שתף קטע נבחר

שאלות ותשובות: לטייל בצפון קוריאה

לאור ריבוי הטיולים של ישראלים לצפון קוריאה: האם בטוח לבקר במדינה? האם מותר לצלם או להשתמש בטאבלטים? איך משיגים ויזה? ומה אומרים על כל זה במשרד החוץ?

בשנים האחרונות ובייחוד בשנה האחרונה, יותר ויותר ישראלים יוצאים לטיולים מאורגנים בצפון קוריאה. כיום בלתי אפשרי לעשות זאת באופן עצמאי, אבל בטיולים מאורגנים תוכלו לנסוע אל המדינה המסוגרת בעולם ללא בעיות מיוחדות.

פיונגיאנג, בירת צפון קוריאה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
פיונגיאנג, בירת צפון קוריאה(צילום: shutterstock)

"זו אחת המדינות המסקרנות בעולם כיום. מדינה סגורה, מנותקת משאר העולם, כולל משכנותיה, אשר רב הנסתר על הנגלה אודותיה", אומר חיים פרס, מנהל "תרבותו" מקבוצת אופקים שתוציא טיולים לצפון קוריאה באביב הקרוב, שגם מספק תשובות לכמה שאלות חשובות ומעניינות באשר לטיול שם. 

 

האם בטוח לבקר בצפון קוריאה?

למרות האירועים הפוליטיים הקשורים בשמה של צפון קוריאה, התיירות אינה מושפעת מכך. החברה המארגנת המקומית היא אחת ממארגני הטיולים הספורים שזכו לרישיון מהמשטר לצורך כך. לא ניתן לבקר במדינה שלא באמצעות החברות הללו. היא עושה זאת מזה עשור שנים בביטחון רב וללא תקלות עם הרשויות.

צפון קוריאה. אפשר אפילו לצלם (צילום: באדיבות תרבותו) (צילום: באדיבות תרבותו)
צפון קוריאה. אפשר אפילו לצלם

לגבי הביטחון האישי, צפון קוריאה מתגאה באחד משיעורי הפשיעה הנמוכים ביותר בעולם ותיירים מרגישים בה בטוחים מאוד. עד היום, לא היו לחברה המארגנת שום אירועים בעלי אופי פלילי כמו כייסות, גניבת חפצים וכו'. צוות החברה בצפון קוריאה עומד בקשר עם כל השגרירויות והנציגויות הזרות בפיונגיאנג, לכל מקרה בו תידרש התערבות.

 

כיצד אורגן הטיול?

חברת התיירות המקומית פועלת בשיתוף עם סוכנות הנסיעות הלאומית של צפון קוריאה ("KISTC") באופן ישיר. כל הבקשות לוויזה מוגשות לסוכנות זו בפיונגיאנג וכל אשרות התייר שהחברה מספקת למטיילים ניתנים כדין על ידי רשויות צפון קוריאה.

 

בעלי דרכון ישראלי יכולים לקבל ויזת תייר לטיול?

כן, אזרחים ישראלים, כמו אזרחי רוב המדינות בעולם, כשירים לקבל ויזת ביקור בצפון קוריאה. סידורי הנפקת הויזה לצפון קוריאה יטופלו בארץ על ידי החברה.

 

האם ויזה שהונפקה ע"י החברה בבייג'ין תכובד תמיד בצפון קוריאה?

ויזות התייר שיונפקו לכם בארץ, יכובדו על ידי שלטונות צפון קוריאה. למרות שזה לא קרה עד כה, במידה ויקרה, תרבותו מתחייבת להחזיר את כל הסכומים ששולמו על ידיכם עבור הטיול.

 

האם משרד החוץ הישראלי מאשר לישראלים לבקר בצפון קוריאה?

כן, אתר משרד החוץ קובע כי אין מניעה לבקר בצפון קוריאה.

 

מי לא יכול לקבל ויזת תייר לצפון קוריאה?

עיתונאים מקצועיים ואזרחי דרום קוריאה, אינם יכולים לקבל אשרת תייר רגילה ונדרשים להגשת בקשות מיוחדות לשלטונות ולתהליך ארוך לשם כך. 

 

האם צריך ויזת תייר לסין?

כן, כמו בכל נסיעה רגילה לסין. אולם יש להקפיד על ויזה עם שתי כניסות לסין.

 

באיזו שפה יתנהל הטיול?

שפת ההדרכה בטיול היא אנגלית והמדריכים המקומיים דוברי אנגלית טובה. המלווה הישראלי של הקבוצה, יתרגם לעברית בעת הצורך. המדריכים המקומיים, כולם מועסקים על ידי המדינה, נבחרו והוכשרו בקפידה רבה כדי לייצג את תרבותה של צפון קוריאה באופן המקצועי והמרתק ביותר. בנוסף, הם תורגלו לטפל היטב במטיילים כדי להבטיח את שלומם ורווחתם ללא דופי.

 

מהי דרגת הקושי הגופני בטיול הזה?

עליכם להיות להיות בכושר גופני סביר כמו בכל טיול מאורגן בעצימות בינונית. חלק מימי הטיול עשויים להיות ארוכים - יציאה בבוקר וחזרה למלון בערב. למרות שהאוטובוסים נוחים, הכבישים במחוזות הכפריים "סובלים" מתחזוקה נמוכה וממהמורות בדרכים ולעיתים המסלול עובר בדרכי עפר.

צפון קוריאה מהאוויר (צילום: Koryo Tours / Tom Hingley) (צילום: Koryo Tours / Tom Hingley)
צפון קוריאה מהאוויר(צילום: Koryo Tours / Tom Hingley)

ישנם קטעי הליכה רגלית ולעיתים אף טיפוס על משטחים שאינם מישוריים, אבל ניתן לבחור לא להצטרף ולחכות לנו עד שהקבוצה תשוב לנקודת היציאה.

 

האם ניתן לצלם תמונות וסרטוני וידאו במהלך הטיול?

כן, ניתן לצלם תמונות וסרטוני וידאו באופן חופשי ברוב המקומות בצפון קוריאה. יש מקומות שבהם אין לצלם והמדריכים המקומיים יתריעו מראש היכן שהצילום אינו מותר. בדרך כלל, אלו צילומים הקשורים בנושאים צבאיים. בכל מקרה שבו אינכם בטוחים בשאלות אלה, תוכלו לפנות למדריך המקומי.

 

האם תהיה גישה לאינטרנט או לטלפון סלולארי?

כן, אבל רק בתחומי המדינה. מוקדם יותר השנה, הודיעו השלטונות כי מעתה יורשו זרים להביא איתם טלפונים סלולריים, לרכוש כרטיסי סים מקומיים המאפשרים גישה לרשת הסלולרית המקומית. תקשורת טלפונית בינלאומית, יש רק מהמלונות בהם נתאכסן. אלו מאפשרים לאורחים לשלוח מיילים באמצעות כתובת המייל של המלון כמו גם להשתמש בתאי הטלפון המוצבים בהם לביצוע שיחות בינלאומיות או משלוח פקס תמורת תשלום.

 

אפשר להביא מחשב נייד, טאבלט או קינדל?

כן. אין הגבלות על הבאת מכשירים אלקטרוניים, למעט מכשירי GPS עצמאיים. מחשבים ניידים, טאבלטים, קינדל - כולם מותרים.

 

איזה מטבע להכין לקראת הטיול?

דולר, אירו ויואן סיני הם מטבעות חוקיים בצפון קוריאה. אנו ממליצים להשתמש ביואן סיני עבור רכישות קטנות כמו מים, חטיפים, מזכרות. במטבע היורו טוב לשלם את דמי הכניסה לאירועים מיוחדים ובדולרים ניתן להשתמש בכל מקום אחר.

פיונגיאנג (צילום: EPA) (צילום: EPA)
פיונגיאנג(צילום: EPA)

מומלץ להביא תמהיל מהמטבעות הללו ובשטרות קטנים, שכן לא תמיד למקבל התשלום יהיה עודף לתת לכם. בנוסף, הבנקים לא מקבלים שטרות כסף שחוקים או קרועים, שהונפקו לפני שנת 2000. כדאי להצטייד בשטרות בעלי מראה נקי וחדש. אין כספומטים או דוכנים להמרת מטבע במדינה. המטבע המקומי וון (won), אסור בשימוש על ידי תיירים. בני המזל יוכלו לקבל שטר כמזכרת הביתה. 

 

מהי העונה הטובה לבקר בצפון קוריאה?

לכל עונה בצפון קוריאה יש קסם משלה. למרות זאת, האביב והסתיו הם כנראה התקופה הטובה ביותר לנסוע צפון קוריאה. העונה הגשומה היא מיולי עד תחילת אוגוסט. הטמפרטורה בזמן הטיול תהיה 20 מעלות ומעלה ביום ובלילה 10-15 מעלות. באפריל ובספטמבר יש שבעה ימי גשם בממוצע.

 

ומה אם אחלה בזמן שהות שם?

מהנוסעים נדרש לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות המכילה ביטוח פינוי רפואי מצפון קוריאה בעת הצורך. חברת ביטוח בינלאומיות כמו SOS International ו- Travel Guard מציעות פוליסות כאלו. כמו כן, טיפול רפואי ניתן לקבל בבית החולים של פיונגיאנג במתחם הדיפלומטי. הטיפול הרפואי במחוזות הכפריים של המדינה, עלול להיות מוגבל יותר. במקרה שיידרש פינוי רפואי מהמדינה, המדריכים המקומיים של החברה המארגנת יפעלו במשותף עם חברות הביטוח והשגרירויות הזרות כדי לארגן זאת. קיימת גם אפשרות לרכוש ביטוח נסיעות חירום באמצעות חברת Travel Guard Chartis.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות תרבותו
צפון קוריאה
צילום: באדיבות תרבותו
מומלצים