שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: כך שומע התינוק שלכם את העולם כבר מהרחם

  במעמקי הרחם, כשהוא צף על מי השפיר, חוש השמיעה של העובר מתחיל להתפתח בקצב אדיר וכבר בטרימסטר הראשון הוא שומע קולות ואף מגיב לקולה של האם. הגבירו את הווליום, וצפו בהדמיה שתדגים לכם איך התינוק שומע אתכם כבר מהרחם

   

   

  חוש השמיעה של העובר נמצא בתהליך התפתחות: יכולת שמיעת הקול האנושי נעה בין תדירויות של 100 ל-3,000 הרץ. עוברים בשבוע ה-19 מצליחים לשמוע רק בתדירויות נמוכות של 250-100 הרץ. בשבוע ה-27 להריון 95 אחוז מהעוברים מגיבים לתדירויות נמוכות של עד 500 הרץ, ובשבוע ה-33 העובר כבר מגיב לתדירויות של עד 3,000 הרץ.

   

  יש שטוענים שהעובדה שהעובר מצליח לשמוע בתדירויות נמוכות מסייעת למיומנות קליטת האינטונציה של השפה. לכן עדיף שלא לחשוף אותו לרעשים חזקים מדי בתחילת ההריון, כדי שלא לפגום בתהליך התפתחות השמיעה העדין.

   

  חוש השמיעה של העובר מתפתח במהלך השבוע ה-24 להריון, אבל הוא מגיב לקול כבר שמונה שבועות קודם לכן. מתצפיות באולטרסאונד אין ספק שהעובר שומע את אמו.

   

  הוא מזהה את קולה: כשהיא מדברת אליו או שרה, הוא נראה רגוע יותר. ולא רק הקול שלה משפיע עליו; סביבת הרחם עתירה ברחשים: נשימות האם, קצב הלב, תנועתיות הקיבה והמעיים, הדיבור, וגם הקולות שמגיעים מהעולם החיצון. העובר לא נותר אדיש אליהם, ואף מתרגל לחלק מהם.

   

  עם הלידה, חוש השמיעה של התינוק כבר הושלם במלואו, אבל ייארכו עוד חודשים ארוכים עד שהוא יצליח לפענח את הצלילים והקולות סביבו, יפנה את מבטו לכיוונם, יסנכרן בין תנועות השפתיים לקולות ויתחיל להשמיע בעצמו קולות ראשונים. ועד אז - הריון מוצלח, ושיהיה במזל.


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מה העובר שומע בתוך הרחם?
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים