שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פיטורי השדרנית: הדעות בגלגלצ חלוקות
  פיטוריה של השדרנית חן אלמליח לאחר שכתבה "גם אני הייתי דורסת שוטר", הפתיעו את חבריה לתחנה. חלקם סבורים כי "נעשה לה עוול", אחרים מכריזים: "אי אפשר להשאיר בתחנה ציבורית מישהו שמסכים עם דריסת שוטרים"

  יממה אחרי הפוסט, הסערה והפיטורים - במסדרונות גלגלצ עדיין המומים מפיטוריה הפתאומיים של חן אלמליח. "בחירת המילים שלה הייתה שגויה", אומר עובד בתחנה על השדרנית שכתבה "גם אני הייתי דורסת שוטר אם היו מפנים אותי בכוח מהבית", אך מוסיף: "מי שמכיר אותה יודע שהיא לוחמת תמיד למען השכבות החלשות". עובד אחר אף טען כי "נעשה לה עוול".

   

  מנגד סבורים גורמים אחרים כי המהלך היה מוצדק לחלוטין. "אי אפשר להשאיר בתחנה ציבורית מישהו שמסכים עם דריסת שוטרים, ולכן הוחלט שלא לחכות אלא לפטרה מייד", אמר אחד מהם, "אף אחד לא יכול להישאר אדיש לאמירה כזאת. היא עשתה כבר בעיות בעבר בכל מה שקשור לפוסטים והבעת דעה נגד התחנה, נכון שזכותה להתבטא, אבל יש קו אדום - ואתמול הוא נחצה".

   

  חן אלמליח. "זכותה להתבטא, אבל יש קו אדום" (מתוך "ערסים ופרחות, האליטות החדשות", באדיבות ערוץ 8)
  חן אלמליח. "זכותה להתבטא, אבל יש קו אדום"

   

  אלמליח (33) עובדת כדי ג'יי. לתחנה הצבאית הצטרפה לפני שנה ומאז הגישה בה תוכנית שבועית של מוזיקה מזרחית. אתמול העלתה בפייסבוק פוסט שבו התבטאה על דריסת השוטר במהומות בנגב. על פי גורמים בתחנה, מנהל גלגלצ נדב רביד פיטר אותה בשיחת טלפון לאחר מכן, והיא לא דיברה כלל עם מפקד גלי צה"ל ירון דקל - שהכריז על פיטוריה בטוויטר. "למי שמביע תמיכה בדריסת שוטר אין מקום להימנות על שדרי גלצ וגלגלצ. לכן החלטתי על סיום התקשרות מיידי", כתב.

   

   

  הפוסט של אלמליח
  הפוסט של אלמליח

   

  גורמים נוספים סיפרו כי ההחלטה של דקל לפטרה נשמרה בסוד. "אף אחד לא דיבר על זה עד שהנושא פורסם בתקשורת", אמרו שם, "ואף אחד גם לא האמין שהוא באמת יפטר אותה. היא מגישה פעם בשבוע, לא מעורבבת פה בתחנה, באה לשדר והולכת. עושה את העבודה שלה".

   

   

  עובדים מספרים גם כי זו לא הפעם הראשונה שאלמליח התבטאה באופן שלא תואם את רוח התחנה. "היו לה כבר כמה פוסטים בפייסבוק שלא תאמו תחנה ציבורית, ונתנו לה גיבוי בעבר", אמרו, "הפעם - כשהיא כותבת 'גם אני הייתי דורסת שוטר' - לא מעניין בכלל מה ההמשך, אף אחד לא יקרא. אם היא הייתה מתנסחת אחרת - ההנהלה הייתה מגיבה אחרת". עם זאת, חלקם סבורים שהפיטורים היו מהירים מדי: "לפטר אותה בציוץ בטוויטר? לאן הגענו?".

   

  בעקבות הפיטורים והפרסומים בעניין כתבה אמש אלמליח פוסט ארוך שבו טענה בין היתר "לא תוציאו אותי סהרורית שתומכת ברצח, אני לא תומכת בפיגועי דריסה", והבטיחה "לסגור חשבון" עם גלי צה"ל ועם העומד בראשה, "שהתיר את דמי בהודעת פיטורים לא פחות גרועה מהכותרות הצהובות". לגורמים בסביבתה אמרה כי את עיקר כעסה היא מפנה כלפי דקל. "מאוד קל להיפטר משדר שלא תואם את ה-DNA של התחנה", אמרו קרוביה. 

   

  "דרישת שלום לגידי אורשר"

  גם ברשת היו מי שהצדיקו ואחרים שביקרו בחריפות את דבריה של אלמליח. הבמאי רון כחלילי, שיצר את הסדרה הדוקומנטרית "ערסים ופרחות" שבה השתתפה גם אלמליח, תהה מדוע גם מבקר הקולנוע גידי אורשר לא פוטר כאשר פרסם השנה פוסט על מזרחים. "ירון דקל, יש לי בקשה קטנה ממך. תוכל למסור בבקשה דרישת שלום לגידי אורשר שחזר לשדר בתחנה שתחת פיקודך, כאילו כלום לא קרה, למרות התבטאויותיו הגזעניות והמחליאות כלפי מזרחים, בעוד חן אלמליח, השדרנית הכי מרתקת שאי פעם תפגוש, פוטרה בגלל סטטוס שאני לא מבין מה רע, מסוכן או לא תקין בו?" כתב בפייסבוק.

   

  גם המנחה אמנון לוי התייחס לאורשר: "בשום אופן לא הייתי תומך בדריסת אדם, אבל אני לא מבין את ההדחה שלה, במיוחד על רקע הסלחנות לאורשר". אסי עזר, לעומתם, התנגד להשוואה: "היא הצדיקה רצח... גידי סתם אדיוט", כתב בטוויטר. 

   

  מגישת הערוץ הראשון כנרת בראשי התבטאה גם היא בפייסבוק נגד דבריה של אלמליח. "אין כאן שאלה של ימין או שמאל.

  יש פה כוח בידי שדרנית לעודד אלימות. לקרוא להפרת סדר. בין אם ההחלטה נוחה לנו ובין אם לאו, כמה בורות צריכה להיות לך, חן, כדי לכתוב משפט כזה במציאות קשה אלימה גם כך. פיטורין מוצדקים!".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פיטורי השדרנית: הדעות בגלגלצ חלוקות "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך "ערסים ופרחות, האליטות החדשות", באדיבות ערוץ 8
  חן אלמליח. פוטרה בטלפון
  מתוך "ערסים ופרחות, האליטות החדשות", באדיבות ערוץ 8
  אנשים של בוקר
  7 לילות
  מומלצים