שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "עד 120": אתר בנייה יוקם על חשבון הקשישים
  נאבקים עד הסוף. בעלי רשת לדיור מוגן "עד 120" החליטו להרחיב את יכולות ההכלה של הבניין בצפון תל אביב, ולשם כך החלו בעבודת בנייה ליצירת קומות נוספות - הכל לשם מטרת "מיקסום הרווחים", לדבריהם. מנגד, דיירי הבית יוצאים למאבק נגד המהלך בטענה ש"אנחנו אנשים חולים וקשישים. הולכים להפוך אותנו מדיור מוגן לדיור מסוכן. דיירים חוששים לחייהם". צפו בראיון

  דיור לא כל כך מוגן. דיירי הדיור המוגן "עד 120" שבצפון בתל אביב יוצאים למאבק נגד התוכנית להרחבת הבניין כלפי מעלה, מה שיהפוך את פרק חייהם האחרון לסיוט מתמשך. צפו בדיירת בדיור המוגן וממובילות המאבק, חוה תירוש, בראיון לאולפן ynet על ביתה האחרון.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "הולכים להכניס אותנו למלכודת דבש, רוצים להפוך את הבית שלנו לאתר בנייה", מספרת תירוש ומוסיפה, "אנחנו 300 איש, בגילאי 75-95, חולים וקשישים. הולכים להפוך אותנו מדיור מוגן לדיור מסוכן, והדבר הזה גורם לנו אי שקט. דיירים חוששים לחייהם.

  מות הדיור המוגן? (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  מות הדיור המוגן?(צילום: יח"צ)

   

  "מהבוקר עד הלילה אנחנו נשארים בבית. כל החוגים, האירועים והחוויה החברתית היא בתוך הבית. אם אלה מסעדה, ריקודים, והרצאות - הכל מרוכז פה, גם המרפאה בבית".

   

  לפי דברי תירוש, "כאשר הבעלים החליטו לבנות עוד קומות, הם הודיעו בדיעבד בצורה קצת שלא בתום לב, אני אגיד את זה מאוד בעדינות. אני לא רוצה לפגוע באף אחד, אבל בסיוע של חברת הבנייה א.ס.אורי, הרשות המקומית ווועדות תכנון בנייה נעשה כאן מעשה לא הוגן. אי גילוי נאות לדיירים".

    

  מה אמרו לכם כשפניתם לבעלים לקבל תגובה?

  תירוש עונה ש"יש להם זכויות לממש ולמקסם רווחים. אנחנו בדיור המוגן הפכנו בשוק הפרוע הזה לנדל"ן מניב. דיור מוגן זאת מילה קטנה, זאת בעצם קופה רושמת. מה שחשוב זה מקסום רווחים. את זה אמר לנו יו"ר הפניקס ויו"ר דירקטוריון 'עד 120', איל לפידות. איש חביב, שבא באמפתיה רבה לשמוע את טענותינו, אבל אמר לנו בצורה חד משמעית: 'אני מחוייב לבעלי המניות למקסם רווחים'.

   

  בניה על חשבון הדיירים (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  בניה על חשבון הדיירים(צילום: יח"צ)

   

  "אני מייצגת פה אוכלוסייה מאוד מגוונת, אנשים שבחלקם לא יכולים לעמוד בזה,  ויכולים לקרות פה אסונות עד מוות. בגיל שלנו אף אחד לא מבטיח לנו מה יהיה מחר", מסכמת תירוש.

   

  מרשת "עד 120" נמסר כי "הרחבת בתי הדיור המוגן הינו מהלך טבעי המתקיים בישראל, וזאת כדי לתת מענה לביקוש בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי.

   

  "הדיירים חתמו מרצונם החופשי על הסכם התקשרות טרם כניסתם לבית בת"א, במסגרתו נמסר להם כי ל'עד 120' שמורה הזכות לבנות קומות נוספות.

   

  "הדיירים הסכימו ואף התחייבו שלא להתנגד לבנייה הצפויה. 'עד 120' פועלת בשקיפות ובהגינות בכל הנוגע למימוש זכותה לבניית הקומות הנוספות.

   

  "הנהלת הרשת חרטה על דגלה לתת שירות מקצועי איכותי ומותאם לאוכלוסיית הגיל השלישי, ותעשה כל שיידרש על מנת למזער את אי הנוחות והמטרדים אשר עלולים להיגרם בתקופת הבנייה, וזאת תוך שיח רצוף ופתוח עם דייריה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים