שתף קטע נבחר

פפואה ניו גיני: מסע לארץ 800 השבטים

התושבים המקומיים אוהבים את ישראל, יש לה קשר הדוק לשוקולד ומופע הטבע שלה מרהיב ביופיו. פפואה ניו גיני, נעים להכיר

בשיתוף החברה הגיאוגרפית

 

 

  (עיצוב: איתן פלד) (עיצוב: איתן פלד)
(עיצוב: איתן פלד)

 

הישראלים מטיילים ללא הפסקה ותמיד מחפשים את היעד הבא. אם אתם לא חוששים לטוס עד לצד השני של העולם, כדאי לכם לשקול את פפואה גינאה החדשה. רז שרבליס, נציג משרד התיירות של פפואה גינאה החדשה בישראל, אנתרופולוג ומדריך של החברה הגיאוגרפית ליעד התארח באולפן ynet לצידה של איקה כהן, שוקולטיירית, וביחד הם עזרו לנו להבין מה כל כך מיוחד ביעד הזה.  

 

"פפואה ניו גיני יושבת על מחצית מהאי השני בגודלו בעולם שזה מאוד מגוון, עשיר ויש שונות אתנוגרפית מאוד גדולה". לדברי שרבליס, "זו אוכלוסיה ראשונית שפגשה באדם הלבן הראשון במקומות מסויימים רק בשנת 1984. האנשים מאוד חמים ומאוד אוהבים את ישראל. זה מקום מרתק מבחינת הציפורי גן עדן שיש בו, סחלבים, מופע הטבע מדהים". 

800 שבטים שמדברים 800 שפות  (צילום: רז שרבליס) (צילום: רז שרבליס)
800 שבטים שמדברים 800 שפות (צילום: רז שרבליס)

 

למי מתאים טיול מהסוג הזה?

שרבליס ממליץ על הטיול למי שמחפש את טבע ואת הקשר הישיר עם האוכלוסייה. "היתרון הגדול הוא שאנגלית זו השפה הרשמית אז אפשר לתקשר ישירות עם המקומיים, ללא תיווך". כיום מבקרים במקום כ-100 אלף תיירים בשנה כך שעדיין ניתן למצוא את השקט, הרוגע וכמובן את הפינות הנסתרות.

"ניתן עדיין למצוא פינות נסתרות"  (צילום: רז שרבליס) (צילום: רז שרבליס)
"ניתן עדיין למצוא פינות נסתרות" (צילום: רז שרבליס)

 

ומה הקשר לאהבה ולשוקולד?

איקה כהן מספרת על קווין אמה שנולדה בשנת 1850. עם אבא מארצות הברית ואמא מסמואה, קווין אמה גדלה להיות אישה עם הרבה נוכחות, אשת עסקים, פוליטיקאית, והראשונה שהביאה את פולי הקקאו לפפואה ניו גיני. למעשה, מספרת כהן, "כשפגשנו את הנושא של שוקולד ראינו שיש פה סיפור על פמיניזם. אישה עסקנית עם סיפורים מפה ועד הודעה חדשה שמצאה את מותה כשרדפה אחרי בעלה כי חשבה שבגד בה". אז יש פה קצת מריר וקצת מתוק ובעיקר סיפור מאוד מעניין שמתרחש בפפואה ניו גיני, לדברי כהן.

 

אם פפואה גינאה החדשה קצת רחוקה, בכל זאת יש איזה אירוע שאנחנו יכולים לטעום בו שוקולד בהשראת פפואה גינאה החדשה?

כהן עונה כי "בקרוב נשיק פרלין חדש שהוא כולו מבוסס על פפואה ניו גיני. אפשר להרגיש בו טעמים מעושנים, חמוצים, שמרגישים מאוד כמו פפואה". שרבליס מוסיף שהשוקולד מפפואה משקף את נוף מולדתו. הוא ארצי, מתפרץ, הפכפך ובלתי צפוי - "כמו קווין אמה שהיא אחת הנשים היותר צבעוניות". בארץ אפשר גם להגיע לאחד מהמפגשים של שרבליס וכהן בטוקהאוס בתל אביב ולשמוע קצת על אהבה, שוקולד ופפואה ניו גיני.

  (צילום: רז שרבליס) (צילום: רז שרבליס)
(צילום: רז שרבליס)

 

ומה אוכלים בפפואה ניו גיני?

שרבליס מסביר כי האוכלוסייה המקומית ניזונה הרבה מן הצומח, אננס, מנגו ובטטה. הם גם ניזונים מהדגה ומגדלים חזירים, אבל התזונה הבסיסית נמוכה בשומן וסוכרים, ועשירה בעלים ירוקים.

 

בשיתוף החברה הגיאוגרפית

 

בואו איתנו למסע בפפואה ניו גיני

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רז שרבליס
ארץ 800 השבטים
צילום: רז שרבליס
מומלצים