שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  למען נגישות, איכות השלטון והסביבה, צפו

  "לכל תנועה יצרנו תסריט ושפה חזותית מתאימה בהתאם לאג'נדות שלהן. שמנו לעצמנו מטרה להציג ביעילות ובבהירות את המסר המבוקש עבור כל סוגיה, בעודנו מביאים בחשבון את אופי הפעולה, המאבקים והמטרות". שרה שדה וחננאל בן-הראש, מהמכללה האקדמית הדסה ירושלים,יצרו סרטונים יחודיים למען החברה והסביבה

  השאיפה לפעול למען תיקון ושיפור החברה והסביבה בה אנו חיים היא צורך אנושי. בחרנו להיענות לאתגר שמציבה שאיפה זו כפרויקט הגמר שלנו בחוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה י-ם כשהכל יעשה בהתנדבות מלאה.

   

  התחלנו עם הפרויקט המבקש להגביר את המודעות הציבורית לאג׳נדות חשובות בעינינו, אותן היינו רוצים לקדם. ערכנו מחקר מקיף ובסופו בחרנו להתמקד במספר סוגיות חברתיות. יצרנו קשר עם מספר תנועות וגופים הפועלים ללא מטרות רווח וייצרנו עבורם בהתנדבות סרטוני הסברה וקריאה לפעולה.

   

  התנועות "התנועה לאיכות השלטון", "אדם טבע ודין" ו"נגישות ישראל" נענו בחיוב להצעה שלנו. לכל תנועה יצרנו תסריט ושפה חזותית מתאימה בהתאם לאג'נדות שלהן. שמנו לעצמנו מטרה להציג ביעילות ובבהירות את המסר המבוקש עבור כל סוגיה, בעודנו מביאים בחשבון את אופי הפעולה, המאבקים והמטרות האופייניים לכל תנועה ותנועה.

   


   

  בשנים האחרונות מהווה הפורמט ה"פייסבוקי" רכיב מהותי ואינטגרלי בתכנון ובהוצאה לפועל של מאבקים חברתיים, במיוחד לאחר המחאה החברתית הגדולה של קיץ 2011. במסגרת אותה מחאה נפתחו עשרות עמודי פייסבוק שהוקדשו לאג׳נדות חברתיות, והן יצרו יחד מעין רשת חברתית-אקטיביסטית.

   

  הסרטונים שיצרנו במסגרת הפרויקט מוכוונים לפלטפורמה זו והם התפרסמו בעמודי הפייסבוק של התנועות החברתיות השונות כחלק מתמיכה במאבקים אקטואליים. הסרטונים זכו לתהודה רבה ויצרו שיח ברשתות החברתיות.

   

  צפו בסרטון על איכות השלטון:

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  איכות השלטון, הסרטון שיועד לתנועת איכות השלטון היה הסרטון הראשון שבוצע בסדרה. נפגשנו עם נציגים מהתנועה ששיתפו אותנו במאבקים האקטואליים המתנהלים בימים אלו. גיבשנו חמש דמויות המייצגות את הבעיות השונות בחברה מולן מתמודדת התנועה. הדמויות הוצגו במעין פורטרט וידאו המתמקד בהן בסיטואציות שונות. בין הפורטרט שילבנו קטעי חדשות המחזקים את הסרטונים.

   

  צפו בסרטון על נגישות:

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נגישות ישראל, הסרטון הציג שתי סיטואציות יומיומיות שגרתיות אשר מגיעות לנקודת רתיחה שקטה. הסטים היו שונים ומגוונים החל מרחובותיה של העיר ירושלים וכלה בבתי השחקים והיוצרים.

   

  אדם, טבע ודין, הסרטון הוקדש לאחד המאבקים הקשים ביותר אשר מנהלת התנועה – שמירה על 100 מטר ללא בנייה בקדמת החוף. במסגרת הסרטון נבחר רכס הכורכר שבין תל אביב להרצליה ובשילוב עם תוכנת אפטר אפקט ביקשנו לדמות מצב קטסטרופלי של בנייה מואצת. יצירה של פרויקט בסדר גודל כזה דורשת עבודה רבה, כוח אדם ומשאבים גדולים. במסגרת השלב הביצועי של הפרויקט זכינו להפתעה גדולה.

   

   צפו בסרטון על שמירה על החופים:

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אנשים רבים נענו להצעתנו ונרתמו בהתנדבות מלאה לפרויקט. השחקנים, אנשי הסאונד והדיבוב שזכינו לעבוד איתם הקדישו שעות רבות, סבלנות גדולה ומקצועיות רבה. כך התגבשו להם שלושת הסרטונים במיועדים למרחב הפיזי ולמרחב האינטרנטי. הסרטונים הוצגו במסגרת תערוכת הגמר של החוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה י-ם זה מול זה בחלל הזועק את הקריאות החברתיות מכל עבר. במקביל לתערוכה הוצגו הסרטונים כאמור בעמודי הפייסבוק של התנועות.

   


  אסטרטגית הפעולה שנקטנו מנסה להתמודד בין היתר גם עם הבעיה הנפוצה שזכתה לכינוי "אקטיביזם-מקלדת": איננו מסתפקים ב"לייק" או בשיתוף, אלא קוראים בסרטונים לפעולה ישירה, בין אם באמצעות תמיכה והצטרפות לתנועות השונות, ובין אם באמצעות חתימה על עצומות ולקיחת חלק פעיל במאבקים ספציפיים. אנו מקווים שהסרטונים הגיעו ליעדם ושהצלחנו לעמוד במשימה.

   

  הכותבים הם שרה שדה וחננאל בן-הראש, פרויקט גמר, החוג לתקשורת צילומית, המכללה האקדמית הדסה ירושלים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים