שתף קטע נבחר

הוט מייקרת את ה-VOD ומעלה מחירים

ב-16 בינואר החברה תעלה את מחיר שירות ה-VOD ב-5 שקלים מ-29.90 ל-34.9 שקל לחודש, התייקרות של 17%, "בגלל עלית מחירי התוכן". בנוסף תייקר חלק מהמסלולים אליהם לקוחות הצטרפו במסגרת מבצע, בשיעור ממוצע של 4%

תחרות עם סלקום ו-yes לא מונעת מ-HOT להעלות מחירים: חברת הכבלים HOT (הוט) מייקרת את שירות ה-VOD (הזמנת תכנים מספריית תוכן) בכ-17% וכן מייקרת ב-4% את חלק ממחירי המסלולים שלה, שהוצגו ללקוחות במסגרת מבצעים. ההתייקרות תחול על יותר מ-200 אלף מנויים.

 

מקיימת הבטחות: yes מייקרת את ה-VOD ב-20%

סלקום: חבילת ספורט 5 חינם לחצי שנה

סלקום TV תשדר את ספורט 1 וספורט 2

 

פעם VOD עלה 19.90: התייקרות של 75% מאז 2013

החברה הודיעה ש"בעקבות עליית מחירי התוכן, השקעות ייעודיות ברכש, והתייקרות של מאות אחוזים במחירי זכויות השידור של תכני הספורט", היא תעלה את התשלום שלקוחותיה משלמים על VOD החל מ-16 בינואר. מדובר בעליית מחיר של 5 שקלים לחודש, כך שהלקוחות ישלמו במקום 29.90 שקל - 34.90 שקל.

 

באפריל 2013 החברה ייקרה את שירותי ה-VOD ב-25% מ-19.90 שקל לחודש ל-24.90 שקל בחודש ואחרי כן העלתה את המחיר ל-29.90 שקל - התייקרות של 20%. סך הכל מאז 2013 מחיר שירות ה-VOD של HOT עלה ב-75%. חברת yes השוותה מחירים באפריל 2016, אז ייקרה את ה-VOD ב-20% מ-24.90 שקל ל-29.90 שקל.

רוצים לראות זגורי אימפריה? תשלמו יותר (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
רוצים לראות זגורי אימפריה? תשלמו יותר(צילום: אוהד רומנו)

 

ב-yes המחיר ל-VOD נמוך יותר ובסלקום החבילות זולות יותר

HOT כאמור מתחרה ב-yes שמוכרת את שירותי ה-VOD שלה ב-29.90 שקל לחודש, כלומר זול יותר מ-HOT, אם כי יחד עם חבילת ערוצים המחיר עלול להיות גבוה מזה של HOT. היא מתחרה בסלקום TV שהתשלום החודשי שלה נמוך בהרבה ממחירי שתי המתחרות: 99 שקל לחודש. חבילה שכוללת את כל ערוצי הספורט (על רוב ערוצי הספורט: חצי שנה חינם עד מרס ואחרי כן 52 שקל לחודש. על ערוצי ספורט 1 ו-2: תשלום של 67 שקל לחודש), מתומחרת בסלקום ב-218 שקל לחודש. לסלקום יש גם חבילת טריפל שמתחרה בזו של HOT.

 

ב-HOT מנסים להסביר את עליית המחירים: "מחיר שירות ה-VOD לא עודכן במשך שלוש שנים למרות גידול ניכר בהיקף התוכן החינמי, וחידוש יום יומי של היצע התכנים בו. רק ב-2016 חודשו כ- 25% מהתכנים ב-VOD; העלאת המחיר מגלמת את הגדלת ההשקעה בתכנים ובשירות ה-VOD. בקרוב תאפשר אפליקציית MY HOT ליהנות משירותי הקלטה מרחוק ומצפייה בתכני VOD ללא עלות".

 

הודות למועצת הכבלים והלוויין: מחיר המבצע החדש יהיה לכל החיים

החברה טוענת ששירות ה-VOD שלה הוא העשיר בעולם מסרה כי היא "צפויה לשדרג את פלטפורמת שידורי ה- VOD במהלך 2017, דבר שיאפשר מתן שירות איכותי יותר ורחב היקף מבחינת שעות התוכן".

 

לגבי עליית המחירים ללקוחות שהצטרפו לחברה במסגרת מבצע מסרה החברה כי הדבר "יבוצע על פי כללי המדיניות שנקבעו בהחלטת המועצה לשידורי כבלים ולוויין מחודש מרס 2016. קבוצת הלקוחות להם יעודכן המחיר תיהנה מ(מחיר) מבצע זה לכל החיים. הודעת SMS תישלח ללקוחות שהעדכון רלוונטי לגביהם".

 

עוד מסרה כי: "HOT מחויבת על פי חוק להשקיע 8% מהכנסותיה בהפקות מקור, וכי בעשור האחרון השקיעה החברה מעל מיליארד וחצי שקל ביצירה ישראלית, דבר שמאפשר תמיכה מאסיבית בתעשייה חשובה זו. HOT מציעה היום את מכלול התכנים העשיר ביותר והמגוון ביותר בארץ, ואת הטכנולוגיה המובילה עם HOT MULTI המאפשר את חווית התקשורת המתקדמת בישראל". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים