שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אושר: 3,700 דירות יוקמו בשטח צריפין

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור אישרה הקמת שכונה חדשה בבאר יעקב, בשטח המחנה הצבאי המתפנה. השכונה תכלול גם כ-680 יחידות דיור קטנות וכ-280 יחידות עבור דיור מיוחד

3,700 יחידות דיור חדשות יוקמו בבאר יעקב, בשטח במחנה צריפין המתפנה: הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), ברשות ערן ניצן, סגן הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר, החליטה היום (ב') על אישור תוכנית מועדפת לדיור בבאר יעקב בהליך מזורז.

 

כתבות אחרונות במדור צנרת התכנון :

אושר: 780 דירות ביישובי המגזר הבדואי בנגב

עקב לחץ של כחלון: 1,360 דירות ייבנו בשרון

תוכניות חדשות ל-1,200 דירות בפינוי-בינוי

 

התוכנית כוללת שטח של כ-430 דונם המצוי בתחום מחנה צריפין. השכונה שתוקם במקום תכלול כ-3,700 יחידות דיור, בתמהיל מגוון הכולל גם כ-680 יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים ומשפחות בתחילת דרכן, כ-280 יחידות עבור דיור מיוחד (לרוב מדובר בדיור מוגן או במעונות סטודנטים) וכן שטחי ציבור ומבני ציבור.

באר יעקב. שכונה חדשה בשטח של 430 דונם (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
באר יעקב. שכונה חדשה בשטח של 430 דונם(צילום: אבי מועלם)
 

מהוועדה נמסר כי התכנון מספק דגש על העצמה עירונית, תוך ניצול מיטבי של השטח באמצעות בנייה בצפיפויות גבוהות, הישענות על תחבורה ציבורית ועירוב שימושים (מגורים, מסחר ותעסוקה). עוד נמסר כי "הליך התכנון כלל עבודות מטה נרחבות עם כלל גורמי הממשלה, המבטיחות את מימוש התשתיות במקביל למימוש התוכנית".

 

בת ים: נרכשה קרקע למגדל בן 43 קומות

בבת ים, הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב שבמינהל התכנון החליטה להפקיד את תוכנית "הבת-ימון" במרכז העיר, הכוללת 170 יחידות דיור, 28,284 מ"ר עבור תעסוקה ו-5,300 מ"ר עבור מסחר. התוכנית חלה על מבנה המסחר והמשרדים "הבת-ימון" הקיים ועל השטח הצמוד לו מדרום, והיא תשתרע על שטח של כ-8 דונם בין הרחובות ניסנבאום, קינמון וכ"ט בנובמבר.

 

במסגרת התוכנית, יוספו שבע קומות למתחם שישמשו לתעשייה עתירת ידע, משרדים, מרפאות ומלונאות. בשטח הגובל למבנה מדרום-מערב תתאפשר בניית מגדל בן 30 קומות, שישלב מגורים בקומות העליונות ומסחר ותעסוקה בקומות התחתונות. כמו כן, 1,100 מ"ר יוקצו עבור שטחי צרכי ציבור, בהם יוקמו, בין היתר, שתי כיתות גן ושתי מעונות יום. 2,000 מ"ר יוקצו עבור בתי קפה, מסעדות, גלריות ועוד.

 

ממינהל התכנון נמסר כי "מדובר בתוכנית הצפויה לתרום להתחדשות העירונית באזור הכניסה לרובע העסקים המתפתח, על עורק תחבורה ראשי וציר הרכבת הקלה. תוכנית זו מתווספת למספר תוכניות שאושרו או שהוחלט להפקידן באזור בשלוש השנים האחרונות, בהתאם למדיניות המאושרת הכוללת עירוב שימושים, משיכת תעשייה עתירת ידע, שדרוג המסחר ושילוב מגורים בתמהיל יחידות דיור מגוון".

 

במקביל, הודיעה חברת פרי נדל"ן מקבוצת אלדד פרי כי חתמה על מימוש אופציה לרכישת קרקע על קו החוף בבת ים, לבניית מגדל מגורים עם 43 קומות ו-205 יחידות דיור בשכונת רובע פארק הים החדשה. סיום בניית המגדל ומסירת הדירות לרוכשים צפוי להיות בתוך שנתיים וחצי וכעת בחברה ממתינים לקבלת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר.

 

חתימת ההסכם למימוש האופציה מול בעלי הקרקע בוצעה לאחר שמרבית הדירות בפרויקט נמכרו במסגרת קבוצת רכישה. דירות שלושה חדרים נמכרו במחיר ממוצע של כ-1.65 מיליון שקל, דירות ארבעה חדרים נמכרו ב-2.15 מיליון שקל, דירות חמישה חדרים נמכרו ב-2.5 מיליון שקל ושמונה דירות פנטהאוז בפרויקט נמכרו במחיר ממוצע של 4.5 מיליון שקל.

 

לדברי אלדד פרי, יו"ר קבוצת אלדד פרי, "פרויקט פרי הורייזן הוא אחד הפרויקטים החשובים שלנו בקבוצה. רוכשי הדירות ייהנו משכונת פארק הים, הנחשבת כיום לאחת השכונות האטרקטיביות בעיר בזכות מאפיינים כגון קרבה למוסדות תרבות וחינוך, סמיכות לחוף הים וסביבה ירוקה ושקטה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
באר יעקב. מתרחבת
צילום: אבי מועלם
מומלצים