שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

קריית אונו ובת ים: 430 יח"ד חדשות במגדלים

במסגרת התוכנית בבת ים, יהרסו מבני תעשייה ישנים במתחם הבורסקי לטובת שני מגדלי מגורים ועסקים בגובה של עד 35 קומות עם 200 דירות. בקריית אונו אושרה תוכנית פינוי בינוי להריסת 96 דירות לטובת 234 חדשות

תוכניות חדשות בבת ים ובקריית אונו: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל אביב שבמינהל התכנון החליטה היום (ד') להפקיד להתנגדויות הציבור את תוכנית מתחם הבורסקי 4 בבת ים, שתשלב תעסוקה, מסחר ומגורים. בקריית אונו אישרה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תוכנית פינוי-בינוי במתחם האורן בעיר.

 

ת"א: 3 מגדלי מגורים ומסחר ליד שדה דב

ממשיכה להתחדש: מתחם עסקים נוסף בפ"ת

במקום בסיס צבאי ליד חיפה - 4,000 דירות

 

התוכנית בבת ים ממוקמת במרכז העסקים המתחדש בעיר, והיא כוללת שני מגדלים בגובה של עד 35 קמות לתעסוקה ומגורים עם 199 יחידות דיור, שיוקמו מעל מבנה מסחרי בגובה ארבע קומות. לפחות 20% מהדירות יהיו קטנות, בשטח שלא יעלה על 80 מ"ר, לטובת זוגות צעירים ומשפחות בתחילת דרכן.

 

למעשה, מבני התעשייה הישנים הקיימים כיום במתחם יהרסו, לטובת 21,050 מ"ר לתעסוקה, 5,200 למסחר, 18,930 מ"ר למגורים ו-820 מ"ר לצרכי ציבור. בנוסף תוקם רצועת שטח ציבורי פתוח של כ-1,200 מ"ר לטובת התושבים, שתפריד בין הפרויקט לכביש המצוי מדרום, ושטח ציבורי נוסף של כ-400 מ"ר בתוך המתחם.

 

לדברי יו"ר הוועדה, דלית זילבר, "התוכנית מהווה נדבך נוסף עבור פיתוח אזור העסקים של העיר, בעיקר של חלקו הדרומי הגובל באזור המגורים החדש המשתרע עד לגבול עם ראשון לציון, שבנייתו תחל בקרוב. עירוב השימושים והחזית המסחרית שתלווה את הרחוב, הן לכיוון רחוב הבורסקי והן דרומה לכיוון השכונה החדשה, יתרמו להפיכת האזור לאינטנסיבי ופעיל במשך כל שעות היום".

הדמיית פרויקט מתחם האורן בקריית אונו (הדמיה: View point) (הדמיה: View point)
הדמיית פרויקט מתחם האורן בקריית אונו(הדמיה: View point)

התוכנית בקריית אונו מיועדת לפינוי בינוי ונמצאת בסמכות הוועדה המקומית בלבד, כך שלא נדרש אישור תכנוני נוסף עבורה. במסגרתה יפונו שלושה בניינים בני חמש קומות עם 96 דירות, לטובת הקמה של ארבעה מגדלים בגובה של עד 17 קומות, שיכללו 234 דירות חדשות. הפרויקט ממוקם במתחם הרחובות החשמל, האורן ולוי אשכול והוא יוקם על ידי חברת אאורה ישראל, בבעלות יעקב אטרקצ'י, בעלות המוערכת ב-270 מיליון שקל.

 

התוכנית משתרעת על שטח של 11.65 דונם ותכלול גם מבני ציבור ושטחים פתוחים אשר יצרו פארק עירוני בלבד המתחם. בחברת אאורה מציינים כי נכון למועד הדיווח היום, כ-65% מבעלי הזכויות במתחם חתמו על הסכם פינוי בינוי מחייב. בחברה צופים כי ביצוע הפרויקט ושווקו יחלו ב-2018 ובנייתו צפויה להימשך כשלוש שנים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: View point
הדמיית פרויקט מתחם האורן בקריית אונו
הדמיה: View point
מומלצים