שתף קטע נבחר

צפו: היכן קונים דירה ב-1.2 מיליון שקל במרכז

מחירי הדירות באזורי הביקוש ממשיכים להיות גבוהים, אך סקירה שערך אתר מדלן עבור ynet בדקה באילו ערים בכל זאת ניתן למצוא נכסים שעולים עד 1.2 מיליון שקל. איזו עיר הכי זולה בגוש דן? כל התשובות בדקה

 

 
יוקר הדיור בישראל הוביל חלק מהאוכלוסייה לנדוד מחוץ לגבולות גדרה-חדרה. אבל לא כולם יכולים להתגורר בערי הפריפריה, בין היתר מכיוון שהם עובדים באזור מרכז הארץ. אז היכן ניתן למצוא בכל זאת דירות למגורים בסכום סביר באזורי הביקוש? בדיקה שערך אתר מדלן עבור ynet מגלה כי מספר הדירות שנמכרות במחיר של עד 1.2 מיליון שקל בערי גוש דן המבוקשות נמצא במגמת ירידה, אבל חיפוש בשכונות המתאפיינות בבנייה ישנה הניב לא מעט כאלה.
 

לחצו כאן או על המפה האינטראקטיבית כדי לבדוק היכן ניתן למצוא דירות במחיר של עד 1.2 מיליון שקל באזורי הביקוש (אייקון חום)

 

מהנתונים עולה כי במחצית הראשונה של שנת 2015, שיעור הדירות שנמכרו בתל-אביב-יפו בסכום הנמוך מ-1.2 מיליון שקל מכלל המכירות באותה התקופה עמד על כ-20%. לעומת זאת, במחצית הראשונה של שנת 2016 חלה ירידה לשיעור של כ-15%.

 

כך, במחצית הראשונה של 2015, כ-22% מכלל עסקאות הרכישה ברמת גן היו מתחת ל-1.2 מיליון שקל; בעוד בתקופה המקבילה ב-2016 כ-12% בלבד. גם בגבעתיים חלה ירידה חדה, מכ-21% במחצית הראשונה של 2015 לכ-8% בלבד במחצית השנייה של 2016. כמו כן, בחולון חלה ירידה משיעור של כ-38% לשיעור של כ-26%; ובבת ים ירידה חלה משיעור של כ-60% לשיעור של כ-45%.

 (מקור: אתר מדלן) (מקור: אתר מדלן)
(מקור: אתר מדלן)

לדברי דרור אבידור, אנליסט באתר מדלן, "עבור סכום של 1-1.2 מיליון שקל ניתן לרכוש דירות שלושה חדרים המתרכזות בשכונות המאופיינות בעיקר בבנייה ישנה במרכז הארץ". על פי הנתונים, בשכונת רסקו בחולון מחיר ממוצע לדירת שלושה חדרים יד שנייה עומד על כ-1.150 מיליון שקל בממוצע; בשיכון ותיקים בבת ים המחיר עומד על כ-1.130 מיליון שקל; ובשכונת יפו ד' המחיר הממוצע לדירה כ-1.030 מיליון שקל.

 

"יש לציין כי באותן השכונות שנבחנו, קיים פוטנציאל גבוה ליישום מיזמי התחדשות עירונית", מסביר אבידור, "ערך הקרקע הגבוה, יחד עם ריכוז גדול יחסית של מבנים ישנים ולא ממוגנים בתחום השכונה, מייצרים היתכנות כלכלית ליזמים, ולכן מעלים את ההסתברות שאותן שכונות יעברו תהליכי התחדשות בעתיד".

 (מקור: אתר מדלן) (מקור: אתר מדלן)
(מקור: אתר מדלן)

 (מקור: אתר מדלן) (מקור: אתר מדלן)
(מקור: אתר מדלן)
 

לדברי אבידור, לעומת ערים אלה, ברמת גן וגבעתיים מספר העסקאות שנסגרו במחיר הנמוך מ-1.2 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2016 הוא מזערי, כך שמי שמעוניין לרכוש דירה קטנה בערים אלה תמורת הסכום הזה יתקשה למצוא את מבוקשו.

 

"ברמת גן נתקשה למצוא דירות שלושה חדרים במחיר כזה, אף שלעתים המחיר הממוצע למ"ר אינו שונה משמעותית מדירות דומות בשכונות שנבחנו בתל-אביב יפו ובבת ים", הוא מסביר. "בדרך כלל המחיר למ"ר עבור דירות מתחת ל-1.2 מיליון שקל נע סביב 20 אלף שקל. העניין הוא שברמת גן הדירות בדרך כלל גדולות יותר, ועל כן המחיר גבוה מ-1.2 מיליון שקל".

 

 (מקור: אתר מדלן) (מקור: אתר מדלן)
(מקור: אתר מדלן)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענר גרין, ידיעות אחרונות
צילום: ענר גרין, ידיעות אחרונות
מומלצים