שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

עפולה: אושרה תוכנית ל-1,580 דירות חדשות

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור, שנועדה לאשר תוכניות בנייה בהליך מזורז, אישרה הצעה של רשות מקרקעי ישראל להרחבת עפולה עלית

מחזקים את הצפון: הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) שבמינהל התכנון, בראשות סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר ערן ניצן, החליטה היום (א') בישיבתה על אישור תוכנית לבנייה של 1,580 יחידות דיור בעפולה. הוועדה נועדה לאשר תוכניות בנייה נרחבות למגורים בהליך מזורז.

 

כתבות נוספות במדור צנרת התכנון

אושר: 3,700 דירות יוקמו בשטח צריפין

גבעת שמואל: 2,000 דירות על קרקע פרטית

אושר: 780 דירות ביישובי המגזר הבדואי בנגב

 

ממינהל התכנון נמסר כי התוכנית, שקודמה והוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל, מגדילה את היצע יחידות הדיור בצפון הארץ בקרקעות מדינה, ומספקת פתרון דיור לצורך חיזוק והגדלת העיר עפולה. למעשה, היא כלולה בהסכם הגג שחתמה עיריית עפולה עם משרדי האוצר והבינוי והרשות.

 

הסכם הגג צפוי להכפיל את אוכלוסיית העיר מ-50 אלף ל-100 אלף תושבים. במסגרתו גובשה תוכנית חומש שקבעה כי בעיר ישווקו כ-2,000 יחידות דיור בשנה ובסך הכל כ-10,500 יחידות. ההסכם יביא להקמתן של שבע שכונות חדשות בחלקי העיר השונים בתהליך מואץ, והתוכנית שאושרה היא אחת מהן.

 

היא מציעה הרחבה של עפולה עילית, בסמיכות לבינוי הקיים, וכוללת חיבור לכביש 65 החדש שצפוי להוריד את עומסי התחבורה בצמתי התנועה בעפולה עלית. בתחום התוכנית מוצע תמהיל בינוי מגוון - בנייה רוויה (לגובה) לצד צמודי קרקע.

 

עוד כוללת התוכנית שטחים פתוחים בהיקף של כ-175 דונם, מתוכם 120 דונם לצורך חיץ וקיר אקוסטי מכביש 65, שטחי מסחר מקומי בהיקף של כ-1,700 מ"ר וכן מבני ציבור אשר יתנו מענה לשכונה החדשה ולצרכים כלל עירוניים. כמו כן, כוללת התוכנית הוראות המסדירות את ניקוז נחל טבת.

עפולה עלית. מתרחבת (צילום: עיריית עפולה) (צילום: עיריית עפולה)
עפולה עלית. מתרחבת(צילום: עיריית עפולה)

 

ובינתיים בתל-אביב

בתל-אביב, יזמי מגדל "בראשית בבלי" , משפחת כוזהינוף, הודיעו היום (א') כי העבירו למשפחות משכונת גבעת עמל הסמוכה לשכונת בבלי שבה יוקם המגדל, את התשלום האחרון אחרי פינויים. לדברי היזמים, מדובר בתוספת של כ-33% לסכום שכבר הועבר אל המשפחות בעבר.

 

המגדל, שתוכנן על ידי משרד אדריכלים יסקי-מור-סיון, יכלול 44 קומות ו-174 דירות. הבנייה צפויה להתחיל ב-2017 ולהסתיים בראשית 2021. לדברי נורית כוזהינוף, "ההתנהלות בינינו לבין המשפחות מגבעת עמל הסתיימה לשמחתי בצורה מסודרת ומכובדת. מגדל היוקרה יוצא כעת לדרך ברגל ימין, ואני בטוחה ושמחה שגם תושבי גבעת עמל יתחילו כעת בדרך חדשה וטובה".

 

עו"ד משה ישראל, המייצג את משפחות התושבים, הוסיף כי "כמייצג התושבים, אני מודה למשפחת כוזהינוף ובטוח כי כעת ייצאו תושבי גבעת עמל לדרך חדשה ומוצלחת. משפחת כוזהינוף העבירה את הכספים בנדיבות, מתוך מחווה של רצון טוב, ולפנים משורת הדין. בני משפחת כוזהינוף נהגו ברוחב לב ואנו מודים להם".

 

בתוך כך, הודיעה היום עיריית תל-אביב-יפו כי החל מסוף השבוע, שוק העתיקות הוותיק בכיכר דיזנגוף עובר לכיכר גבעון, בין רחוב הארבעה לרחוב החשמונאים (בסמוך לסינמטק). זאת כחלק משלב א' בפרויקט העירוני להנמכת כיכר דיזנגוף והחזרתה למפלס הרחוב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית עפולה
עפולה. הרחבה חדשה
צילום: עיריית עפולה
מומלצים