שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אישה החלה "לחזור בתשובה", ה-MRI גילה את הסיבה
  תושבת ספרד שלקתה בדיכאון החלה להתעניין בתנ"ך ו"לדבר עם אלוהים". הרופאים שלחו אותה לבדיקת MRI, שגילתה שהחוויות הדתיות נגרמו מגידול מוחי

  התקרבה לדת ואל המוות: תושבת ספרד שהפכה לפתע דתיה מאוד והאמינה כי היא משוחחת עם מריה הקדושה, הופנתה לאשפוז לאחר שסריקת המוח גילתה את הגורם ל"חזרה בתשובה": גידול מוחי. הדיווח פורסם בכתב העת NeuroCase.

   

  האישה בת ה-60 הייתה אדם שמח וחיובי ולא קרובה לדת. אולם לאורך תקופה בת חודשיים חבריה ומשפחתה הבחינו בשינויים באישיותה והתנהגותה. היא הפכה למדוכדכת, התבודדה והראתה עניין הולך וגובר בתנ"ך.

   

  החלה לחוות חוויות מיסטיות. MRI גילה את הגידול ( )
  החלה לחוות חוויות מיסטיות. MRI גילה את הגידול

   

  סריקת מוח שגילתה גידול מוחי

  היא החלה לבלות שעות במהלך היום בציטוטים מכתבי קודש ודיווחה על חוויות מיסטיות, שבהן סיפרה ששוחחה עם מריה הקדושה.

   

  המקורבים אליה חשבו שהיא שוקעת בדיכאון, לאחר שטיפלה בקרוב משפחה החולה בסרטן. הרופא שלה שלח אותה לסריקת מוח במכשיר ה-MRI, ואז התגלתה הסיבה: מספר נגעים במוח.

   

  היא עברה ניתוח במהלכו נשלחו דגימות מהנגעים לביופסיה. התשובה הראתה כי היא סובלת מסרטן מוח בשם גליובלסטומה מולטיפורמה.

   

  הגידולים היו גדולים מדי מכדי לכרות אותם בשלמותם, כך שהאישה החלה בטיפולי כימותרפיה והקרנות. הרופאים רשמו לה במקביל תרופות אנטי פסיכוטיות לאחר שמחקרים הראו כי הם ממתנים לא רק את ההזיות אלא גם בעלי אפקט נוגד סרטן על גידולי הגליובלסטומה.

   

  במהלך 5 שבועות הטיפולים, חלה נסיגה בהזיותיה הדתיות. "ברור שחוויותיה הדתיות מייצגות נקודת מפנה במצבה הרפואי, ולא שינוי הדרגתי בחשיבה", כתבו רופאיה מבית החולים האוניברסיטאי שבמוריציה, "ברור שמדובר במחלה פתולוגית".

   

  עדיין לא ברור לחלוטין כיצד גרם הגידול להופעת חוויות דתיות, אולם הזיות פסיכוטיות הן ממצא לא חריג בקרב אנשים הסובלים מגידולים מוחיים. רופאיה של החולה הבחינו כי ייתכן והגידולים גרמו ללחץ על האונה הטמפורלית במוח, שנמצאה קשורה לחוויות מיסטיות.

   

  אבל חרף הטיפולים מצבה של החולה הלך והידרדר: היא לקתה בשבץ מוחי חודשיים לאחר שהחלה בטיפול הכימותרפי. שמונה חודשים לאחר אבחון הסרטן היא נפטרה בשל העובדה שהגידולים הסרטניים לא הגיבו לטיפולים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אישה החלה "לחזור בתשובה", ה-MRI גילה את הסיבה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים