שתף קטע נבחר

צפו: ממ"ד ביתי מקופל בהתקנה מיידית

פטנט ישראלי חדש מציע מיגון דירתי ללא הצורך בקבלת אישורים מוועדות התכנון והיתרי בנייה מהרשות המקומית. לדברי סמנכ"ל המכירות בחברת האבטחה מפרם, המשווקת את הממ"ד, הוא יכול להוות פתרון לכ-650 אלף בתי אב שנבנו ללא מקלט או מרחב מוגן. צפו באולפן ynet

פטנט ישראלי חדש מציע מיגון בעזרת ממ"ד מתקפל: מדובר במרחב מוגן דירתי שמותקן בתוך הבית ובעת חירום נפתח למרחב מוגן. לדברי שלמה דר, סמנכ"ל המכירות בחברת האבטחה מפרם, הממ"ד יכול להוות פתרון לכ-647 אלף בתי אב שנבנו ללא מקלט או מרחב מוגן. צפו בראיון באולפן ynet.

 

 

הממ"ד הוצג ביריד החדשנות muni expo של מרכז השלטון המקומי שנערך השבוע בתל אביב. לדברי דר, התקנת הממ"ד פשוטה יחסית מאחר שצלע אחת מהמבנה מקובעת לרצפה ולתקרה, ובזמן אמת כשיש התרעה - ניתן לפתוח אותו תוך מספר דקות באמצעות הזרועות ההידראוליות של המתקן.

ממ"ד מתקפל. פטנט ישראלי (צילום: חברת מפרם) (צילום: חברת מפרם)
ממ"ד מתקפל. פטנט ישראלי(צילום: חברת מפרם)

"הממ"ד בנוי מפלדה מיוחדת והוא עומד בדרישות פיקוד העורף. המערכת לא אטומה ויש חמצן, אבל היא מספקת למעשה קפסולת מיגון בכל מצב", מסביר דר. ומה לגבי המחיר? דר מציין כי עלות הממ"ד החל מ-45 אלף שקל, בהשוואה לממ"ד שנבנה כחלק מהבית או כתוספת ועלותו יותר מ-100 אלף שקל.

 

כמו כן, הוא מציין כי מאחר שמדובר במתקן ביתי, אין צורך באישורים של ועדות התכנון ובקבלת היתרי בנייה. בנוסף, ניתן "להסוות" אותו באמצעות וילונות כדי לשוות לו מראה טבעי בבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חברת מפרם
ממ"ד מתקפל
צילום: חברת מפרם
מומלצים