שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

הוד השרון: 2,450 דירות חדשות במערב העיר

מינהל התכנון אישר תוכנית לבניית שכונת מגורים חדשה באזור כפר הדר, שתכלול 20% דירות קטנות לטובת זוגות צעירים. עוד כוללת התוכנית שימור מבנים היסטוריים במתחם "בית הנערה" ששימש פנימייה ונותר נטוש מאז 2003. ברמלה נחתמה עסקה למגדל עם 84 דירות להשכרה לטווח ארוך

אלפי דירות חדשות בהוד השרון: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז שבמינהל התכנון אישרה היום (ד') למתן תוקף תוכנית לבנייה של כ-2,450 יחידות דיור חדשות ושימור המבנים ההיסטוריים במתחם "בית הנערה" (פנימיית גבעת הוד) באזור כפר הדר במערב העיר. היא מציעה תמהיל יחידות דיור מגוון, הכולל 20% דירות קטנות בשטח עיקרי של עד 80 מ"ר לטובת זוגות צעירים.

 

כתבות נוספות במדור צנרת התכנון

 

התוכנית משתרעת על פני שטח של כ-620 דונם, וממוקמת מצפון לרחוב הפרדס ומדרום לרחוב הבנים. היא כוללת כ-185 דונם המוגדרים כשטחי ציבור, ושמה דגש על שילוב נחל הדר כציר ירוק ראשי בתוך המרקם העירוני. במסגרתה אף יעשה חיבור בין פארק "בית הנערה" לפארק "ארבע עונות" כחלק מרשת הפארקים העירונית.

 

עוד מציעה התוכנית, שאותה יזמה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הוד השרון ותוכננה על ידי אדריכל עדן בר ממשרד אדריכלים בר לוי, שימור של המבנים ההיסטוריים המצויים, כאמור, במתחם "בית הנערה" - ובהם "בית שיפר", מגדלי המים, עצים וצמחייה ותיקה.

 

מתחם "בית הנערה" שימש במשך עשרות שנים פנימייה עבור נוער במצוקה ונסגר בשנת 2003. מאז המבנה נותר ברובו ללא שימוש. השטח, שגודלו כ-120 דונם, הוא מעין מובלעת השייכת לעיריית תל אביב, אך נמצא בשטח הוד השרון.

הוד השרון. מתרחבת (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הוד השרון. מתרחבת(צילום: עידו ארז)

 

רמלה: מגדל עם 84 דירות להשכרה לטווח ארוך

בתוך כך, קרן מגוריט ישראל וחברת אלקטרה מגורים דיווחו היום כי חתמו על הסכם, במסגרתו תרכוש הקרן מגדל מגורים בפרויקט של החברה מקבוצת אלקטרה בע"מ, בשכונת נווה דוד בעיר רמלה. המגדל, הנמצא כיום בשלבי הקמה, כולל 22 קומות ו-84 דירות שיהיו מיועדות להשכרה לטווח ארוך.

 

היקף העסקה הכולל יעמוד על כ-121.7 מיליון שקל, בתוספת של כ-1.5 מיליון שקל בגין הוצאות עסקה. המגדל משתרע על שטח של כ-9,800 מ"ר - כ-117 מ"ר בממוצע לדירה. הוא מהווה חלק מקומפלקס שיכלול שלושה מגדלי מגורים, אותו יוזמת אלקטרה מגורים כחלק מעסקה עליה חתמה מול בעלי הקרקע - היזמים שלמה ועזרא חממי - במהלך דצמבר האחרון.

 

על הביצוע אחראית אלקטרה בנייה, גם היא מקבוצת אלקטרה בע"מ, אשר צפויה לסיים את הקמת המגדל הראשון ברבעון השני של 2019. עבור קרן מגוריט, מדובר בעסקה ראשונה במסגרתה נרכש מגדל מגורים שלם, אשר יהיה בבעלותה וינוהל על ידה לצורך השכרה לטווח ארוך.

 

לדברי מתי דב, מנכ"ל מגוריט ישראל, "רכישת מגדל מגורים שלם תאפשר לנו לנהל אותו ולתחזק אותו, וכך לייצר פתרון שכירות לטווח ארוך, שכמעט אינו קיים כיום". איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ, הוסיף כי "בעסקה אנו מנצלים הזדמנות למימוש חלק מהפרויקט ברמלה ובמקביל נמשיך בתהליך הפיתוח וההקמה של שני הבניינים הנוספים בפרויקט, שאנו צופים כי ייהנו מרמות ביקושים גבוהות המאפיינות בשנים האחרונות את אזור רמלה והסביבה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים