שתף קטע נבחר

אלה המדינות המומלצות להשקעות נדל"ן

סקר שנערך במסגרת כנס נדל"ן גלובלי שערכה פירמת עורכי הדין DLA PIPER מצא כי המדינות המומלצות להשקעות נדל"ן הן ארה"ב, בריטניה, גרמניה, אוסטרליה, שוויץ ואפילו אפגניסטן. משקיע נדל"ן בינלאומי: "הייתי נזהר מכניסה להשקעות בסין, לעומת זאת באוסטרליה שוק הנדל"ן נהדר"

"הייתי נזהר מאוד מהשקעות בנדל"ן בסין. הם עדיין מפתחים דרכים חדשות ויצירתיות כיצד לפגוע בנו". כך אמר אתמול (ג') פיל לוינסון, שותף מנהל בקרן Penmount partners הפועלת בסינגפור ומשקיעה באסיה, במהלך כנס הנדל"ן הגלובלי שערכה פירמת עוה"ד DLA PIPER בתל אביב. לוינסון הוסיף: "לא משנה באיזו צורה אנו ניכנס לשם, אני מציע להיכנס לשם בזהירות ועם ראייה ארוכת טווח מאוד. החוק שם אינו ברור. הרגולציה משתנה תכופות ובאופן כללי שוררת במדינה חוסר ודאות בכל הנוגע להשקעות זרות".

סין. משקיע נדל"ן בינלאומי ממליץ להיזהר מהשקעות במדינה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
סין. משקיע נדל"ן בינלאומי ממליץ להיזהר מהשקעות במדינה(צילום: shutterstock)

במהלך הכנס, שנערך על ידי השלוחה הישראלית בראשות עוה"ד ג'רמי לוסטמן ונעמי מרילס, נערכו רבי שיח בנושא השקעות עתק של גופים מוסדיים בנדל"ן; זעזועים פוליטיים והשפעותיהם על שוק הנדל"ן הגלובלי; וטכנולוגיות ואפליקציות בעולם הנדל"ן (Real-Estate-Tech). לכנס הגיעו בכירי נדל"ן מעשר מדינות שונות, בהן גרמניה, איטליה, הונג-קונג, סינגפור, ארה"ב ובריטניה.

 

לוינסון, המנהל כיום השקעות נדל"ן בהיקף של מיליארדי דולרים באסיה, הודה כי "אמנם לא ניבאתי את הברקזיט או את עליית טראמפ, אבל בכל הקשור לאסיה אני מבין. אוסטרליה היא שוק נהדר - ועכשיו מדברים שם על היתכנות למיתון ראשון מזה 26 שנה. ברגע שהשוק הזה יצלול, אנו נראה שם הזדמנויות משמעותיות מאוד". לגבי הודו, אמר לוינסון: "גם שם, קצת בדומה לסין, אפשר להיפגע די בקלות. מצד שני, ביפן המצב הרבה יותר נוח והחוק יותר בהיר".

אוסטרליה. מפתיעה לטובה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אוסטרליה. מפתיעה לטובה(צילום: shutterstock)

בתחילת הכנס ערכו המארגנים סקר בקרב המשתתפים בו שאלו: "באיזו מדינה תבחרו להשקיע הכי הרבה במהלך 12 החודשים הקרובים?". מרבית המשתתפים אמרו כי יעד ההשקעות שלהם יהיה ארה"ב ובריטניה. תשובות נוספות היו גרמניה, אוסטרליה, שוויץ ואפילו אפגניסטן. בתשובה לשאלה האם מדיניות ההשקעות של המשתתפים השתנתה במהלך 12 החודשים האחרונים, השיבו 65% "לא". היתר אמרו ש"כן".

 

אלכס פושאיי, שותף מנהל בכיר ב-Newmark Grubb Knight Frank - NGKF - ענקית נדל"ן מארה"ב, דיבר על שוק הנדל"ן האמריקני ואמר כי "43% מעסקאות הענק בניו יורק בוצעו על ידי זרים. 4% מתוך העסקאות שבוצעו בארה"ב, בוצעו על ידי משקיעים ישראלים, אשר הביאו לשוק הנדל"ן האמריקני כ-2.7 מיליארד דולר".

 

"המצב הגיאו-פוליטי החדש יוצר אפשרויות חדשות"

ג'ונתן לנדאו מבית ההשקעות האמריקני "פורטיס" ציין כי "לדעתנו, המצב הגיאו-פוליטי החדש, באירופה ובארה"ב, יוצר אפשרויות חדשות למשקיעים זרים. בטווח הקרוב, אני חושב שתקופת חוסר הוודאות הזו, תיצור הזדמנויות לרכישת נכסים שבדרך כלל היו עולים יותר, או שהמוכרים היו מרגישים יותר בנוח למשוך זמן במכירתם".

ארה"ב. מומלצת להשקעה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ארה"ב. מומלצת להשקעה(צילום: shutterstock)

לן או'דונל מחברת הנדל"ן USAA הוסיף כי "אנו בתקופה שבה אנו לא באמת יודעים לאן הממשל ילך עם המדיניות שלו, שכרגע נראית די קיצונית, לפחות בהקשר של הסכמי הסחר, הריבית והמסים. אם טרמאפ אכן יעשה את מה שהוא אומר שהוא יעשה, אנו נראה אינפלציה גבוהה מאוד; ואם תתפתח מלחמת סחר, אנו נראה עלייה באבטלה, כי זה יביא לירידה בייצוא".

 

לדבריו, "אנו כבר מתחילים לראות ירידה באג"ח הממשלתיות האמריקניות, וזו עדות לכך שהריבית תעלה. לפי חלק מהאנליסטים, יש אפשרות למיתון בשנת 2018, ויכול להיות שזה יידחק לשנת 2019 או 2020. באשר לשאלה איך כל זה משליך אלינו? אנו כבר התחלנו ליישם מדיניות יותר מגננתית. לא מתוך חשש לעוד משבר של שנת 2008, אלא מתוך מקום של זהירות ושל חוסר וודאות".

 

משתתפים נוספים שהגיעו לכנס: מנהלי קרן הריט האמריקאית KBS, פיטר מקמילן וקית' הול אשר גייסו בשנה שעברה כ-950 מיליון שקל בבורסה הישראלית; אנדראה הארדט, מנהל שלוחת גרמניה של בלקסטון קרן השקעות הגדולה בעולם; ג'י צביבל, מנכ"ל חברת הנדל"ן הארבור-גרופ ישראל-ארה"ב; מודי כידון, מבעלי קרן ALTO; אלי רזין, מנכ"ל Credifi אשר השלימה אתמול גיוס של 13 מיליון דולר; בנג'י סינגר, מנכ"ל WeWork ישראל ואחרים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ארה"ב. על פי הסקר, מועדפת להשקעה
צילום: shutterstock
מומלצים