילום: צביקה טישלר)

לפי כונס הנכסים, שבועיים לאחר שהורה השופט אורנשטיין על מכירת הדירה, בנוסף לדירה נוספת הממוקמת במגדלים היוקרתיים, הוא גילה לתדהמתו שקובי "ראה לעשות דין לעצמו", ולאחר שסיים את הליכי מעצר הבית שבו היה מצוי, הוא עבר להתגורר בה.

 

מי שאפשר לקובי להתגורר בדירת הפאר הן דווקא המשטרה והפרקליטות. כזכור, בעניינו של קובי נפתחה חקירה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל-אביב, ומרכזה החשד כי זה מעל בכספי לקוחותיו בעשרות מיליוני שקלים. קובי שהה תחילה במעצר ובהמשך שוחרר למעצר בית, ולאחרונה הגיעו סנגוריו להסכמה עם הפרקליטות לפיה הוא יוכל להמשיך את מעצר הבית בדירתו שבמגדלי YOO.

 

בתגובה לבקשת הכונס לפנותו, טען קובי כי יש למצוא לו דיור חלופי, כי שווי הנכסים המשועבדים עולה על סך חובותיו לבנק וכי בהחלטת השחרור בעניינו נקבע שיתגורר בדירה.

 

השופט אורנשטיין קיבל את עמדת עו"ד אולמן והורה לקובי לפנות את הדירה ולמסור את החזקה בה לכונס הנכסים עד יום שישי בשעה 10:00. עוד ציין השופט כי בבעלותו של קובי דירת מגורים ביישוב באר יעקב, "כך שיש לחייב קורת גג והוא אינו נדרש לדיור חלופי".

 

מה הסיכונים ברכישת קרקעות חקלאיות? מוזמנים לצפות במדריך ynet:

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אורן קובי, לשעבר בעלי קבוצת אדמה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים