שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ילדי פלאטו שרון נגד פלמח זאבי
  ביוני האחרון רכש בנו של גנדי ממשפחתו של פלאטו שרון וילה בסביון ב־26.7 מיליון שקל. כעת תובעים ילדיו של שרון את זאבי ב־2.6 מיליון שקל: "לא עמד בתשלומים". זאבי: "יש חריגות בנייה"

  בגלל וילה מפוארת בסביון: סכסוך בין ילדיו של שמואל פלאטו שרון לבנו של רחבעם זאבי (גנדי) המנוח. שלשום הגישו יואב והילדה, ילדיו של איש העסקים שמואל פלאטו שרון, תביעה של 2.6 מיליון שקל נגד פלמח זאבי ורעייתו לבית המשפט המחוזי בתל אביב. לטענתם, זאבי הבן הפר חוזה לרכישת הווילה של משפחת שרון בסביון ב־26.7 מיליון שקל ולא שילם להם את התשלומים השני והשלישי. בהסכם נקבע כי צד שמפר אותו ישלם פיצוי מוסכם של 10% מהתמורה הכוללת.

   

  מדובר באחוזת פאר הבנויה על 10 דונם ברחוב מגל 23 בסביון, שלפי טענת התובעים נמכרה לפלמח זאבי ביוני האחרון. עוד נטען בתביעה על ידי עו"ד ד"ר זאב הולנדר כי פלמח זאבי ורעייתו יעל זאבי פרץ התחייבו לשלם את התמורה ב־4 תשלומים: תשלום ראשון בסך 2 מיליון שקל במעמד החתימה, תשלום שני בסך 3 מיליון שקל, תשלום שלישי בסך 17 מיליון שקל ותשלום אחרון בסך 4.7 מיליון שקל.

  פלאטו שרון ()
  פלאטו שרון
   

  בתביעה נטען כי התשלום הראשון שולם, אולם במועד שנקבע לביצוע התשלום השני פלמח זאבי ורעייתו לא העבירו 3 מיליון שקל. עוד נטען כי בעקבות זאת קבעו הנתבעים פגישה עם שמואל שרון, אביהם של התובעים, שניהל בשמם את המו"מ בקשר לעסקה - וביקשו ארכה לביצוע התשלום.

   

  לפי התביעה, התובעים הסכימו לתת ארכה אך ב־6 באוקטובר 2016, כשהגיע המועד לביצוע התשלומים השני והשלישי - לא שילמו הנתבעים. לפי התביעה, ב־10 באוקטובר 2016 הגיע פלמח זאבי למשרדו של פלאטו שרון בדיזנגוף סנטר בתל אביב וסיפר כי "בכוונתו להיכנס בקרוב לפוליטיקה, וכי הוא אף מתכוון להתמודד על ראשות הממשלה. לדברי פלמח, יועציו, שצופים כי מועמדותו לראשות הממשלה תזכה לתמיכה רחבה בציבור, יעצו לו לא לרכוש את הבית בסביון, שכן הדבר עלול להתקבל בעין לא יפה - שמתמודד על ראשות הממשלה מתגורר בבית מפואר בסביון בקרקע של 10 דונם".

   

  עוד נטען בתביעה כי "באותה פגישה ביקש פלמח זאבי לבטל את ההסכם, אולם פלאטו שרון הבהיר כי התובעים מצפים מהנתבעים להשלים את התשלומים כמתחייב".

   

  עוד נטען כי ב"כ פלמח זאבי ציין במייל כי פלמח זאבי ורעייתו נמצאים בהפלגה וישובו ב־30 באוקטובר, כך שאין לו קשר איתם. "הודעת ב"כ הנתבעים שהם יצאו להפלגה ממושכת מבלי שניתן יהיה ליצור קשר עימם, בו־בזמן שהם לא טורחים לשלם תשלומים של 20 מיליון שקל, הותירה את התובעים המומים", נטען בתביעה.

   

  לפי ילדיו של פלאטו שרון, בנובמבר 2016 שלחו פלמח זאבי ורעייתו מכתב שבו נטען לראשונה שהשטח הבנוי הוא 1,288 מ"ר בלבד ולכן חסרים כ־87 מ"ר ביחס לשטח שהוצהר כביכול על ידי התובעים. לטענתם, הטענה בעניין שטח הבית שקרית ונועדה להפעיל לחץ על התובעים לבטל את העסקה. עוד נכתב כי ב־13 בדצמבר טען ב"כ הנתבעים לחריגות בנייה. 

   

  טרם הוגש כתב הגנה. פלמח זאבי באמצעות עו"ד ליאור רוב מסר: "פלמח זאבי מאשר כי לאחר שרכש את בית שרון בסביון לתדהמתו גילה כי בהתאם למסמכי מדינה רשמיים הבית בנוי בחריגות בנייה משמעותיות שלא ניתן להכשירן וכל הרוכש בית זה יגור בבית לא חוקי בעליל.

   

  "מכיוון שהבית בנוי בניגוד להיתר הבנייה ולהסכם החכירה עם רשות מקרקעי ישראל, ביטל פלמח את ההסכם ואת המשך התשלומים שנותרו. תביעה נגד הילדה ויואב שרון תוגש בימים הקרובים".

   

  הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים