שתף קטע נבחר

מתפללת לניצחון: איוונקה טראמפ על קבר הרבי מלובביץ'

מלווה בבני משפחתה הגיעה בתו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, איוונקה (יעל) טראמפ, לציון קברו של הרבי מלובביץ' בקווינס, ניו-יורק - כדי להתפלל לניצחונו של אביה. "טראמפ הייתה מאוד מחוברת לאירוע, וברגעים מסויימים גם נרגשת למדי". צפו

 

 

יומיים לבחירות - והבת של המועמד הרפובליקני פונה לעזרה מלמעלה: איוונקה (יעל, בשמה העברי), טראמפ - בתו של המועמד לנשיאות שהתגיירה לפני כשמונה שנים - הגיעה הלילה, כשעתיים לאחר צאת השבת, לציון קברו של הרבי מלובביץ', "אוהל חב"ד לובביץ'", כשהיא מלווה במשפחתה: בעלה, ג'ראד קושנר, וכן ביועץ הישראלי של אביה לבחירות. הביקור הפרטי תועד בסרטון שצילם אחד המתפללים.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

מתפללים שהיו במקום סיפרו כי טראמפ ובעלה הגיעו מלווים ברב וברבנית של חב"ד שעימם הם בקשר ארוך שנים, ולאחר שהתפללו, פנו לכתוב "צעטלה" - פתק עם בקשות, שאותו הניחו, כפי שמקובל במקום, על ציון קברו של הרבי. עדים לביקור סיפרו כי "טראמפ הייתה מאוד מחוברת לאירוע, וברגעים מסויימים גם נרגשת למדי".

  

מגיעה להתפלל ()
מגיעה להתפלל

 

איוונקה טראמפ נחשבת לאחת הנשים החזקות בעסקיו ובקמפיין הבחירות של טראמפ האב, והתגיירה לאחר שהכירה את קושנר, איש עסקים יהודי שלו נישאה. את הגיור ערך הרב יחזקאל לוקשטיין ממנהטן, וטראמפ משתייכת לקהילתו ומעידה על עצמה שהיא חיה כיהודיה אורתודוכסית ושומרת שבת וכשרות. בראיונות קודמים סיפרה כי אביה תמך בהחלטה להתגייר מראשיתה.

 

"מקום של קדושה"

הרב מוטי זליגסון מחב"ד, מספר כי "אוהל חב"ד לובביץ'" "הוא מקום קדושה", כדבריו. "אנשים מכל העולם - יהודים ושאינם יהודים - באים לבלות מספר דקות שם בתפילה, ומקבלים השראה".

 

 

על פי הסקרים האחרונים, קלינטון עדיין נמצאת ביתרון במדינות שקריטיות לניצחון, אך יתרונה מצטמצם בהדרגה מאז הודעת ה-FBI על חידוש חקירת המיילים. בפלורידה למשל, הנחשבת לאחת ממדינות המפתח, מלמד ממוצע הסקרים של אתר Real Clear Politics כי קלינטון מובילה על טראמפ באחוז בודד. פלורידה מעניקה 29 אלקטורים (270 דרושים לניצחון), ולא נוטה בבירור לאחת המפלגות.

 

על אף חשיבותו של "הקול היהודי", הציבור היהודי המונה רק כשני אחוזים מסך האוכלוסייה האמריקנית, לא באמת משפיע על תוצאות הבחירות. באופן מסורתי, ובבחירות אלה במיוחד - נוטים היהודים במובהק כלפי המועמדת הדמוקרטית, אף שככל שהמצביע היהודי אורתודוכסי יותר, כך הוא גם רפובליקני יותר.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים