שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ת"א: 800 דירות במקום בסיס מודיעין

אושרה תוכנית מגורים במקום מחנה הורודצקי בגבול ת"א-גבעתיים, שתכלול מגדלים עד 25 קומות, שטחי מסחר, משרדים וכיכר עירונית על דרך השלום

עוד דירות במקום בסיס צבאי: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בתל-אביב שבמינהל התכנון הודיעה היום (ג') כי החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית מגורים חדשה הכוללת כ-800 יחידות דיור בלב מטרופולין תל-אביב.

 

כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן של ynet:

זרז נוסף לשכירות מוזלת בלב הערים

למ"ס: ירידה של כ-9% במכירת דירות חדשות

דירות יוקרה בישראל יוצעו במכירה פומבית

 

התוכנית, הממוקמת במזרח העיר על גבול גבעתיים, כוללת 4,650 מ"ר עבור מסחר, 16,500 מ"ר עבור משרדים ומבני ציבור וכן שטחים ציבוריים פתוחים בהיקף של כ-27 דונם. היא משתרעת על שטח כולל של כ-130 דונם, שמשמש כיום כמחנה צבאי (הורודצקי) הגובל בדרך השלום ובשכונות ביצרון, רמת ישראל, תל חיים ויד אליהו.

תוכנית הורודצקי בתל אביב (הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים) (הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים)
תוכנית הורודצקי בתל אביב(הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים)
 

במינהל התכנון הסבירו היום כי התוכנית מהווה את המשך הרצף העירוני עם השכונות הגובלות, ויוצרת מרקם עירוני חדש החובר אל המרקמים העירוניים הקיימים. היא כוללת בניינים של כ-10 קומות ומגדל בגובה של 25 קומות בצמוד לכיכר עירונית, ומציעה תמהיל מגוון של דירות שיתאימו לזוגות צעירים, מבוגרים, סטודנטים ומשפחות צעירות.

 

במסגרתה אף תוקם גינה עירונית בשטח הפתוח המרכזי ומבנים ציבוריים. כמו כן, מתוכננת כיכר עירונית חדשה על רחוב דרך השלום, שמסביבה יפעלו מסעדות ובתי קפה ותחתיה יוקם חניון ציבורי גדול.

 

במסגרת התוכנית ישומרו מבנים היסטוריים ובהם תחנת השידור "תל חיים" ששידרה בשידור חי את הכרזת העצמאות של מדינת ישראל. במינהל התכנון מציינים כי התחנה "מהווה חלק מהותי מהיסטוריית השידור הממלכתי העצמאי במדינה". תחנת השידור כוללת מספר מבנים, חצר, אנטנות, בונקר תת קרקעי ומכשירי השידור בה נשתמרו היטב. בנוסף למבנים ההיסטוריים ישומרו העצים הוותיקים הקיימים במתחם מראשית המדינה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים
הדמיית תוכנית המגורים במזרח ת"א
הדמיה: נעמה מליס, אדריכלות ובינוי ערים
מומלצים