שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תערוכת לוס אנג'לס (חלק ה') - ג'יפ קומפאס וסובארו Viziv-7

  שני רכבי פנאי חדשים, האחד בגרסת ייצור והאחר כאב-טיפוס, הוצגו לראשונה בתערוכת הרכב הקליפורנית

  ג'יפ מציגה בתערוכת לוס אנג'לס את הקומפאס, הצפוי לנחות בישראל במהלך 2017. רכב הפנאי החדש מחליף את הדור הקודם שהוצג לפני כעשור, וישווק הפעם כדגם יחיד, ולא כפי שנמכר בעבר לצד הפטריוט התאום-אך-שונה מבחינת מראה.

   

   

  הקומפאס קרוב הפעם במראהו לגרנד-צ'ירוקי, ותא הנוסעים עבר שינוי מסיבי ומיישר קו עם הדגמים החדשים של היצרנית. יש מסך לתצוגת נתונים בלוח המחוונים (בגודל "3.5 או "7 בהתאם לרמת הגימור) ומסך מגע בגודל 5", "7 או "8.4 בגרסאות הבכירות, עם צימוד ל-Apple CarPlay או Android Auto. הוא גם יציע את כל מערך הבטיחות המתקדם של היצרנית, כולל בלימה אוטונומית, שמירה על נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית והתראה על שטחים מתים כולל תנועה חוצה מאחור.


   

  הוא מבוסס על פלטפורמה מוארכת של הרנגייד וקצר מקודמו ב-5.4 ס"מ (439.4 ס"מ) רחב ממנו ב-6.2 ס"מ (187.4 ס"מ) ונמוך ממנו ב-2.2 ס"מ (164.1 ס"מ). בסיס הגלגלים נותר 263.6 ס"מ.

   

  הוא יוצע עם לא פחות מ-17 גרסאות הנעה שונות בהתאם לשוק היעד, שכן הוא צפוי להגיע ללא פחות מ-100 מדינות. בארה"ב הוצג מנוע 2.4 ליטר בנזין המפיק 180 כ"ס (10 כ"ס יותר) ו-24.2 קג"מ (1.8 קג"מ יותר). הוא משודך לתיבת 6 הילוכים ידנית או 6 הילוכים אוטומטית של איסין (תיבה רציפה בעבר), ולהנעה קדמית או כפולה-קבועה.

   

  גרסת "טריילהוק" המיועדת לחובבי שטח מצוידת בתיבת 9 הילוכים אוטומטית עם הנעה כפולה-קבועה והילוך כוח. בנוסף מצוידת גרסה זו במערכת Selec-Terrain המאפשרת לבחור בין חמישה מצבים (אוטומטי, שלג, חול, בוץ וסלעים) המשנים את כיול מערכות הרכב (מנוע, גיר, הנעה כפולה ובקרת משיכה) בהתאם למצב הנבחר. מיתלים שונים מספקים מרווח גחון גדול מהגרסה הרגילה (21.6 ס"מ, 1.8 ס"מ יותר) וזוויות מרכב עדיפות (זווית גישה של 30.3 מעלות לעומת 15.8, ונטישה 33.6 לעומת 30.8).

   

  סובארו חשפה את ה-Viziv-7, קונספט לרכב פנאי עם 7 מקומות ומחליף לטריבקה ששיווקו הופסק ב-2014 בשל כמות מכירות מאכזבת. הוא מציע מידות נדיבות של 519.9 ס"מ לאורך, 202.9 ס"מ לרוחב ו-182.9 ס"מ לגובה, ובכך הוא אף גדול אפילו מפולקסוואגן אטלס. בסיס הגלגלים 298.9 ס"מ אמור לאפשר מרווח מספק ל-7 נוסעים.

   

  לרכב התצוגה עיצוב מרשים בזכות יחידות תאורה בצורת C, סבכה קדמית ענקית, בתי גלגל מודגשים, מגני קרבון סביב למרכב, גימורים בצבע תכלת לאלמנטים שונים וחישוקי "21. סובארו לא פרסמה כל נתון לגבי יחידות ההנעה כמו-גם מתי צפויה גרסת הייצור הסדרתי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים