שתף קטע נבחר

תיעוד אווירי: מל"טים ומטוסי תצפית מול המציתים

מטוס צופית זיהה הבוקר חשודים בהצתה באזור ירושלים. אל מול השריפות פעלו גם יותר מעשרה מל"טים של חיל האוויר, ובהם איתן הענק

 

 

 

חיל האוויר עקב - וחשודים בהצתה נעצרו: בסרטון וידאו שהפיץ היום (ו') דובר צה"ל נראים החשודים בהצתה בבית מאיר באזור ירושלים, כפי שצולמו על ידי מטוס תצפית חיל האוויר. כך נראה המעקב אחריהם, הבוקר בין בית מאיר לנס הרים.

 

למעלה מעשרה כלי טיס בלתי מאוישים מכלל הסוגים של חיל האוויר - ממל"ט האיתן הענק, דרך כוכב ועד הרמס 450 - השתתפו מתחילת השבוע במבצע שיתוף פעולה מיוחד לטיפול בשריפות ברחבי הארץ ולאיתור המציתים. בנוסף השתתפו בפעילות מטוסי תצפית מאוישים מסוג צופית שהמריאו כל העת בסבבים מבסיס שדה דב.

 

 
מטוס צופית עוקב אחר המציתים ()
מטוס צופית עוקב אחר המציתים
לוחמי פיקוד העורף בפעולה (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
לוחמי פיקוד העורף בפעולה(צילום: דובר צה''ל)

 (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
(צילום: דובר צה''ל)
כוחות חיל האוויר סייעו באיתור מוקדי התפרצות האש בעיקר באיזורים ההרריים, העבירו תמונות ונתונים חיים לחפ"קים על הקרקע, בהם ישבו קציני היחידה לשיתוף פעולה בחיל האוויר. הכטב"מים של חיל האוויר סייעו למשטרה לאתר חשודים באזור ירושלים. לשני החשודים רקע של עבירות רכוש, אך בידי המשטרה אין דבר מה בינתיים הקושר אותם לשריפה. המשטרה גם בודקת אם נעשה שימוש בפצצות תאורה במהלך המרדף אחריהם.
 

התרומה של חיל האוויר נמשכה באירוח המבצעי של מטוסי הכיבוי הרבים שהגיעו ארצה ביומיים האחרונים. כך הפך בסיס חצור שבשפלה לבסיס "רב לאומי" במוד של מלחמה, כאשר מטוסים קרואטים, רוסים, יוונים, קפריסאים ועוד נחתו בו והמריאו כל העת תוך כדי שהם מתדלקים וממלאים מחדש את האבקה שמעכבת בעירה.

 

על הקרקע, בתום הערכת מצב ולאור ההתגברות על השריפות בחיפה, הוחלט לשחרר את מאות הלוחמים הסדירים של פיקוד העורף שהוקפצו אתמול מאימון וסייעו לכוחות המשטרה בעיר. חיילי פיקוד העורף יישארו בכוננות בבסיסם במהלך סוף השבוע

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים