שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

10,000 דירות חדשות בב"ש, אשקלון ואופקים

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור, שמאשרת תוכניות בהליך מזורז, אישרה תוספת של 5,000 דירות באשקלון, 4,150 בבאר שבע ו-1,000 באופקים. בכך השלימה אישור של 38 אלף יח"ד ב-2016

חיזוק לדרום: הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) שבמינהל התכנון, המיועדת לאשר תוכניות בנייה בהליך מזורז, החליטה היום (ד') בישיבתה על אישור של כ-10,000 יחידות דיור בשלוש תוכניות באשקלון, באר שבע ואופקים. בסך מציינים בוועדה הושלמו אישורים לתוכניות עבור 38 אלף יחידות דיור בסך הכול ב-2016.

 

כתבות נוספות במדור צנרת התכנון :

תוכנית מתאר לקריית טבעון בדרך לאישור

אחרי 82 שנה: אושרה תוכנית מתאר לחיפה

הרצליה: 6,000 דירות חדשות בפינוי-בינוי

 

תוכנית המגורים באשקלון כוללת כ-5,000 יחידות דיור ומצויה בדרום-מזרח העיר בין שכונות קיימות. היא כוללת גם שטחים פתוחים ומבני ציבור לצד 300 יחידות לדיור מוגן. תמהיל הבינוי מגוון וכולל בנייה מרקמית של שש קומות ובנייה גבוהה המגיעה ל-21 קומות לאורך הצירים המרכזיים.

 

התוכנית קודמה והוגשה על ידי משרד הביוי והשיכון, תוכננה על ידי אדריכל עמי שנער. היא השנייה במספר שאושרה על ידי הותמ"ל בעיר אשקלון, כאשר יחד מוסיפות שתי התוכניות כ-16 אלף יחידות דיור לעיר.

הדמיית התוכנית לשכונת מגורים באשקלון (הדמיה: אדריכל עמי שנער) (הדמיה: אדריכל עמי שנער)
הדמיית התוכנית לשכונת מגורים באשקלון(הדמיה: אדריכל עמי שנער)
 

תוכנית המגורים בבאר שבע כוללת כ-4,150 יחידות דיור וממוקמת בשכונת הרקפות, צפונית לנחל כובשים ומערבית לרחוב רגר. היא מציעה מגוון טיפוסי מגורים הכוללים בנייה רוויה לאורך ציר רגר, מגורים מדורגים ובנייה צמודת קרקע. עוד היא כוללת מבני ציבור ומסחר, שטחים פתוחים ושטחי יער ואף דואגת להסדרה ושיקום חלקים מנחל כובשים.

 

בוועדה מציינים כי התוכנית שומרת על התפיסה התכנונית של עיריית באר שבע לעיבוי מרכז העיר, בהתאם לתוכנית המתאר. היא כלולה במסגרת הסכם הגג והוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל, בתיאום עם עיריית באר שבע, ותוכננה על ידי משרד נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים.

הדמיית שכונת הרקפות בבאר שבע (הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים) (הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים)
הדמיית שכונת הרקפות בבאר שבע(הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים)

תוכנית המגורים שאושרה באופקים ממוקמת בצפון-מזרח הישוב, בסמיכות לתחנת הרכבת ולדרך שדה תימן. היא מציעה הקמה של כ-1,000 יחידות דיור, מתוכן כ-20% יחידות דיור קטנות המיועדות לטובת זוגות צעירים, בתמהיל בנייה מגוון.

 

עוד כוללת התוכנית שטחים למסחר ותעסוקה, מבני ציבור שכונתיים וכלל עירוניים ומערכת שטחים פתוחים. היא קודמה והוגשה על ידי משרד הבינוי והשיכון, ותוכננה על ידי משרד אלרוד אדריכלים ומתכנני ערים.

הדמיית מפת מתחם המגורים החדש באופקים (הדמיה: אלרוד אדריכלים ומתכנני ערים) (הדמיה: אלרוד אדריכלים ומתכנני ערים)
הדמיית מפת מתחם המגורים החדש באופקים(הדמיה: אלרוד אדריכלים ומתכנני ערים)

יו"ר הוועדה ערן ניצן, סגן הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר, אמר עם אישור התוכניות כי "הוועדה ממשיכה לקדם תוכניות גדולות למגורים, מתוך מטרה אסטרטגית להגדיל את היצע הדיור בישראל - פעולה מרכזית וחיונית, כחלק ממאמצי הממשלה לבלימת מחירי הדירות".

 

דקלה פרסיקו, מתכננת הותמ"ל, הוסיפה כי הותמ"ל אישרה במהלך השנה החולפת תוכניות לבנייה של כ-38 אלף דירות - "מספר שיא", לדבריה, "אשר יתנו מענה לביקושים השונים בכל חלקי הארץ, ובכלל זה גם לצרכי הדיור של האוכלוסייה הערבית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליעד לוי
אשקלון. תוספת של כ-16 אלף דירות בסך הכול
צילום: אליעד לוי
מומלצים