שתף קטע נבחר

ההקלטה הוכיחה: בני הזוג נשואים - למרות הכחשת הבעל

בני זוג שהתגרשו בשנת 2003 - ייחשבו שוב לנשואים, וייאסרו בקיום קשרים זוגיים אחרים. כך קבע בית הדין הרבני בחיפה, לאחר שהתברר כי לאחר פרידתם ערכו טקס חופה וקידושין פיראטי. הבעל הכחיש והכתובה נעלמה, אך "הרב המחתן" נשבר והודה שהוא בכלל סופר סת"ם, וכי ערך את החופה

הגט לא היה גט, והרב לא היה רב: בני זוג שהתגרשו בשנת 2003 – ייחשבו שוב לנשואים, וייאסרו בקיום קשרים זוגיים אחרים. כך קבע בית הדין הרבני בחיפה, לאחר שהתברר כי לאחר פרידתם ערכו טקס חופה וקידושין פיראטי, בנוכחות רב ועדים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>  

 

אף שהבעל הכחיש את הטענה, קיבלו הדיינים - ובראשם אב בית הדין, הרב דניאל אדרי - את דברי האישה ולפיהם השניים נישאו מחדש, הודות להקלטה שנחשפה בפניהם, ובה מאשר הרב-המחתן את הדברים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

בשנת 2000 נישאו בני הזוג כדת משה וישראל, אך שלוש שנים לאחר החתונה – כשהם כבר הורים לשתי בנות – החליטו השניים לפרק את החבילה, והתגרשו בבית הדין הרבני. כעבור שבע-עשרה שנים התייצבה האישה בבית הדין הרבני, וטענה כי השניים נישאו מחדש במסיבת נישואין עם רב, כתובה, עדים וטבעת – אך ללא רישום ברבנות.

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

הבעל הכחיש בתוקף: "לא התחתנתי איתה בשנית - לא עם טבעת ולא עם כתובה, לא היו קידושין ולא עדים". במהלך חקירת בית הדין הוא הודה כי אכן הייתה ארוחה משותפת עם חברים לציון "שלום בית", אך התעקש כי "לא היו קידושין".

 

ה"רב" נשבר: "סליחה ששיקרתי"

במסגרת זימון עדים לחקירה, התגלה כי "הרב המחתן" כלל איננו רב, כי אם סופר סת"ם במקצועו. הוא טען כי מעולם לא ערך נישואין, וכי לא היו חופה או קידושין, אף שנכח במסיבה כחבר. לדבריו, האישה לא הבינה, וחשבה כי המסיבה היא למעשה טקס נישואין.

 

אלא שלאישה הייתה הקלטה של שיחת טלפון בינה לבין "הרב המחתן", וממנה השתמע כי טקס הקידושין התקיים אף התקיים. הרב דניאל אדרי הטיח ב"רב" שהוא "לא דובר אמת, וחלילה עלולה לצאת תקלה של ממזרים שהרי מדובר באשת איש". ה"רב" נשבר ופרץ בבכי, כשהוא פונה לבעל: "די, אני לא יכול לשקר יותר". הוא אף התנצל בפני האישה: "סליחה ששיקרתי"

 

ה"רב" אישר את טענותיה של האישה בדבר קיום חופה וקידושין, עדים וטבעת, וכתובה שנמסרה לה – ולאחר מכן הועלמה על ידי הבעל. לדבריו הופעלו עליו לחצים כבדים כדי שלא לומר את האמת, אך משהבין את חומרת המעשה, חזר בו.

 

"אל תתפתו"

הדיינים הרב דניאל אדרי, הרב בן ציון הכהן רבין והרב אלעד עלי, קבעו כי "בני הזוג נשואים זה לזה כדת משה וישראל, ועל הצדדים להתגרש זה מזה בגט פיטורין". בית הדין חייב את הבעל בהוצאות בסך 50 אלף שקלים לטובת המבקשת, ובהוצאות בסך 20 אלף שקלים לטובת אוצר המדינה.

 

נישואים פיראטיים הם עבירה פלילית, ועונשם של מי שמחתנים ללא רישום ברבנות הוא עד שנתיים מאסר, אך בית הדין טרם הגיש חוות דעת באשר ל"רב המחתן".

 

מנהל בתי הדין הרבניים, הרב שמעון יעקבי, התריע שלא לפנות ל"רבנים" מסדרי קידושין שעלולים להתגלות כסופרי סת"ם או "סתם" מתחזים. "נישואין פרטיים פוגעים בדרך כלל בנשים", אמר. "אל תתפתו לדברי חלקלקות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הכתובה הועלמה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים