שתף קטע נבחר

דירה נוספת של אורן קובי תימכר לכיסוי חובות

לאחר שביהמ"ש אישר למכור את הדירה במגדלי YOO בת"א של בעלי קבוצת "אדמה" לשעבר, שעסקה בשיווק קרקעות חקלאיות, אישר השופט אורנשטיין למכור נכס נוסף של קובי, שחובותיו נאמדים בכ-31.5 מיליון שקל

מוכר עוד דירה: בית המשפט המחוזי בתל-אביב קבע היום (ד') כי המנהל המיוחד לנכסיו של אורן קובי, בעל השליטה לשעבר בקבוצת אדמה שעסקה בשיווק קרקעות חקלאיות, יוכל למכור את דירתו שבבאר יעקב לצורך הקטנת חובותיו.

 

ביהמ"ש: על אורן קובי להתפנות ממגדלי YOO

 

לפני כחודשיים אישר שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, איתן אורנשטיין, למכור את דירתו של קובי במגדלי YOO היוקרתיים בעיר, והורה לפנות אותו מהמקום. בעקבות כך ביקש המנהל המיוחד לנכסיו, עו"ד חגי אולמן, למכור גם את זכויותיו של קובי בדירה בבאר יעקב, דירה עליה הצהיר קובי כי אינה משמשת למגוריו.

 

קובי עצמו התנגד למכירת הדירה וטען כי יש להמתין עם פעולה זו עד שיתברר היקף חובותיו, ויוחלט אם להכריז עליו פושט רגל. לשיטתו, ניתן להסתפק לעת עתה בהשכרתה של הדירה וכי יש בנכסיו האחרים די כדי לפרוע את מלוא התחייבויותיו לנושיו.

אורן קובי בבית המשפט (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
אורן קובי בבית המשפט(צילום: צביקה טישלר)

לטענת עו"ד אולמן, חובותיו של קובי נאמדים ב-31.5 מיליון שקל, בעוד ששווי נכסיו מסתכם בסכום נמוך יותר של 20-22 מיליון שקל. משכך, טען, אין בנכסיו לפרוע את מלוא חובותיו. עוד ציין כי מצבת חובותיו של החייב אף צפויה להיות גבוה מהסכום עליו מדובר בשלב זה, ואין כל ספק שאין בנכסיו כדי לשרת את חובותיו ואף לא את מרביתם.

 

השופט אורנשטיין קיבל את עמדתו של אולמן ואישר לו לפעול למכירת הדירה. לפי החלטת בית המשפט, העובדה כי קובי אינו מתגורר בדירה תומכת בצורך לפעול למימוש הנכס ללא דיחוי, "על מנת להקטין את ההוצאות שמתחייבות מהחזקת הדירה".

 

"לא התעלמתי מטענת החייב בדבר הצורך להמתין להכרזתו כפושט רגל, אולם בהינתן מצבת החובות שלו אל מול שווי נכסיו לא ראיתי טעם לעכב את מימוש הדירה שעה שברור שגם לאחר מימושה לא יעלה בידיו לכסות את מלוא החובות", הוסיף השופט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אורן קובי
צילום: צביקה טישלר
מומלצים