שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  להתראות, אראלה: הפיס מפסיק את הקמפיין
  על רקע דרישת משרד האוצר להגביל את תקציבי הפרסום של מפעל הפיס: הקמפיין של אראלה יורד משידור אחרי 5 שנים. במפעל הפיס מרגיעים: אראלה תמשיך לבשר למנויים על זכיותיהם

  משרד הפיס מפסיק את הקמפיין של אראלה, במסגרתו משודרות שיחות טלפון למנויים הזוכים בהגרלות. לפי ערוץ 10, ההחלטה נובעת בין השאר על רקע ביקורת במשרד האוצר, ודרישה להגביל את תקציבי הפרסום של מפעל הפיס.

   

  "מכונות המזל הרסו לי את החיים, טוב שסגרו אותן"

  היועץ המשפטי: להסדיר הפיקוח על הימורים

  מפעל הפיס לא יוכל להפעיל מכונות מזל

   

  במפעל הפיס טוענים, כי אראלה ממשיכה בתפקידה ללא שינוי במפעל הפיס, אולם השיחות לא ישודרו עוד כבעבר. "אראלה עובדת מסורה הממשיכה את עבודתה הטובה בפיס, וגם ממשיכה לבשר לזוכי מנוי פיס על זכיותיהם", נמסר, "מפעל הפיס ממשיך בתכניות הפרסום על פי תכניותיו". 

  אראלה ממפעל הפיס (צילום: תומריקו)
  אראלה ממפעל הפיס(צילום: תומריקו)
   

  במשרד האוצר מסרו, כי "באופן כללי הגבלנו את הפרסום של הפיס והטוטו".

   

  הקמפיין של אראלה ממפעל הפיס, עובדת מפעל הפיס ששמה המלא הוא אראלה איידינגר, נמשך זה כחמש שנים. בראיון ל"ידיעות אחרונות" לפני מספר שנים סיפרה, כי לפני שהחל הקמפיין השיחות היו שונות לגמרי: "אנשים היו מעליבים או מקללים אותי. חלקם חשבו שהתקשרתי כי אני רוצה למכור להם מינוי. לפעמים עוד לא הייתי מתחילה לדבר והיו אומרים לי: 'מי זאת? כרמלה? תקשיבי, לאחותי יש מינוי, לאבא שלי יש מינוי וגם לי יש מינוי. אל תתקשרי אליי כי אני לא רוצה עוד אחד' וטראח טורקים את הטלפון".

   

  עוד אמרה, כי אינה מוטרדת מהיום בו תפסיק להוביל את הקמפיין: "עשו סקר והתוצאות הפתיעו אותי", סיפרה, "התברר שאם אני יוצאת לפנסיה הציבור מוכן לקבל במקומי רק מישהי שהשם שלה אראלה".

   

  כחלון: הימורים הם דבר רע

  משרד האוצר בראשות שר האוצר, משה כחלון, מנהל מזה זמן מאבק להגבלת ההימורים החוקיים בישראל, ובין היתר החליט להפסיק לחלוטין את פעילות מכונות המזל ולצמצם את משחקי הקינו. המהלך התבצע כחלק מהמלצות הוועדה לייעול שוק ההימורים החוקיים, שאסרו על הפעלת הגרלות בעלות אופי ממכר כמו מכונות מזל ומירוצי סוסים.

   

  שר האוצר התייחס להחלטה ואמר: "כואב הלב על אלפי משפחות שאיבדו את רכושם, כספם, בתיהם ובמקרים מסויימים גם את התא המשפחתי שלהם בגלל מכונות מזל והימורים מזוהמים. ההחלטה להסיר את מכונות המזל תציל אלפי משפחות שאפילו לא ידעו לאיזה מעגל הן היו עלולות להיכנס. ההחלטה הזאת היא בגדר פיקוח נפש והצלת משפחות. ההחלטה הזאת היא החלטה מוסרית, נכונה וצודקת. הימורים הם דבר רע".

   (צילום: גיל נחושתן)
  (צילום: גיל נחושתן)
   

  זכייני הפיס עתרו נגד ההחלטה, בטענה לפגיעה בהכנסותיהם, וביקשו צו ביניים להאריך את ההיתר שניתן להם לערוך הגרלות אלקטרוניות, עד למתן פסק הדין בעתירה. הזכיינים ביקשו תקופת התארגנות ומעבר של שנה עד להפסקה מוחלטת של פעילות מכונות המזל והגרלות הקינו.

   

  עם זאת, בשבוע שעבר דחה בג"ץ את בקשת הזכיינים לחידוש ההגרלות האלקטרוניות. במקביל הורה בג"ץ למשרד האוצר להשיב לעתירה על מתן תקופת מעבר תוך 45 יום, ולאחר מכן ייקבע מועד לעתירה בהקדם, במידה והצדדים לא יגיעו להסכמות.

   

  השופט קיבל את טענת הזכיינים, כי עד ליום ה-31.12.2016 לא קיבלו הודעה רשמית על הפסקת פעילות מכונות המזל והגרלת הקינו, זאת בעוד באוצר טענו בהתחלה כי החלטת הממשלה בנושא בחודש אוגוסט היתה למעשה כהודעה רשמית.

   

  "אין חולק בדבר הנזק הכספי שנגרם וייגרם לעותרים עקב הפסקת עריכתן של ההגרלות האלקטרוניות", נכתב בהחלטה. "מצד שני, ניצב האינטרס הציבורי הגלום בהפסקת עריכתן של ההגרלות האלקטרוניות (איני מתעלם מהקושי שמעלים העותרים בכך שמהמרים יעברו להמר באופן בלתי חוקי, אולם כאמור, לא בכך עוסקת העתירה)". עוד נאמר בהחלטה, כי ישנם מגעים בין הצדדים לפיצוי כספי של הזכיינים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "להתראות, אראלה: הפיס מפסיק את הקמפיין"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים