שתף קטע נבחר

חדש ממכון ויצמן: תזונה מותאמת אישית ע"פ הצואה

מחקר שנערך במכון ויצמן מצא כי אוכלוסיית חיידקי המעי תורמת לתגובה הייחודית של כל אדם לסוגי מזון שונים. עכשיו מוצעת בדיקת צואה לקהל הרחב על בסיס אותו מחקר, כשאפליקציה מיוחדת תמצא עבור הנבדק את התזונה המיטבית עבור בריאותו

סטארט אפ ישראלי חדש מאפשר התאמה של המזון שהכי בריא עבורכם - באמצעות בדיקת חיידקי המעי. ההמלצות יינתנו לאחר קבלת הנתונים באמצעות אפליקציה ייעודית.

 

הסטארט אפ DayTwo שהוקם על בסיס מחקר של מכון ויצמן שגילה כי אוכלוסיית חיידקי המעי תורמת לתגובה ייחודית של כל אדם לסוגי מזון שונים ומאפשרת להתאים תזונה בריאה באופן אישי, מספק המלצות תזונה ייחודית לכל אדם.

 

ההמלצה ניתנת בהתאם לאוכלוסיית החיידקים הייחודית לכל אדם ונתונים נוספים במטרה, לשמור על רמת סוכר מאוזנת בדם ולצמצם את השפעותיו השליליות הגורמות לתחושת רעב, עלייה במשקל, הגדלת הסיכון לסוכרת, יתר לחץ דם, כבד שומני, מחלות לב ועוד.

‫   

 

‫המשתמשים יקבלו ערכה באמצעותה ישלחו למעבדות החברה דגימה מחיידקי המעי, נתונים שיאספו ממד סוכר רציף למשך שבוע ופרטים נוספים. הנתונים יוזנו למערכת המנבא את רמות הסוכר בדם שייווצרו מאכילת מזונות שונים. בעזרת אפליקציה המשתמש יוכל לברר על מזונות שטובים עבורו, מזונות שאינם מומלצים ושינויי תזונה נוספים.

‫המחקר בוצע על ידי פרופ' ערן סגל וד"ר ערן אלינב במכון ויצמן למדע בישראל. החברה הוקמה על ידי יו"ר צ'ק פוינט מריוס נכט, שהשתתף במחקר וראה חשיבות בהנגשת תוצאותיו לציבור הרחב, יובל אופק וליהיא סגל המביאים עמם נסיון בהובלת סטארטאפים בתחום הבריאות.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
לבדוק איזו תזונה מתאימה דווקא לכם
צילום: Shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים