שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו ב-2008: "אם יש משמעות למושג אחריות, רה"מ חייב ללכת"

  בסרטון שרץ ברשת לאחר דו"ח צוק איתן נשמע נתניהו מתייחס בכנסת לדו"ח שאחרי מלחמת לבנון השנייה: "ראש הממשלה, אתה היית צריך לבדוק את מוכנות הצבא, הפעלת הצבא, הגנת העורף. גלגול כזה של אחריות לא ראיתי מימיי. כשהכישלון כל כך רחב, הצעד המתבקש הוא החלפת ראש הממשלה שכשל"

   

   

  נתניהו ב-2008: "רה"מ חייב ללכת"

  נתניהו ב-2008: "רה"מ חייב ללכת"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "האחראים לכישלון, לפי הוועדה, הם ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל. אם יש משמעות למושג אחריות, ראש הממשלה חייב גם הוא ללכת. כשהכישלון במלחמה הוא כל כל רחב, כל כך יסודי, כשחלקים של הארץ נתונים יום יום באש טילים, הצעד ההכרחי המתבקש הוא החלפתו של ראש הממשלה שכשל". הדברים האלו לא נאמרו היום על ידי איש אופוזיציה, לאחר דו"ח מבקר המדינה שחשף את מחדלי צוק איתן, אלא על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

   

  לקריאת הדו"ח המלא:

  החלק על הקבינט

  החלק על הטיפול במנהרות

   

  דו"ח המבקר על צוק איתן -לסיקור המלא

  נתניהו, יעלון וגנץ ידעו על המנהרות – ולא דאגו לתוכנית צבאית

  פערי מודיעין וליקויים בשטח: כך נמנעה ישראל מלטפל באיום המנהרות

  יעלון: "אין סימן שחמאס מוביל להסלמה". דיוני הפורום הסודי על צוק איתן  

  המבקר קובע: צה"ל לא ניטרל חצי מהמנהרות

  בהעדר סנקציות, הטעויות יחזרו גם בעתיד / פרשנות

   

  נתניהו אמר זאת לאחר דו"ח וינוגרד בעקבות מלחמת לבנון השנייה, כשהוא דורש מראש הממשלה אז אהוד אולמרט להתפטר. סרטון של נתניהו אומר את הדברים במליאת הכנסת הועלה היום מארכיון ורץ ברשת.

   

  "מלחמת לבנון השנייה הייתה כישלון והאחריות העליונה לכישלון היא של ראש הממשלה אהוד אולמרט", אמר אז נתניהו. כדברי ועדת וינוגרד, האחריות הכוללת לניהול המלחמה הייתה מוטלת על הדרג המדיני וצמרת הדרג הצבאי. ועוד קובעת הוועדה – היטלנו אחריות אישית על שלושת הקברניטים. האחראים לכישלון, לפי הוועדה, הם ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל.

   

  "אם יש משמעות למושג אחריות, ראש הממשלה חייב גם הוא ללכת. אם אין משמעות למושג אחריות, יש להחזיר לאלתר את דן חלוץ ועמיר פרץ לתפקידיהם. בסרבו לפנות את מקומו, ראש הממשלה בורח מאחריות. רבותיי, לא יעזרו כל התירוצים ולא ההיתפסות לחלק קטן מהדו"ח תוך התעלמות מהקביעות הנוקבות על כישלון הדרג המדיני בניהול המלחמה כולה. גם לא יועיל הניסיון שבו חזינו עכשיו לגלגל את האחריות לעם, לאופוזיציה ואליי אישית. כולנו תמכנו ביעדי הממשלה. וגם היום לא חזרנו בנו.

   

  "ראש הממשלה, לא אנחנו ניהלנו את המלחמה, אתה ניהלת אותה. לא אנחנו ניהלנו את החטיבות, האוגדות, הסיוע האווירי, את גיוס המילואים או אי גיוס המילואים. אתה היית צריך לבדוק את מוכנות הצבא, את הפעלת הצבא, את הגנת העורף. ודבר זה היינו בטוחים שעשית. אני השתתפתי בהרבה פעולות צבאיות מעבר לקווי האויב וגם פיקדתי על כמה מבצעים, ונטלתי חלק בכמה וכמה קרבות.

   

  "גלגול כזה של אחריות עוד לא ראיתי מימי. אחריות זה לא לדבר אחריות. אחריות זה לשאת באחריות. כשהכישלון במלחמה הוא כל כל רחב, כל כך יסודי, כשחלקים של הארץ נתונים יום יום באש טילים, הצעד ההכרחי המתבקש הוא החלפתו של ראש הממשלה שכשל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים