שתף קטע נבחר

הושעה אל"מ שמרכבו נגנבו סלולרי מוצפן ומסמכים

הקצין הבכיר הושעה על ידי מפקד פיקוד הצפון, לאחר שממכוניתו נגנב מכשיר "ורד הרים" וכן מסמכים מסווגים. נפתחה חקירת מצ"ח

 

האל"מ שממכוניתו נגנבו המסמכים והטלפון (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
האל"מ שממכוניתו נגנבו המסמכים והטלפון(צילום: אביהו שפירא)

שוב הושעה קצין בכיר עקב עבירת ביטחון מידע: מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי, החליט ביום חמישי האחרון להשעות אלוף משנה בצה"ל לאחר שממכוניתו נגנבו מסמכים מסווגים ומכשיר "ורד הרים" - סלולרי מוצפן שנמצא בשימוש צה"ל. חקירת מצ"ח נפתחה בנושא. כך פורסם הבוקר (יום א').

 

הקצין דיווח על היעלמות הציוד ומסמכים מיד כשהבחין בכך, ובחקירה מעורבת גם משטרת ישראל, בשל הערכה ראשונית שהפריטים הצבאיים לא היו יעד מודע של הגנבים. הגניבה התרחשה באזור אזרחי בשבוע שעבר במהלך יום עבודה של הקצין. על פניו מדובר בעבירה חמורה על נוהלי ביטחון מידע, ולכן ספק אם הקצין הבכיר ימשיך בתפקידו או בכלל בצה"ל.

 

מדובר בקצין שהוביל במסגרת תפקידו פרויקטים מבצעיים גדולים ומשמעותיים בגבול הצפון, וכמו יתר קציני הפיקוד, נחשף גם הוא ללקחי המקרים הדומים בצה"ל, שבהם נגנב ציוד רגיש לקצינים בכירים, כולל לקצין בדרגתו לפני כשנה, אל"מ אילן לוי, מה שהגדיל עוד יותר את המבוכה בצבא ובפיקוד.

 

זהו המקרה הרביעי מאז סוף 2015 שבו נגנב מקצין בכיר בצה"ל ציוד צבאי יקר בעל ערך בנסיבות אזרחיות פליליות. לפני כחודש פרש ראש אכ"א הקודם אלוף חגי טופולנסקי לאחר שנגנב מחשבו הנייד מביתו. כנופיית גנבים פרצה לחמש דירות במועצה אזורית באר טוביה באותו לילה, וגנבה מכוניות, מחשבים, טלפונים ניידים וארנקים. הגנבים נכנסו לביתו של ראש אכ"א מחלון המטבח, ועל פי החשד גנבו גם את מכוניתה של בתו.

 

חודשיים קודם לכן הושעה קצין בדרגת אלוף-משנה מחיל האוויר לאחר שנגנב מביתו מחשב נייד צה"לי מוצפן.

 

שנה לפני כן הודח מתפקידו קצין התותחנים של פיקוד הצפון, אל"מ אילן לוי, לאחר שנגנבו מרכבו מסמכים מסווגים שבהמשך הוחזרו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
האל"מ שממכוניתו נגנבו המסמכים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים