שתף קטע נבחר

בנט לשמיניסטים: דחו את הגיוס בשנה ולמדו תורה

שר החינוך נאם בפני תלמידי ישיבות ואולפנות "בני עקיבא", וקרא להם לרכוש השכלה תורנית עוד לפני השירות בצה"ל. לדבריו, גיוסו שלו מיד בתום התיכון הוא ממהבחירות היחידות בעברו שעליהן הוא מצטער: "בסיירת מטכ"ל ראיתי את הבדלי האיכות בין אלה לאלה"

 

אחרי קמפיין ה-5 יחידות במתמטיקה, נפתלי בנט קורא לתלמידי ישראל ללמוד גם תורה: בנאום שנשא היום (ד') בפני מאות שמיניסטים, המליץ להם שר החינוך ויו"ר "הבית היהודי" לדחות את השירות הצבאי בשנה אחת לפחות, לטובת לימודים גבוהים בישיבה, מכינה קדם-צבאית או במדרשה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בנט, שהשתתף בכנס "חיים של שליחות מתוך תורה" של מרכז ישיבות ואולפנות "בני עקיבא", התוודה כי הוא מצטער על בחירתו להתגייס לצה"ל מיד עם סיום בית הספר התיכון, והציע להם שלא לחזור על טעותו. "אני ממש זוכר את עצמי בגיל שלכם חושב איפה נהיה, איפה נשרת, מה נעשה", אמר, "אני לא מתחרט על הרבה דברים בחיים, אבל אחד הדברים הבודדים זה שהלכתי ישר לצבא".

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 

שר החינוך פנה לבני הנוער והציע להם "צידה לדרך": "הדבר הראשון - וזו המלצה אישית שלי - זה לפני הצבא להשקיע לפחות שנה בהכנה, בלימוד תורה". לדבריו, הלימודים התורניים בישיבה התיכונית אינם ממניעים "טהורים", משום שהם נועדו להשגת תעודת בגרות ולא באים מתוך בחירה חופשית, ולכן יש להוסיף תקופת לימוד משמעותית "לשם שמים".

 

"היום אני מעביר גיבושים לסיירת מטכ"ל", הוסיף בנט – בעצמו בוגר ישיבת "בני עקיבא". "יש ראיון קצר של 5 דקות, ואני יכול להגיד לכם שכשאני רואה מי היה בישיבה או במכינה קודם, ומי לא - זה מדהים הקשר בין איכות המועמדים אם עשו שנה לפני הצבא או אם לא עשו. זה נותן מימד אחר לגמרי של השירות הצבאי".

 

כדי שלא לאבד את המצפן

הוא קרא להם להתמיד בלימוד גם לאחר הצבא, לאורך כל החיים, ו"לקבוע יתד לתורה": "גם אני עושה את זה כל שבוע, וזה חיוני. היום-יום מושך אותנו מאוד חזק - אתה סטודנט, צריך לפזר את הילדים בגן, צריך להתפרנס, ואם אין לך יתד קבוע בלו"ז לתורה, אתה יכול כמו כדור פורח לברוח ולאבד את המצפן".

 

יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות "בני עקיבא", הרב חיים דרוקמן, אמר לשמיניסטים כי מוטב אם יבחרו ביותר משנה אחת של לימוד לפני הגיוס: "לכל אחד מאיתנו יש שליחות בעולם הזה. כל כך חשוב שאחרי שאתם מסיימים את התקופה הזו, תעשו כמה שנים את מה שאתם בוחרים. אתם הולכים לישיבה כי אתם החלטתם, אתם לומדים תורה כי אתם החלטתם ולא חייבו אתכם. לשם שמיים".

 

מנכ"ל הרשת, אלחנן גלט, הודה לצוות המחנכים ולתלמידים על "העוצמות וההישגים שמובילים קדימה לא רק את ישיבות בני עקיבא אלא את כל עם ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נפתלי בנט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים