שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

3,400 דירות על קרקע חקלאית בבקעת אונו

רשות מקרקעי ישראל חתמה על הסכמי פדיון ראשונים עם 50 חוכרים חקלאיים באור יהודה וקריית אונו לצורך שיווק הקרקעות למגורים. בתמורה יקבלו פיצויים בהיקף של כ-30 מיליון שקל וכן זכות לרכוש מגרשים לייזום

רשות מקרקעי ישראל חתמה היום (ד') לראשונה על הסכמי פדיון עם כ-50 חוכרים חקלאיים, בהתאם לחוק הותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור). החוק מאפשר פדיון ופינוי קרקע חקלאית ממחזיקי הקרקע, לצורך שיווקם למגורים. הסכמים אלו יאפשרו שיווק של 3,400 יחידות דיור באור יהודה ובקריית אונו.

 

כתבות נוספות במדור צנרת התכנון

אושרה תוכנית ל-3,850 דירות במתחם צריפין

10,000דירות חדשות בב"ש, אשקלון ואופקים

הרצליה: 6,000 דירות חדשות בפינוי-בינוי

 

מדובר בהסכמי השבת קרקע ראשונים, שיכללו בנוסף ליחידות הדיור גם מתחמי תעסוקה בהיקף של כ-350 אלף מ"ר, ובכך יממשו את תוכנית "פרדס בחסכון" באור יהודה ותוכנית "צומת סביון" בקריית אונו שכבר אושרו בותמ"ל. ברשות מקרקעי ישראל מציינים כי במסגרת הסכמים אלה, ניתן יהיה לשווק את הקרקע בשיטת מחיר למשתכן וכן לאפשר דיור להשכרה.

הדמיית תוכנית פרדס בחסכון באור יהודה (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
הדמיית תוכנית פרדס בחסכון באור יהודה(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

במסגרת ההסכם ישולמו לחוכרים פיצויים בהיקף של כ-30 מיליון שקל וכן הם יקבלו זכות לרכוש מגרשים לייזום. עדיאל שמרון, מנהל הרשות, הבהיר כי "רשות מקרקעי ישראל עושה מאמץ לאפשר לחוכרים החקלאיים למצות את זכויותיהם ולזכות לפיצוי הוגן כפי שנקבעו במסגרת החוק והחלטות המועצה. עם זאת, החוק גם מקנה את האפשרות להשיב לחזקת המדינה קרקעות ששינו ייעודן למגורים והחוכר לא חתם על הסכם השבה, באמצעות מתן צו לפינוי החוכר מהקרקע".

 

הוא הוסיף כי "כפי שניתן לראות, הרשות מאפשרת ומעודדת חתימה על הסכמי ההשבה, אולם לא תהסס להשתמש גם בכלים האחרים שהחוק מקנה לה לטובת קידום שיווק הקרקעות והגדלת היצע הדיור, בהתאם למדיניות הממשלה". לדבריו, הסכמים חדשים בדרך צפויים להניב עשרות אלפי יחידות דיור נוספות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
הדמיית תוכנית פרדס בחסכון באור יהודה
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
מומלצים