שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ גליק: "לעצרת הגיע מי שרוצה לאחות את הקרע בעם"
  אלפים הגיעו לאירוע על רקע סערת ההרשעה של אלאור אזריה והמתקפות על הרמטכ"ל. הח"כ מהליכוד השתתף בו ואמר לאולפן ynet: "הייתה אחדות של שמאל וימין"

   

  גליק: "זו לא הייתה הפגנה של ימין או שמאל    (צילום: יוגב אטיאס)

  גליק: "זו לא הייתה הפגנה של ימין או שמאל    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "בעצרת אמש ראיתי אחדות. היו שם מימין ומשמאל, קואליציה, אופוזיציה, דתיים, חילונים. עמך ישראל שבאמת שרוצים שהקיטוב בעם יתאחה", כך אמר הבוקר (יום א') ח"כ יהודה גליק (הליכוד) בראיון לאולפן ynet, בהתייחסו לאירוע נגד ההסתה שהתקיים בכיכר רבין בתל אביב. את העצרת יזם סרן (מיל') זיו שילון, שאיבד את ידו בעזה, בעקבות המתקפות על הרמטכ"ל גדי איזנקוט ועל רקע הסערה סביב הרשעת החייל אלאור אזריה, שהרג מחבל מנוטרל בחברון.

   

  לדברי ח"כ גליק, לא מדובר היה באירוע של שמאל או ימין: "היה שם יואב קיש שהוא יו"ר שדולת ארץ ישראל, הייתה שם מירב בן ארי מהקואליציה, היה שם יצחק הרצוג. אז תחליטו אתם, זה ימין או שמאל? לדעתי היו שם כל מיני אנשים שמבינים שאנחנו עם אחד שרוצה לחיות במדינה אחת עם צבא אחד, וחוששים שמישהו ישייך את הצבא למפלגה מסוימת. היו שם אנשים שרצו לחבק את הרמטכ"ל ואנשים שרצו לחבק את אלאור אזריה, כי גם חייל ששוגה לא צריך לזרוק לכלבים, מגיע לו חיבוק".

  ח"כ יהודה גליק, אמש בעצרת ()
  ח"כ יהודה גליק, אמש בעצרת

  - אתה התנגדת לחנינה לאזריה. אתה עדיין איתן בדעתך?

  "מראשית המשפט חשבתי שההגנה פועלת לא נכון. היה צריך לבוא ולומר 'סליחה, טעיתי', ולא להפוך לגיבור. חייל שהפר פקודה צריך לשאת בעונש. לצערי גידלו אותו וטיפחו אותו ועכשיו הוא מתעקש שהוא צדק.

  כל אלה שחיבקו אותו מרוב אהבה חנקו אותו ועכשיו הקמפיין הזה למען חנינה לא עושה לו טוב. הוא לא רוצח, הוא לא הגיע לזירה כדי להרוג, אבל הוא הפר את הוראות הצבא ואדם כזה צריך לשאת בעונש. אם הוא יודה בטעותו, יוכל להגיע לעסקת טיעון ונדמה לי שהסיפור יוכל להיות מאחורינו".

   

  - אתה מביע דעה מאוד נחושה. איך התגובות בימין?

  "אני עומד פה אל מול הר הבית. היום עשרה בטבת, יום שמציין את תחילת המצור שהיה שנתיים לפני החורבן. בעצם היום הזה מזכיר לנו שאנחנו צריכים להיות ערניים לסימנים מקדימים וצריך לשים אור אדום בוהק לכל אלמנטים של שנאה ובריונות ולהיות פתוחים, לדעת שאנחנו בחברה שיודעת להתווכח, לחלוק, אבל לא לאבד את הפרופורציות. אני לא יודע מה התגובות בימין ובשמאל, אני מציע שכל מי שלא מבין שאנחנו עם אחד במדינה אחת שיעשה אתחול מחדש כדי שבאמת יבין שאנחנו צריכים לשמור על האחדות שבתוכנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים