שתף קטע נבחר

הפועל ת"א: צו הקפאת הליכים זמני עד 27 בדצמבר, פיפ"א דרשה הבהרות

השופט איתן אורנשטיין ביקש לזמן את ארון שוינפלד ואת נציגי מכבי ת"א לדיון בביהמ"ש ביום רביעי: "עיכוב הליכים לא מוביל לשחרור. אסור לו לנהל מגעים עם קבוצות אחרות". פיפ"א ביקשה מההתאחדות הבהרות לגבי מצב המועדון. ניקוליץ' ייצא לחל"ת. לטענת הנאמן יש משקיע רציני שמתעניין ברכישה. אחת האפשרויות: רולאן דושאטלה, בעלי צ'רלטון

בית המשפט המחוזי בת"א החליט על מתן צו הקפאת הליכים זמני להפועל תל אביב עד 27 בדצמבר, מועד סיום המכרז לרכישת המועדון. חברת הראל אחזקות תפורק בכל מקרה בגלל החובות הכבדים, ורוכש עתידי יקנה רק את פעילות המועדון.

 

ביום רביעי יתקיים דיון בביהמ"ש בהשתתפות ארון שוינפלד, נציגי מכבי תל אביב ונאמן הפועל תל אביב עו"ד שאול קוטלר, לאחר שהשופט איתן אורנשטיין הבהיר שהוא לא רוצה לגרום לכך שייעשה מחטף וינצלו את מצבה של הפועל ת"א כדי לקנות את השחקן בזול. עוד הבהיר השופט בדיון ששוינפלד מחויב עדיין לחוזהו במועדון.

 

עו"ד שאול קוטלר, נאמן הפועל ת"א (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
עו"ד שאול קוטלר, נאמן הפועל ת"א(צילום: עוז מועלם)

 

השופט קבע שקיימת היתכנות למקורות מימון נוספים, ואם לא יתקבלו והחשש להפעלה גרעונית יתממש, יפנו הנאמנים מיד לבית המשפט וההליך ייפסק.

 

נמניה ניקוליץ' לא ישוחרר מהקבוצה אלא ייצא לחופשה ללא תשלום, מאחר שצפוי להיכנס לניתוח מחרתיים (ג'). לגבי מרקו סימיץ', אחרי תגובה מצד השחקן תתקבל החלטה בבית המשפט.

 

השופט קבע כי הנאמן יפעל מול הבקרה התקציבית על פי ראות עיניו, לאחר שהתברר כי לא ניתן לממש את הבטוחות. לדברי קוטלר, אילו היה ניתן לממש את הבטוחות המועדון היה מבטיח את עתידו הכלכלי לעוד חודשיים. הדיון הדחוף היום נקבע בשל מצבו הכלכלי הגרוע של המועדון, כפי שהצטייר מדו"ח הנאמנים שמתקשים לממן את תקופת ההקפאה.

 

עו"ד קוטלר בדיון (צילום: עוז מועלם)
עו"ד קוטלר בדיון(צילום: עוז מועלם)

 

בינתיים, לאור העובדה שהמנהל המיוחד שמונה להפועל ת"א הודיע לפיפ"א על המצב המשפטי בו מצוי המועדון, פנתה פיפ"א להתאחדות לכדורגל בבקשה לקבל הבהרה בעניין ונתנה לה חודש כדי להחזיר תשובות בנושא.

 

במקביל יימשך הניסיון למצוא רוכש בתשעת הימים הקרובים, מועד סיום המכרז, כשלטענת הנאמן יש לו משקיע רציני שמתעניין ברכישה. כזכור, אם הפועל ת"א תיכנס להליך הפירוק, ממאזנה יופחתו מיידית תשע נקודות.

 

המכתב שנשלח מפיפ"א
המכתב שנשלח מפיפ"א

 

אחד השמות האפשריים הוא הבעלים של סטנדרד ליאז' בעבר, רולאן דושאטלה, שמתעניין ברכישת הפועל תל אביב. דושאטלה מחזיק בבעלות על מספר קבוצות, ביניהן צ'רלטון האנגלית.

 

הנאמן שאול קוטלר סיפר בפתח הדיון כי נעשים מאמצים להזרים כספים למועדון. "הכנתי כבר לבית המשפט פירוט של המציעים לרכישה. הטוטו העביר כספים הבוקר", אמר. "פירוק יפחית משמעותית את הסיכוי לרכישת המועדון".

 

"אני מקבל עשרות מיילים מרגשים אנשים שאומרים שהקבוצה הזו מלווה אותם אישית", סיפר עו"ד קוטלר, "הגשנו מימון המונים. יש הלוואת גישור של שלושה מיליון שקלים בתנאי לניהול הליכים משפטיים. יש גורם שמוכן לתת הלוואה לקופת ההקפאה, גורם פרטי שאינו מתחום הספורט, חצי מיליון שקלים הלוואה עם ריבית".

 

שחקני הפועל ת"א. השכר יקוצץ? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שחקני הפועל ת"א. השכר יקוצץ?(צילום: אורן אהרוני)
 

 

"התחלנו לדבר על השחקנים והמאמן גיא לוזון. יש הלנת שכר רצינית ועדיין המאמן מוביל אותם. לא נבצע קיצוץ אלא הפחתת שכר לתקופת ההקפאה", הוסיף קוטלר, שסירב למסור מהם הסכומים שיקוזזו.

 

השופט אורנשטיין שאל את קוטלר בנוגע לשני הזרים ששוחררו, ניקוליץ' וסימיץ'. "אמרתי להם מראש שלא נוכל להחזיק אותם בקבוצה. אחד מהם ביקש כרטיסי טיסה וניתנו לו, מהשני אבקש תגובה לבית המשפט. גם אם יהיו טענות, אנחנו לא נשלם. שוינפלד? הוא החל הליך בוררות, יש מו"מ עם מכבי ת"א והגישור עם השחקן לא צלח. הוא לא משוחרר, יש 45 ימים להחליט אם להשאיר או לשחרר כנכס מכביד".

 

השופט אורנשטיין הבהיר ששוינפלד לא יכול לעזוב כרגע את המועדון: "צריך לזמן אותו לבית המשפט מחר, עיכוב הליכים לא מוביל לשחרור. אסור לו לנהל מגעים עם מקומות אחרים בשלב זה".

 

 (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
(צילום: עוז מועלם)
 

 

קוטלר הוסיף ואמר: "שלחנו מכתב לסין לגבי קבלת הכספים מגוואנגז'ו (בעקבות עסקת ערן זהבי). יש לנו משחק בשני, עמדנו לפני קטסטרופה. אלמלא הפעולות שלנו לא היה משחק".

 

קוטלר הציג בפני השופט רשימת מציעים לרכישת המועדון: "יש פניה של גורמים רציניים, כולל יכולת מקצועית מוכחת בספורט. הסברתי להם שזו הזדמנות פז נקייה ללא חובות". הנאמן הוסיף שהוא אינו מסכים לדחיית הבטוחות מהבקרה התקציבית "לטובת אורליצקי", לדבריו.

 

השופט ביטל את בקשת עמותת האוהדים להתנהל מול חיים רמון, במטרה לגבות ממנו חוב. הבקשה לזמן את רמון בדחיפות לבית המשפט נדחתה. לגבי משרד הכרטיסים 'לאן', קבע השופט אורנשטיין כי יש לקיים דיון דחוף במעמד הצדדים, מאחר שמחר יתקיים המשחק בין הפועל ת"א למכבי חיפה.


פורסם לראשונה 18/12/2016 08:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
איתן אורנשטיין
צילום: עוז מועלם
מומלצים