שתף קטע נבחר

זרז נוסף לשכירות מוזלת בלב הערים

שר האוצר, משה כחלון, חתם על תקנות שיתמרצו רשויות מקומיות ליזום פרויקטים של שכירות ארוכת טווח על קרקעות המיועדות לשימושים ציבוריים. תתאפשר בניית שטחי מסחר ומחצית מהדירות ישוריינו לבני המקום

מעודדים את הרשויות המקומיות לבנות דירות להשכרה: שר האוצר, משה כחלון, חתם היום (ג') על תקנות שיתמרצו רשויות מקומיות ליזום פרויקטים של שכירות ארוכת טווח במחיר מפוקח.

 

כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן של ynet:

ת"א: 800 דירות במקום בסיס מודיעין

למ"ס: ירידה של כ-9% במכירת דירות חדשות

דירות יוקרה בישראל יוצעו במכירה פומבית

 

במסגרת התקנות שנקבעו בשנת 2014, נקבע היעד של דיור בהישג יד להשכרה כמטרה ציבורית. הגדרה זו אפשרה לרשויות להקים פרויקטים של שכירות ארוכת טווח על קרקעות המיועדות לשימושים ציבוריים (קרקעות חומות).

שר האוצר משה כחלון (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
שר האוצר משה כחלון(צילום: יאיר שגיא)
 

בתקנות נקבע כי הרשות המקומית היא הגורם הנושא באחריות על ההגרלה, אשר במסגרתה נבחרים הזכאים; חוזה השכירות נחתם בינה לבין הזכאי; והיא זו שאמונה על ההפעלה, הניהול והאחזקה של יחידות הדיור. התקנות קבעו עוד כי השוכר ישלם דמי שכירות מופחתים בשיעור של 20% מדמי השכירות המקובלים באותו אזור. הרשות המקומית רשאית אף להגדיל את גובה ההנחה.

 

מנתוני משרד האוצר עולה כי בשנתיים שחלפו ממועד התקנת התקנות, רשויות מקומיות עשו שימוש מועט בהן. לכן, על מנת לייצר תמריץ משמעותי לרשויות, באופן שיגדיל בצורה דרמטית את היצע הדירות בהישג יד להשכרה, הוחלט לאפשר להן לאשר בבניין המיועד לשירות ארוכת טווח מסחר הנלווה למגורים בהיקף של עד 20% מסך זכויות הבנייה שהוקנו בתוכנית; וכן הוחלט לקבוע בהוראת שעה למשך חמש שנים כי שיעור בני המקום, שלהם תוכל הרשות המקומית לשריין יחידות דיור במסגרת ההגרלה, יגדל מ-15% - ויעמוד על 50% מסך יחידות הדיור.

 

לדברי השר כחלון, "שוק שכירות ארוכת טווח במחירים הוגנים ומפוקחים הוא חלק בלתי נפרד מפתרון משבר הדיור. במקביל לקידום תוכנית מחיר למשתכן, נמשיך לפעול כדי לייצר היצע גדול ומשמעותי של דירות לשכירות ארוכת טווח".

 

הוא הוסיף כי "בחודש הקרוב נפרסם שני מכרזים נוספים בלב אזורי הביקוש, באמצעות חברת דירה להשכיר, בשכונת המשתלה בתל-אביב ובשכונת הדסה הקטנה בירושלים. בשנים הקרובות נשווק קרקעות לבניית 36 אלף יחידות דיור לשכירות ארוכת טווח שכבר אושרו בותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור, שנועדה לאשר תוכניות בנייה למגורים בהליך מזורז".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
פרויקט דירה להשכיר בגליל ים, הרצליה
צילום: בראל אפרים
מומלצים