שתף קטע נבחר

מס דירה שלישית של שר האוצר בדרך לבג"ץ

סיעות האופוזיציה הודיעו כי יעתרו לבג"ץ נגד הליך האישור של מס דירה שלישית ביום חמישי האחרון בוועדת הכספים: "הקואליציה עושה מעשה סדום בכספי הציבור". הן היועץ המשפטי של הכנסת והן היועצת המשפטית של הוועדה אמרו כי החוק אושר באופן "החורג באופן קיצוני מהליך חקיקה תקין"

סיעות האופוזיציה יעתרו לבג"ץ בבקשה לפסול את הליך החקיקה בו אושר התיקון שהוביל שר האוצר להטלת מס על בעלי שלוש דירות ומעלה, בשל היותו לא חוקי. גם היועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, והיועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד שגית אפיק, התבטאו בחריפות נגד ההליך.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

השניים אמרו בבירור כי החוק אושר באופן "החורג באופן קיצוני מהליך חקיקה תקין, ושאי התקינות חמורה ויורדת לשורש ההליך". אף על פי כן מסרב יו״ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, לקיים הצבעה חוזרת.

 

מרכזת האופוזיציה, ח״כ מרב מיכאלי התייחסה ואמרה כי "הבריונות שמפגינה הקואליציה בדרך לאישור התקציב שוברת שיאים. חברות וחברי הכנסת נדרשו להצביע על נוסח חוק חדש שלא הונח על שולחן הכנסת, ולא היתה להם שהות להעמיק בו וללמוד אותו.

 

"למרות שחברות וחברי הכנסת של האופוזיציה נטשו את הדיון במחאה, ולמרות עמדתו הנחרצת של הייעוץ המשפטי בכנסת, יו"ר ועדת הכספים נהג כאילו אין דין ואין דיין וכאילו הקואליציה היא החוק. אם יו"ר ועדת הכספים לא מבין את חומרת המצב ויו"ר הכנסת לא עומד על תיקונו, אין לנו ברירה אלא לפנות לבג"ץ לפסילת ההליך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
שר האוצר, משה כחלון
צילום: יאיר שגיא
מומלצים