שתף קטע נבחר

תושבי עמונה פונים לראש הממשלה: "חיינו בידיך, נקים עיר אוהלים שאליה יגיעו אלפים"

בכנס חירום בעמונה בעקבות פסיקת בג"ץ, קראו ראשי מטה המאבק לראש הממשלה למנוע את הפינוי: "נעמוד כאן כחומה בצורה עם עוד אלפים שיגיעו לעיר אוהלים שנקים כבר בימים הקרובים"

 

 

 

תושבי עמונה התכנסו הערב (יום ב') לכנס חירום בעקבות פסיקת בג"ץ, שהורה לא לדחות את תאריך פינוי המאחז, ופנו ישירות לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אנו תושבי עמונה פונים אליך ראש הממשלה ישירות ובאופן אישי. חייהם של תושבי עמונה, 42 משפחות בני נוער וילדים, חייהם בידיך. היד שתפנה את עמונה בנר ראשון של חנוכה היא היד שלך", אמר אביחי בוארון, ראש מטה המאבק.  

 

לדבריו, "לנו זה מאוד פשוט וברור. או צל"ש או טר"ש. אם אנחנו נישאר בבית אחרי 1 בדצמבר, אם עמונה תוסדר - זה צל"ש עבורך ועבור הקואליציה. אם יהיה פינוי של תושבי עמונה, זה יהיה טר"ש עבורך ועבור הקואליציה. אין באמצע. אין את מי להאשים ואין למי לבוא בטענות. האחריות האי בראש ובראשונה שלך ואחר כך רק אחר כך של שרי ממשלתך".

אביחי בוארון. "האחריות על רה"מ בלבד" (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
אביחי בוארון. "האחריות על רה"מ בלבד"(צילום: רועי ינובסקי)
 

הוא אף איים: "אם תעמוד בשליחות שלך נעמוד כולנו ונצדיע לך. אם חלילה תמעל בה אם לא תסדיר את בתי תושבי עמונה, אם לא תסדיר את חיי הילדים כאן, נעמוד כאן כחומה בצורה יחד עם עוד אלפים רבים מכל רחבי הארץ שיגיעו לכאן ביום הפינוי, לעיר אוהלים שנקים כבר בימים הקרובים, כדי למחות ולעשות כל שיבכולתנו כדי ששנית עמונה לא תיפול".

 

בוארון אמר בהתייחסו לראש הממשלה: "בידיך להציל את עמונה או חלילה להחריבה. לא הופתענו מהחלטת בג"ץ, לא תלינו בבג"ץ תקוות ולכן גם אין לנו מה לבוא כלפי בטענות או בהאשמות. אתה, אדוני ראש הממשלה, המפקד העליון ואתה תכריע את גורל עמונה. שמענו אותך היום אומר שאתה קשור למצוקות שלנו. אנחנו לא מחפשים סימפתיה. אנחנו לא מחפשים הקשבה. אנחנו דורשים מעשים ולא דיבורים הדרך היחידה לדאוג לנו היא להשאיר אותנו בבית והדרך היחידה שזה יקרה - היא דרך השלמת הליכי החקיקה של חוק ההסדרה". 

תמר נזרי, תושבת עמונה (צילום: רועי ינובסקי) (צילום: רועי ינובסקי)
תמר נזרי, תושבת עמונה(צילום: רועי ינובסקי)
 

תמר נזרי, תושבת המאחז, אמרה "בשם האימהות", כי כמותן היא ויתרה על שגרת הערב הרגילה בביתה כדי "לבקש ממך, ראש הממשלה - אנחנו מאמינים בך ואנחנו צריכים אותך, צריכים שתנווט אותנו, שתעזור לנו להישאר פה להשאר פה ולהמשיך להכין לילדים שלנו ארוחות ערב ולגדל אותם ולשמוח איתם".

 

היא סיפרה כי הגיעה לעמונה לפני 18 שנה כ"זוג צעיר עם תינוקת. היא התחתנה לפני חודש וחצי וגרה עם בעלה פה בעמונה. אנחנו רוצים להמשיך לגדל את הילדים שלנו, לחתן אותם, לראות את הנכדים שלנו פה מטפסים על העצים שעוד יצמחו ובידך הדבר". היא הזכירה לנתניהו: "שמענו בזמן האחרון איך אתה יודע לעמוד איתן מול התקשורת, וכל מי שמדבר סרה באנשים שחשובים לך ויקרים לך - אנחנו יודעים שאתה יכול לעמוד איתן גם בשבילנו, אנחנו מחכים לעמידה האיתנה שלך כדי להשאיר אותנו פה".

 

לסיכום הסבירה נזרי: "לשיטתנו, ממשלה כזאת ימנית, כזאת לאומית, שתאפשר עקירה של יישוב שלם ולא תיתן מזור לאלפי אנשים שגרים ביהודה ושומרון והבית שלהם נמצא בסטטוס לא חוקי - ממשלה כזאת אין לה זכות קיום. אנחנו יודעים על מסרים שעברו מאחורי הפרגוד לראש הממשלה - מצד שרים בכירים בליכוד - הממשלה הזאת לא תשרוד את פינוי עמונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי ינובסקי
מחאת תושבי עמונה. נזרי
צילום: רועי ינובסקי
מומלצים