שתף קטע נבחר

כחלון: "משבר הדיור לקראת סיום"

כך אמר שר האוצר בהשקת הפרויקט הראשון להשכרה ארוכת טווח בשכונת גליל ים בהרצליה. "יש רושם שאנחנו יצרנו את משבר הדיור אבל אנחנו בסך הכל התנדבנו לפתור אותו ואנחנו נפתור אותו"

היום הושק פרויקט ההשכרה ארוכת הטווח הראשון בשכונת גליל ים בהרצליה, אשר נבנה על ידי אפריקה ישראל. שר האוצר משה כחלון, נכח בטקס ההשקה ואמר: "שוק השכירות הוא חלק בלתי נפרד מפתרון משבר הדיור. שנה וחצי מאז מתן היתר הבניה - אנחנו כבר נמצאים באכלוס. בחודש הבא נפרסם שני מכרזים נוספים לשכירות ארוכת טווח בלב אזורי הביקוש של תל אביב וירושלים. בשנה הבאה נשווק 3,000 דירות נוספות בשכירות ארוכת טווח".

כחלון המשיך ואמר: "יש לנו כרגע במלאי 36,000 דירות בשכירות ארוכת טווח שאושרו בותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון מתחמים מועדפים לדיור). אנחנו נעמוד ביעד השיווקיים של 70-60 אלף דירות במחיר למשתכן. יש רושם שאנחנו יצרנו את משבר הדיור אבל אנחנו בסך הכל התנדבנו לפתור אותו ואנחנו נפתור אותו. אנחנו מאמינים שהמשבר הזה יגמר, יקח לו אולי עוד קצת זמן ואנחנו לא עומדים עם סטופר, אבל הוא לקראת סיום".

 

כחלון התייחס לנושאי משרד האוצר: "החוכמה היא להיות איפה שקשה. לעמוד ליד הצעירים ולהפסיק את הספסרות בקרקע, לעשות חסכון לכל ילד ללא קשר לרקע הכלכלי של ההורים שלו ומה הם למדו, להקל בפנסיות. אם צריך להעלות שכר לחיילים שנגרם להם עוול עשרות שנים - אנחנו עושים זאת ומעלים את השכר ב-50%".

 

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, אמר: "פרויקט גליל ים הוא פרויקט משמעותי, בלב אזור הביקוש. זה הפרויקט הראשון במסגרת תכנית הדיור להשכרה לטווח ארוך, מבין שורה של פרויקטים העתידים להתאכלס בשנה הקרובה. פרויקט זה מהווה דוגמה לפרויקטים הבאים באשר לרמת הגמר של הדירות, המפרט הטכני, השירות לדיירים, העובדה ששכר הדירה קבוע לתקופה ארוכה בחוזים הנחתמים עם השוכרים ובנושאים נוספים.

פרויקט דירה להשכיר בגליל ים, הרצליה (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
פרויקט דירה להשכיר בגליל ים, הרצליה(צילום: בראל אפרים)
 

פרויקט דירה להשכיר בגליל ים, הרצליה (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
פרויקט דירה להשכיר בגליל ים, הרצליה(צילום: בראל אפרים)

"היעד שלנו בדירה להשכיר, הוא להגיע לאלפי יח"ד לשכירות ארוכת טווח במטרה לגוון את שוק הדיור, להגדיל את היצע הדירות המיועדות לשכירות וכן ליצור ולייסד שוק מוסדי לדיור להשכרה לטווח ארוך. אנו עושים זאת תוך מתן דגש על הפריסה רחבה – באזורי הביקוש ובפריפריה – גליל ים של אפריקה ישראל, הוא ראשון הפרויקטים ואליו מצטרפים שורה של פרויקטים לשכירות ברחבי הארץ: פרויקטים בתל אביב, פרויקטים בירושלים, בראשון לציון , רמת השרון וחיפה. המבנה הכלכלי של הפרויקטים, הופך אותם לאטרקטיביים עבור השוכרים וכדאיים ליזמים".

 

הפרויקט כולל בסך הכול 273 יחידות דיור של 4-2 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים, מתוכן 25%, כלומר 68, שהוצעו בהגרלה לזכאים במחיר מופחת. להגרלה שהתקיימה ביולי 2016 ניגשו 1,371 איש. 58 מיחידות הדיור הוקצו לבני המקום ו-10 לזכאים מכל הארץ.

 

מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל, אברהם נובוגרוצקי (נובו), אמר: ״אפריקה ישראל היתה הראשונה שנענתה למכרזי הדיור להשכרה במתכונתם הנוכחית. החברה מברכת על כל יוזמה שתסייע להורדת יוקר המחייה ומאמינה, כי מהלך זה הינו ראשון בסדרת מהלכים שיכולים לתרום לכך. ובעתיד תמשיך להתחרות על מכרזים חדשים שיוצעו על ידי הממשלה בתחום זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים