שתף קטע נבחר

הנשיא הדליק נר עם חיילים וחיילות: "הימנעו ממלחמה דתית"

שמונה ימים - שמונה נרות: נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הדליק את הנר השישי עם מפקד פיקוד העורף וחיילי גדוד שחר של חטיבת החילוץ, המשלב לוחמות ולוחמים: "אל לנו להפוך את השיח ואת המפגש החשוב, ההגון, המתחשב והראוי הזה למלחמה דתית בין הבנות שלנו לבנים שלנו"

 

בואו ליהנות מהאור של חנוכה: מדי יום נעביר כאן הדלקת נרות חגיגית, ובהדלקת הנר השישי מכובד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שהגיע לחטמ"ר מנשה מלווה בנכדו, כדי להדליק את נרות החנוכה עם חיילי גדוד שחר של חטיבת החילוץ, העוסקים בהצלת חיים בחיי היומיום, באסון קריסת המבנה ברמת החייל, בגל השריפות ועוד.

 

כל מה שרציתם לדעת על חנוכה - בעמוד המיוחד שלנו. היכנסו

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"בעיניי - בעיני אזרחי ישראל כולם - אתם הניסים והנפלאות של הזמן הזה. באתי לכאן לומר לכם תודה", אמר ריבלין בפתיחת דבריו. "ראינו את המקצועיות הרבה והמקצוענות שהפגנתם באסון קריסת המבנה ברמת החייל. עקבנו כולנו בהתפעלות אחרי הנחישות בה התמודדתם עם גל השריפות האחרון".

 

תנו לצה"ל לנצח - גם בסוגיית השילוב

הוא התייחס בהרחבה לשירות המשותף - סוגיה שמסעירה את המגזר הדתי, ולשירות בנות דתיות בצבא. "גדוד שחר מהווה דוגמה לחזון שלנו לגבי שירות משמעותי לבנות בצה"ל", אמר. "מדינת ישראל פועלת על פי העיקרון שצה"ל הוא צבא העם, צבא הפתוח לכל, ומאפשר שירות משמעותי לכל, מהעיקרון הזה לא נסטה".

 

"בעיני אזרחי ישראל כולם - אתם הניסים והנפלאות של הזמן הזה" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"בעיני אזרחי ישראל כולם - אתם הניסים והנפלאות של הזמן הזה"(צילום: עידו ארז)

 

"בצה"ל קיימת מגמה חיובית, מתמשכת, של פתיחת מרבית התפקידים גם לנשים. מגמה זו ניכרת בעלייה הדרמטית במספר הלוחמות בצה"ל ובמספר הבנות היוצאות לקצונה. גם הקף הבנות הדתיות המתגייסות לצה"ל הולך וגדל". 

 

הנשיא בירך על שילוב הבנות בשירות, אך הדגיש את הצורך "לשלב את כלל האוכלוסיות בצה"ל, ולאפשר לכל חייל וחיילת - חילוני, דתי וחרדי - לשרת שירות משמעותי מבלי לפגע ב'ציפור הנפש' שלו, באמונת היסוד שלו. זו משימה רגישה ומורכבת. מלאכת מחשבת של ממש שיש מאחוריה למידה, העמקה ומחשבה רבה".

 

ריבלין קרא לציבור הישראלי להניח לצבא לעסוק בשילוב הראוי. "תסמכו על המפקדים שלנו שהם ידעו לטפל נכון, בלי לפגוע באף חייל או חיילת, אמונתם ואורח חייהם. אל לנו להפוך את השיח ואת המפגש החשוב, ההגון, המתחשב והראוי הזה למלחמה דתית בין הבנות שלנו לבנים שלנו, הם כולם-כולם יקרים לנו".

 

"אבוקה אחת גדולה"

מפקד פיקוד העורף, אלוף יואל סטריק בירך אף הוא את הלוחמים, "שעומדים בגזרה הראשונה, נלחמים לילה-לילה ומספקים ביטחון לאזרחי ישראל", לדבריו. הוא התייחס לאירועי השריפות בחודש האחרון, וסיפר כי "תוך שעה ורבע מרגע שגדוד שחר קיבל פקודה, הגדוד חדור המוטיבציה הצליח להגיע לחיפה, ולפנות אזרחים כשהלהבות כמעט אחזו בהם".

 

מפקד גדוד שחר, סא״ל בני מאיר, אמר לחיילים כי "היום אנו מדליקים נר שישי המסמל את נצחון האור על החושך. ביחד אנו יוצרים אבוקה גדולה, ואלה הערכים המסמלים אותנו".

 

ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להוסיף מעט אור, ולהשתתף בטקס הדלקת נר ראשון של חנוכה. אם אתם רוצים להדליק חנוכייה משלכם - אתם יכולים להדפיס כאן את הקובץ המיוחד עם כל הברכות, ההלכות והמנהגים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים