שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

הכי צפופה: תוכנית ל-10,000 דירות בבני ברק

הופקדה להתנגדויות הציבור תוכנית מתאר לבני ברק: כ-8,000 יחידות דיור יוקמו במרקם הבנוי הקיים וכ-2,000 נוספות בשכונה חדשה בצפון העיר. כ-1.5 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר יפותחו ברובע העסקים BBC

הצפיפות בעיר הצפופה ביותר בישראל צפויה לגדול משמעותית: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב הפקידה תוכנית מתאר כוללת לבני ברק, אשר תוסיף לעיר כ-10,000 יחידות דיור.

 

כתבות מעניינות נוספות בערוץ הנדל"ן :

ירידה במחירי הדירות? "לא פתחנו שמפניה"

אלה המדינות המומלצות להשקעות נדל"ן

העיר עם ההיצע הכי גדול של דירות להשכרה

 

מתוך תוספת יחידות הדיור המוצעת בתוכנית, כ-8,000 יחידות דיור יוקמו במרקם הבנוי הקיים וכ-2,000 יחידות דיור יוקמו בשכונה חדשה בסמיכות לפארק הירקון. התוכנית נועדה לקבוע את מגמות הפיתוח של העיר ל-25 השנים הקרובות.

 

שטחה של העיר בני ברק עומד כיום על כ-7,800 דונם ומתגוררים בה כ-185 אלף תושבים. נציין ששטחה של רמת גן, שכנתה של בני ברק, כמעט כפול, אך אוכלוסייתה מונה כ-150 אלף תושבים בלבד.

 

עוד שטחי תעסוקה ומסחר

כמו כן, התוכנית מאפשרת את המשך פיתוח רובע העסקים BBC, עם אפשרות לתוספת של כ-1.5 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, תוך חיבור רציף בין שטחי התעסוקה במתחם זה, באמצעות מערכת תחבורה ציבורית. התוכנית כוללת גם הקמת צירי אופניים אשר יתחברו לרשת שבילי האופניים המתוכננים במחוז וה"אופנידן".

 

בחודש יולי האחרון נודע ל-ynet כי רשות מקרקעי ישראל מקדמת תוכנית להקמת כ-1,900 יחידות דיור, במסגרת הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), המתוכננת בחלקה הצפוני של העיר, בהתאם לתוכנית המתאר האמורה.

הדמיה של השכונה המתוכננת בצפון בני ברק (הדמיה: אינג' אורי הורוביץ  ואדריכל אלי פירשט) (הדמיה: אינג' אורי הורוביץ  ואדריכל אלי פירשט)
הדמיה של השכונה המתוכננת בצפון בני ברק(הדמיה: אינג' אורי הורוביץ ואדריכל אלי פירשט)

הדמיה של השכונה המתוכננת בצפון בני ברק (הדמיה: אינג' אורי הורוביץ  ואדריכל אלי פירשט) (הדמיה: אינג' אורי הורוביץ  ואדריכל אלי פירשט)
הדמיה של השכונה המתוכננת בצפון בני ברק(הדמיה: אינג' אורי הורוביץ ואדריכל אלי פירשט)

הדירות בשכונה ייבנו בשטח עיקרי ממוצע של 100 מ"ר בבניינים בני שש קומות, עם דירות בקומת הקרקע ובקומת הגג. מאחר שמדובר בשכונה עם צביון חרדי, לכל יחידת דיור יינתן פתרון תכנוני להקמת סוכה.

 

במסגרת התוכנית ייבנה גשר לכלי רכב ולקו הרכבת הקלה בהמשכו של רחוב הרלינג, אשר יחלוף מעל מסילת הרכבת, וכן יוקמו מעברים להולכי רגל שיקשרו את השכונה החדשה לעיר הוותיקה.

 

מתכננת מחוז תל אביב, נעמי אנג'ל, אמרה: "בנוסף להגדלת היצע יחידות הדיור בעיר, התוכנית קובעת מערכת תחבורה ציבורית פנים עירונית אשר תנוע במעגלים בין מסופי התחבורה הציבורית הקיימים והעתידיים, אל השכונות השונות ברחבי העיר. ייעול מערכת התחבורה הציבורית יוציא ממרכז העיר מאות אוטובוסים אשר עוברים בה בכל יום, יחזיר את מדרכות העיר לתושביה, יעודד את חיי הרחוב המפותחים בעיר ויתרום לכלכלה המקומית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: אינג' אורי הורוביץ  ואדריכל אלי פירשט
הדמיית התוכנית בצפון בני ברק
הדמיה: אינג' אורי הורוביץ ואדריכל אלי פירשט
מומלצים