שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  במקום בסיס צבאי ליד חיפה - 4,000 דירות

  משרד הביטחון השלים את פינוי המחנה המיתולוגי בשטח 233 דונם, לטובת בניית שכונת מגורים חדשה בכניסה לטירת כרמל. צפו במחנה מעין הציפור

  דירות במקום בסיס צבאי: משרד הביטחון, באמצעות אגף המבצעים והנכסים (אמו"ן), אגף ההנדסה והבינוי ובשיתוף צה"ל, הודיע היום (ב') כי השלים את פינוי שלב א' של מחנה "טירה" המיתולוגי בכניסה לטירת כרמל, המשתרע על פני שטח של כ-233 דונם. מדובר במקום מושבו של מרכז ההובלה הצה"לי בעשרות השנים האחרונות. במסגרת התוכנית, תיבנה על שטח זה שכונה חדשה שתכלול 4,000 יחידות דיור.

   

  צפו במחנה טירה מעין הציפור:

  צפו במחנה טירה מעין הציפור

  צפו במחנה טירה מעין הציפור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על פינוי השטח סיכמו נציגי יחידת מתוו''ה באגף אמו"ן עם רשות מקרקעי ישראל. המחנה שימש את גדוד אבירי הצפון של מרכז ההובלה בצה"ל, והיה אחראי על שיירות האספקה לצה"ל בשגרה ובחירום, מאז מלחמת ששת הימים. פינוי המחנה נכלל בהסכם שוה"ם 3, בו סוכם על פינוי והעתקת מחנות צה"ל הגדולים ממרכזי הערים, לטובת פיתוח כלכלי ועירוני ולהקלה על מצוקת הדיור.

   

  העבודות לפינוי המחנה, בהובלת מחוז הצפון של אגף ההנדסה והבינוי, כללו פינוי והריסה של עשרות מבנים ותשתיות בשטח כולל כ-10,000 מ"ר בנוי ועוד 45 אלף מ"ר של שטחי פיתוח. משרד הביטחון עמד על כך שהשטח יוחזר כשהוא ריק ממבנים, באופן שיאפשר להתחיל באופן מיידי בעבודות הפיתוח להקמת שכונה חדשה במקום.

  מחנה טירה בטירת כרמל לאחר פינויו (צילום: משרד הביטחון) (צילום: משרד הביטחון)
  מחנה טירה בטירת כרמל לאחר פינויו(צילום: משרד הביטחון)

   (צילום: משרד הביטחון) (צילום: משרד הביטחון)
  (צילום: משרד הביטחון)

  ממשרד הביטחון נמסר כי "הפינוי מתווסף לפעילות שמוביל משרד הביטחון בשנים האחרונות ליציאה היסטורית של מחנות צה"ל הגדולים ממרכזי הערים, במסגרת תוכנית שוה"ם 3 המהווה בסיס משמעותי לתוכנית השיווקית של רשות מקרקעי ישראל במרכז הארץ בשנים הקרובות.

   

  "התוכנית תאפשר בנייה של למעלה מ-60 אלף יחידות דיור במרכז הארץ ומאות אלפי מ"ר של תעסוקה ומסחר. מדובר במהלך היסטורי, המשנה את פניה של המדינה, הן בכל הנוגע להוספת עשרות אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש; והן בזכות התנופה האדירה לפריפריה בפרט, ולמשק הישראלי ולמדינת ישראל בכלל, אשר תיווצר עם העתקת מחנות צה''ל לפריפריה, תוך חידוש התשתיות שעליהן נשען צה''ל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משרד הביטחון
  מחנה טירה לאחר פינויו
  צילום: משרד הביטחון
  מומלצים