שתף קטע נבחר

אימה בפארק השעשועים: הבילוי הסתיים בחדר המיון

א' ומשפחתה הגיעו במהלך סוכות לפארק אתגרי ליד חיפה במטרה לחוות יום כיף ואקשן עם הילדות וחברים. הם לא תיארו לעצמם שהיום הזה יסתיים בחדר המיון עם שברים וחבלות, ותחושת זלזול מצד מפעילי המקום. פארק השעשועים: "אין פשרות בענייני בטיחות, מדובר בטעות אנוש"

כמו משפחות רבות שחיפשו דרכים מעניינות להעביר את ימי חג הסוכות, כך גם משפחתה של א' (38) מראשון לציון, הגיעה לפארק "ים כרמל" שביער עופר ליד חיפה, בשבת האחרונה, כדי להעביר יום של כיף בפארק האתגרי עם חברים. א' לא תיארה לעצמה שהיום ייגמר בחדר המיון עם שבר, חבלות גוף קשות וטראומה להרבה זמן.

גשר החבלים בפארק האתגרי "ים כרמל" ביער עופר (מתוך אתר "ים כרמל") (מתוך אתר
גשר החבלים בפארק האתגרי "ים כרמל" ביער עופר(מתוך אתר "ים כרמל")
"הגענו למקום לאחר חיפוש באינטרנט אחר פארק אתגרי" מספרת א' שמציינת כי היא ומשפחתה אוהבים להגיע לפארקים מסוג זה, בארץ ובחו"ל. אבל מהרגע הראשון לדבריה, התגלתה אכזבה מהמקום. "שניים מתוך ששת המתקנים במקום כלל לא עבדו, לתחושתי זה היה חובבני, וזו לא פעם ראשונה שאנחנו בפארק אתגרי", אמרה.

בתה של א' על מתקן אחר בפארק לפני התאונה
בתה של א' על מתקן אחר בפארק לפני התאונה

על מתקן רכבת ההרים עלתה א' עם בתה בת העשר וחצי. לכל קרון במתקן ניתן לעלות בזוגות, וכל קרון יוצא למסלול לבדו. לאחר שהתיישבו א' ובתה במושב, היא התרכזה בעיקר בחגירת בתה על ידי מפעילי המתקן ולא שמה לב שאת החגורה שלה לא סגרו כראוי.

אחד מקרונות רכבת ההרים ממנה נפגעו א' ובתה ב"ים כרמל" (מתוך אתר "ים כרמל") (מתוך אתר
אחד מקרונות רכבת ההרים ממנה נפגעו א' ובתה ב"ים כרמל"(מתוך אתר "ים כרמל")

"התחלנו לנסוע ובסיבוב השני שהיה מאוד חד, החגורה התרופפה, כנראה בגלל המהירות וכל פלג הגוף העליון שלי יצא מהקרון, כך שהייתי במצב מאוזן עם הפנים לשמיים והגב למסילה" משחזרת א', "הנסיעה בחלק הזה של המסלול הייתה מעל לתהום כך שהייתה גם גדר בסמוך למסילה, בשלב הזה הראש שלי נחבט בגדר ובאדמה ויתר הגוף שלי השתפשף כולו".

 

"חשבתי שהקרון התהפך וצעקתי לבת שלי 'תצאי מהקרון' ואז זרקתי את עצמי החוצה. רק כשעפתי מהקרון הוא הפסיק לזוז בבת אחת וכתוצאה מכך הבת שלי עפה קדימה ונחבטה בצוואר", היא מתארת.

בתה של א' ליד המתקן ממנו נפצעה לאחר מכן ()
בתה של א' ליד המתקן ממנו נפצעה לאחר מכן

מפעיל המתקן ירד לכיוונן של א' שהייתה שרועה לצד המסלול, ובתה שהייתה עדיין בקרון. "הוא קודם כל שאל 'מה קרה' ו'איך זה קרה', נורא נבהלתי ולא רציתי שהוא ייגע בי כי הבנתי ששברתי משהו אז הוא רק עזר לי לקום ולהתיישב על הסלע ליד, ואז קרא לבעלים של הפארק", מספרת א'. וטוענת כי "הוא בקושי התייחס למצב שלי וישר הלך לקרון לבדוק אותו ואת החגורות. הוא לקח אותי ברכב שלו לאזור בו אין הרבה מבקרים בפארק, ושם פגשתי את בעלי ונסענו עצמאית לחדר המיון באיכילוב בתל אביב".

