שתף קטע נבחר

60 שניות: הכירו את פרויקט "דירה להשכיר"

לא מדובר בספר הילדים המפורסם של לאה גולדברג - אלא בחברה הממשלתית לדיור להשכרה, שמפרסמת מכרזים להקמת פרויקטים להשכרה ארוכת טווח. כמה זה עולה ומי זכאי לשכר דירה מופחת? צפו

 

 

דירה להשכיר: זה לא רק השם של ספר הילדים המפורסם של המשוררת והסופרת לאה גולדברג - מדובר בחברה הממשלתית לדיור להשכרה בבעלות המדינה, שהוקמה על פי החלטת ממשלה במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור בינואר 2015. מדובר בפרויקט להשכרה לטווח ארוך שתוכנן ואושר עוד ב-2013 בקדנציה הקודמת של משרד האוצר

 

במסגרת הפרויקט, מפרסמת החברה מכרזים להקמת מתחמי בנייה עם דירות 3-5 חדרים, והיזמים שזוכים במכרז מתחייבים להשכיר את הדירות לתקופה של 20 שנה בשכר דירה מפוקח. לאחר מכן הם יכולים למכור את הדירות לציבור הרחב במחירי השוק החופשי.

בחלק מהדירות אף מובטח שכר דירה נמוך ב-20%-25% ממחיר השוק עבור זכאים. מיהם אותם זכאים? זוגות צעירים ורווקים ורווקות בני 35 ומעלה, שהוציאו תעודת זכאות במשרד הבינוי והשיכון. כדי לזכות בזכות לדירה בשכירות ארוכת טווח ומפוקחת, יש להירשם להגרלה שעורך היזם שזכה במכרז בכל פרויקט.

 

שכר הדירה לזכאים שישכרו דירות במחיר מוזל יתעדכן אחת לשנה בהתאם למדד המחירים לצרכן, במשך שלוש שנים, עם אופציה לשבע שנים נוספות. שכר הדירה לזכאים שישכרו דירות במחיר רגיל יוכל לעלות עד 5% בלבד במשך תקופת השכירות - חמש שנות שכירות עם אופציה לעוד חמש שנים. בסך הכל ניתן להתגורר בפרויקטים אלה במשך 10 שנים.

הדמיית פרויקט דירה לשכיר במתחם הרקפות בראשון לציון ( 3Ddesign) ( 3Ddesign)
הדמיית פרויקט דירה לשכיר במתחם הרקפות בראשון לציון( 3Ddesign)

הדמיית פרויקט דירה להשכיר במתחם אלנבי בירושלים (הדמיה: ASSAF PEREZ) (הדמיה: ASSAF PEREZ)
הדמיית פרויקט דירה להשכיר במתחם אלנבי בירושלים(הדמיה: ASSAF PEREZ)

עד כה הכריזה המדינה על שיווק של כ-30 אלף יחידות דיור המיועדות להשכרה לטווח ארוך, כאשר הפרויקט הראשון עתיד להתחיל אכלוס לקראת נובמבר השנה במתחם שבעת הכוכבים בהרצליה. מדובר בפרויקט של כ-1,500 יחידות דיור, ועד סוף השנה צפויים להתפרסם מכרזים ל-1,000 יחידות דיור נוספות.

 

פרויקטים נוספים פורסמו בשכונת מורשה ברמת השרון, בשכונת נאות פרס בחיפה, במתחם הגדנ"ע בתל-אביב, במתחם אלנבי בירושלים ובמתחם הרקפות בראשון לציון. עד סוף השנה צפויים להתפרסם מכרזים עבור פרויקטים בשכונת אפק בקריית ביאליק, ברובע כרמי גת בקריית גת, במתחם המגורים החדש עיר היין באשקלון ובמתחם הדסה הקטנה בירושלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים