שתף קטע נבחר

ברזילאיות קלות, ארגנטינאיות קשות, וצריך 'להבקיע': אתר מטיילים ישראלי ב-ד' אמריקה

בימים בהם כולם נחרדים מדבריו הסקסיסטיים של טראמפ, אתר מטיילים ישראלים בדרום אמריקה פועל לא הרבה יותר טוב. הבחורות בכל מדינה מדורגות על פי רמת הקושי להשכיב אותן, הגבר הישראלי נקרא "להבקיע" כמה שיותר. ויש גם מדריך מלא לכל סוגי הסמים. האתר בתגובה: "הכתבות הומוריסטיות, צר לנו אם מישהו נפגע, הכתבות הורדו מהאתר"

 (צילום מסך) (צילום מסך)
(צילום מסך)

תדמיתו של המטייל הישראלי בעולם אינה, איך נאמר זאת בעדינות, מהטובות ביותר שיש. משריפת היער בטורס דל פאינה בצ'ילה ועד לטיסת השוקולד של ישראייר שעשתה כותרות בעולם, נדמה שאנחנו מתאמצים לא לשפר את מה שחושבים עלינו בחו"ל. דוגמה לכך, בוטה במיוחד, ניתן היה למצוא לאחרונה באתר המטיילים הישראלי "מוצ'ילר", המכוון לנוסעים הצעירים לדרום אמריקה.

ברזיל. הישראלים ממשיכים להרוס את תדמית המטייל ()
ברזיל. הישראלים ממשיכים להרוס את תדמית המטייל

מאמר שפורסם באתר לאחרונה ונראה כאילו נלקח מקמפיין הבחירות של דונלד טראמפ, סקר את רמת הבחורות אותן תוכלו למצוא בכל אחת מהמדינות. בין היתר הוגדרו שם הברזילאיות כ"קלות", הארגנטינאיות כ"קשות", הצ'יליאניות כ"מציבות אתגר קליל" והבוליביאניות כ"אלפקות". בנוסף לכך, הכתבה מדריכה את המטייל הישראלי מתי ואיך לברוח כאשר הוא מגלה שלבחורה שהוא מנסה להתחיל איתה יש בן זוג.

 

"המדריך הוא ריכוז טיפים ושיטות התחלה של מספר מטיילים ותיקים וחדשים, אשר נבדקו מספר פעמים והוכחו מחקרית ומדעית כתקפים, או במילים אחרות - הם הצליחו ל**** מספר פעמים גדול מהממוצע על פי השיטות הנ"ל", נכתב במדריך "איך להתחיל עם בחורות בדרום אמריקה".

 (צילום: פייסבוק) (צילום: פייסבוק)

יצויין כי האתר המארח את המדריך המלומד ממומן מפרסומות, בין היתר של חברות גדולות בתחום התיירות והתקשורת כדוגמת איסתא, מודעה הנושאת את לוגו בזק בינלאומי ואחרות, הנותנות חסות לתוכן זה ולתכנים אחרים באתר.

 

מחאה ברשת

על אף ההערה "מאמר זה נכתב בהומור" שנוספה לו, קוראות רבות מחו ברשתות החברתיות בשבוע האחרון כנגד האתר והתכנים הסקסיסטיים הבוטים שהובאו בו. עדן יאיר, ישראלית המתגוררת בריו דה ז'נירו אמרה בשיחה עם ynet כי הופתעה למצוא את הכתבה באתר. "הכתבה הזו שוביניסטית, בזיונית ופשוט מגוחכת. כ-60 אלף ישראלים מגיעים לדרום אמריקה כל שנה ולא חסר איך לעשות רושם רע. הכתבה הזו פשוט נוראית, לרשום דברים כמו 'אפשר לתפוס בנות גם במשך היום' כאילו בנות זה פוקימון - זה פשוט מאוד נורא.

 

"הופתעתי מאוד לרעה מהם", ממשיכה עדן, "במיוחד בגלל כל העצות והטיפים הטובים שהם כן נותנים למטיילים, ואני חושבת שהם צריכים להוריד את הפוסט הזה ולהתנצל לא רק בפני הדרום אמריקאיות אלא גם בפני כל בנות ישראל, שהן טייסות, עורכות דין, מנהלות, ואפילו נגידת בנק ישראל היא אישה - לא מגיע לאף אחת מאיתנו שיתייחסו אלינו כמו אל גוש בשר".

הפוסט של תמר הולצר בפייסבוק (צילום: פייסבוק)
הפוסט של תמר הולצר בפייסבוק(צילום: פייסבוק)

בנוסף למחאתה של עדן יאיר, הגיעו ל-ynet פניות רבות נוספות בעניין האתר. כמו כן, ברשתות החברתיות פורסמו פוסטים באותה רוח - בעיקר של בחורות זועמות. אחד מהם הוא זה המובא מעלה, המתאר את המאמר כגזעני, מתנשא ומזלזל. בפוסט שפרטי הכותבת שלו שמורים במערכת, היא קראה להורידו לאלתר.

 

לא רק סקס: יש גם סמים

אבל אם לא די בכך ומדריך הבחורות אינו בעייתי במיוחד לדעתכם, אולי כדאי שנקפוץ גם למדריך נוסף המתפרסם באתר "מוצ'ילר", מדריך הסמים המלא. במדריך זה מפורטים סוגי סמים, דרכי השגתם והשפעתם על הגוף, בטקסט שלא היה מקובל לעולם כנראה אם היה נכתב על הנעשה בארץ. מטעמים ברורים לא נחזור גם כאן על הדברים ועל ה"הנחיות" שמועברות שם לקהל המטיילים הישראלי בדרום אמריקה.

תפיסת סמים בקולומביה, ארכיון (צילום: AP) (צילום: AP)
תפיסת סמים בקולומביה, ארכיון(צילום: AP)

התכנים המוצגים באתר, ללא צל של ספק, לא תורמים במיוחד לתדמית הישראלי המטייל בעולם. בשנים האחרונות משרד התיירות משקיע לא מעט משאבים על מנת לשפר תדמית זו - בין אם בפני התיירים המגיעים לארץ ובין אם בהסברת פניו של הישראלי בעולם, אך תכנים כגון זה - מחזירים אותנו שוב, הרבה יותר מדי זמן אחורה.

 

מאתר מוצ'ילר נמסר בתגובה: "מדובר בכתבות הומוריסטיות מלפני מספר שנים. צר לנו אם מישהו נפגע מהדברים שנכתבו. אנו קשובים לדעת הקהל ולכן החלטנו להוריד אותן מהאתר". עם זאת, לאחר ולמרות התגובה, עדיין ניתן למצוא בו טקסטים פוגעניים ביותר באותיות גדולות ומודגשות כדוגמת "איך להשחיל בחורות דרום אמריקאיות".

 

מחברת "בזק בינלאומי" נמסר כי המודעה אינה של החברה אלא מדובר במודעה של חברה אחרת, "בזקום".

 

מחברת "בזקום" נמסר כי "החברה רואה חשיבות רבה במניעת פרסום כתבות בעלות תוכן פוגעני ובוטה. אנו נבחן את התכנים המפורסמים באתר ונשקול את צעדינו בהתאם".

 

בחברת "איסתא" המפרסמת באתר סירבו להגיב לכתבה 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ברזיל. מה הישראלים חושבים (לעצמם)
צילום: shutterstock
מומלצים