שתף קטע נבחר

גינדי: מגדל מונעת בניית שוק אוכל בראשל"צ

האחים משה ויגאל גינדי תובעים 800 מיליון שקל מחברת הביטוח מגדל והגישו נגדה צו מניעה, בטענה כי היא מנסה לשבש את הקמת מתחם "גולדן מרקט" בקניון הזהב - כדי להימנע מתשלום לגינדי עם תחילת הפעלתו

סכסוך יקר בין בעלי קניון הזהב בראשון לציון: האחים משה ויגאל גינדי הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה נגד חברת הביטוח מגדל על סך 800 מיליון שקל וביקשו צו מניעה קבוע נגד חברת מגדל בגין הפרת ההסכם על הפעלת ה"גולדן מרקט" בקניון.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

האחים משה ויגאל גינדי, שהקימו את קניון הזהב במערב ראשון לציון ב-1993, מכרו ב-2008 75% מהקניון לחברת הביטוח מגדל לפי שווי של 1.25 מיליארד שקל. ההסכם כלל התחייבות של מגדל להשלים את בנייתו של אגף נוסף לקניון. בין הצדדים סוכם כי עם השלמת האגף החדש, האחים גינדי ירכשו 75% ממנו. לפי הוראות ההסכם, גינדי מנהלים את הקניון ואחראים גם לפיתוחו וניהולו של האגף החדש.

 

לפי תביעת האחים גינדי, שהוגשה באמצעות עורכי הדין יוסי בנקל וענבל רז ממשרד ראב"ד, מגריזו, בנקל ושות', לאחר השלמת האגף החדש החלו האחים גינדי להקים בו את הגולדן מרקט, מתחם קולינריה, שלטענתם הוא הגדול בישראל.

 

"מגדל מנסה לחמוק מתשלום"

לטענת גינדי, מגדל מנסה לשבש את הקמת הגולדן מרקט והשכרתו כדי להימנע מתשלום בסך 800 מיליון שקל שהיה עליה לשלם לגינדי עם תחילת הפעלתו. לפי התביעה, מגדל מנסה לחמוק מחובתה לשלם את תוספת התמורה שנקבעה בהסכם שבין הצדדים על ידי עיכוב בקבלת ההיתרים הנדרשים לביצוע הביניים ועל ידי סירוב לחתום על הסכמי שכירות עם שוכרים פוטנציאליים.

 

לטענת גינדי, מצידה הושקעו עד כה מאות מיליוני שקלים על קידום פרויקט הגולדן מרקט. לפי התביעה, החברה מעריכה כי הנזק הצפוי לה, במידה שמגדל תתמיד בהפרות ההסכם שהיא חתמה עמה, מסתכם כאמור בכ-800 מיליון שקלים.

 

בנוסף, החברה מבקשת מבית המשפט להוציא צו מניעה קבוע האוסר על מגדל או מי מטעמה לפעול בכל דרך שיש בה למנוע או לעכב, במישרין או בעקיפין, את הפעולות המתבצעות על ידי גינדי להקמתו של פרויקט הגולדן מרקט, ובכלל זה, פנייה לצדדים שלישיים, לרבות רשויות התכנון והבניה, עיריית ראשון לציון, שוכרים קיימים או פוטנציאליים, חברת הניהול של קניון הזהב, קבלנים, ספקים עובדים של מי מאלה.

 

ממגדל נמסר בתגובה: "מגדל מגיבה לתביעות בבית המשפט ולא בערוצי המדיה השונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
קניון הזהב בראשון לציון
צילום: אבי מועלם
מומלצים