הכתף השבורה של א'
הכתף השבורה של א'

חבלות ומכות כחולות על גופה של א'
חבלות ומכות כחולות על גופה של א'

חבריה של א' ומשפחתה שביקרו בפארק יחד איתם ביום שבת, סיפרו לה כי אחרי שכל האירוע הסתיים, מבקרים פנו לעובדים, ביקשו החזר כספי ויצאו מהפארק, אבל לאחר זמן קצר המתקן חזר לפעול כסדרו ולטענת החברים שעלו למתקן, גם האורחים הנוספים במקום לא נחגרו כראוי וחגרו את עצמם ביוזמתם.

 

א' מספרת כי לאחר שעות בחדר המיון התגלה לה שבר בכתף ובנוסף היא סובלת מחבלות ומכות קשות בגב וברגליים. "הבת שלי שהייתה בהיסטריה כשזה קרה והיא זאת שצעקה לעזרה, עדיין בטראומה, מעבר לחבלה שקיבלה גם היא בצוואר. גם אני עוד לא מעכלת, רק לאחר שלושה ימים הייתי מסוגלת להסתכל במראה ולראות את הנזק שנגרם לי".

 

פארק "ים כרמל": "אין פשרות בנושאי בטיחות, זו טעות אנוש"

שלומי פורת, מנכ"ל ובעלים של הפארק "ים כרמל", השיב לפניית ynet. בעניין חגירת החגורות אמר: "מפעיל המתקן אכן לא וידא שהמבקרת חגורה כראוי וזאת עקב טעות אנוש, ישנו שילוט בולט למבקרים במקום לגבי חובת חגירת בטיחות, המבקרת ירדה ללא חגורת בטיחות".

"מדובר בטעות אנוש", פארק "ים כרמל" (מתוך אתר "ים כרמל") (מתוך אתר
"מדובר בטעות אנוש", פארק "ים כרמל"(מתוך אתר "ים כרמל")

בנוגע לפינוי א' מהמקום וחזרתו של המתקן לפעולה זמן קצר לאחר התאונה: "המבקרת התלוננה על כאבים ביד ימין, הוצע לה מיד פינוי לבית חולים אך היא העדיפה להמתין לבעלה ולהתפנות מהמקום בכוחות עצמה. ברגע שנודע לנו על המקרה, הופסקה מיידית פעילות המתקן עד לבירור נסיבות המקרה, לאחר שמצאנו שהייתה זאת טעות אנוש ולא תקלה במתקן עצמו, חזר המתקן לפעילות. המקרה נבדק ונחקר לעומק. העובד שהוא עובד ותיק ומנוסה - תוחקר, לכל המפעילים נמסר מיד על פרטי המקרה והודגשה להם שוב ושוב החשיבות העליונה בקיום הוראות ההפעלה והבטיחות".

 

עוד הוסיף המנכ"ל והבעלים כי "אין אצלנו פשרות בנושאי בטיחות, כל המתקנים נבדקים תקופתית על ידי בודקים חיצוניים מוסמכים, המפעילים והמדריכים הינם מנוסים ומיומנים ועוברים הכשרה מסודרת לפני תחילת עבודתם וכן רענון תקופתי ושינון יום יומי של נוהלי העבודה הנכונים והוראות הבטיחות, אנו עומדים בסטנדרטים הגבוהים והמחמירים ביותר הן מבחינת המתקנים והן מבחינת כוח האדם המקצועי והמיומן. ושוב, לצערי קרה המקרה הנ"ל, איש מאיתנו אינו חף מטעויות אנוש ואנו עושים את הכל על מנת למנוע הישנות מקרה כזה, מאז קרות הארוע, אני נמצא בקשר עם בעלה של המבקרת שנפגעה".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך אתר "ים כרמל"
יום הכיף של א' ומשפחתה שהסתיים בשבר וכאבים. מתוך הפארק האתגרי "ים כרמל", יער עופר
מתוך אתר "ים כרמל"
מומלצים