שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אחרי אילת: הילטון עוזבת גם את טאבה

  המלון שנבנה לצד כפר הנופש של רפי נלסון והיה בעברו "אביה סונסטה" של אלי פפושדו, נפגע קשות בפיגוע הרצחני בשנת 2004. המלון נחשב לפופולרי בקרב הישראלים שיוצאים לסיני. הילטון: "ממשיכים להיות מחויבים למצרים"

  אחרי שהודיעה על סיום פעילותה באילת, רשת הילטון העולמית עוזבת גם את המלון בטאבה, אחד המלונות הפופולריים עבור ישראלים מחוץ לגבולות של ישראל. ל-ynet נודע כי לאחר יותר מ-30 שנה בהן הפעילה את מלון הילטון וכפר הנופש נלסון, סוכם עם בעלי הנכס כי הרשת תפסיק לנהל אותו החל מ-31 בדצמבר 2016. 

  הילטון טאבה. גם יאבד את הלוגו (צילום: הילטון) (צילום: הילטון)
  הילטון טאבה. גם יאבד את הלוגו(צילום: הילטון)

  הילטון טאבה נחשב לאחד המלונות הפופולריים מעבר לגבול בין ישראל ומצרים. הוא הוקם בשנת 1979 על ידי המלונאי אלי פפושדו ליד כפר הנופש האגדי של רפי נלסון. שמו של המלון היה "סונסטה" והוא נחשב אז, כשטאבה היתה עוד תחת שלטון ישראלי, לאחד ממלונות הפאר המובילים בישראל. לאחר מקרה רצח מזעזע שהיה בתל אביב, בו נרצחו רעייתו, אביה ואחותה על ידי בעלה של האחות (שגם התאבד) החליט פפושדו לקרוא למלון על שם רעייתו ושמו הוסב לאביה סונסטה.

  "ידיעות אחרונות", 26.4.1982 (צילום מתוך ידיעות אחרונות)
  "ידיעות אחרונות", 26.4.1982

  אצל רפי נלסון (צילום: לע"מ)
  אצל רפי נלסון(צילום: לע"מ)

  המלון עצמו היה סלע מחלוקת בין ישראל ומצרים במהלך שיחות השלום וסימון קו הגבול, ובסופו של תהליך בוררות סוכם כי השטח עליו נמצא המלון יהיה במצרים וישראלים יוכלו להגיע אליו.

  רפי נלסון (מימין) וחברים בכפר (צילום: באדיבות מוזיאון 'אילת עירי') (צילום: באדיבות מוזיאון 'אילת עירי')
  רפי נלסון (מימין) וחברים בכפר(צילום: באדיבות מוזיאון 'אילת עירי')

  תחת השלטון המצרי המשיכו הישראלים לפקוד את מצרים ואת המלון שהחל להיות מנוהל על ידי רשת הילטון העולמית. מעבר לרמה הגבוהה שהציג המלון עם מחירים נמוכים, משמעותית מאשר בישראל, הקזינו של המלון קרץ לישראלים רבים אשר פקדו אותו בהמוניהם.

   

  הפיגוע בטאבה

  ב-7 אוקטובר 2004, מוצאי שמחת תורה, אירעה מתקפת הטרור המשולבת הקשה בסיני. במקום התרחשו מספר פיגועי טרור שכוונו נגד תיירים, בעיקר ישראלים. אחד הפיגועים אירע במלון הילטון טאבה ואחד בעיירת הנופש נואיבה וחוף ראס א-שטן. בפיגוע נהרגו 34 איש, בהם 12 ישראלים ונפצעו 171. עשר מקומות המלון קרסו. לפני עשר שנים נפתח המלון מחדש לאחר שיפוץ מקיף והישראלים שבו לפקוד אותו, הן יהודים והן בני המגזר הערבי שראו בו נופש חלופי טוב יותר מאשר בבירת התיירות של ישראל, אילת.

  הפיגוע ב-2004 (צילום: אסף שילה - ישראל סאן, ידיעות אחרונות) (צילום: אסף שילה - ישראל סאן, ידיעות אחרונות)
  הפיגוע ב-2004(צילום: אסף שילה - ישראל סאן, ידיעות אחרונות)

  השבוע התבשרנו כי רשת הילטון מסיימת גם את פעילותה באילת ובסוף השנה תסיר את הסמל שלה מעל מלון מלכת שבא שבבעלותו של יצחק תשובה, כמו גם מהמלון בטאבה.

   

  מרשת הילטון נמסר בתגובה: "הילטון, המפעילה שבעה מלונות במצרים, תמשיך להיות מחויבת לה ואפילו בוחנת אפשרות להרחיב את פעילותה במדינה בחודשים הקרובים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים