שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חדש: משקפיים חכמים שמשנים את המספר אוטומטית

  מדענים מאוניברסיטת יוטה פיתחו משקפיים המשנים באופן אוטומטי את "המספר" בהתאם למרחק מהדמות. השיווק צפוי בתוך 3 שנים

  מחכים עד שהמשקפיים יהיו מוכנים? בעתיד הלא רחוק כבר לא תצטרכו: מדענים פיתחו משקפיים שהופכים לכל מספר נדרש באופן אוטומטי. הפיתוח דווח בכתב העת Optics Express.

   

  החוקרים מאוניברסיטת יוטה פיתחו את המשקפיים החכמים הכוללים עדשות מבוססות נוזל. הן מתאימות את הפוקוס באופן אוטומטי, הן למרחוק והן למקרוב.

   

  חידושים נוספים בתחום הראייה:

  במקום רטייה: משקפיים אלקטרוניים לעין עצלה

  חדש: משקפי גוגל לאוטיסטים - שמתרגמים רגשות

  צפו: המשקפיים שמסייעים ללקוי ראייה לקרוא

   

  עין האדם כוללת עדשה המתאימה את עומק המיקוד בהתאם לתמונה ומרחקה מהעין. אולם עם ההזדקנות, העדשה מאבדת את יכולת המיקוד שלה. מסיבה זו, אנשים בעשור השלישי לחייהם ואילך זקוקים למשקפי קריאה או למשקפיים ביפוקליים לקוצר ורוחק ראייה.

   

  המדענים מציגים את המשקפיים. יתחילו לשווק כבר תוך 3 שנים ( ) ( )
  המדענים מציגים את המשקפיים. יתחילו לשווק כבר תוך 3 שנים

   

  שינוי המספר במשקפיים בפחות משנייה

  החוקרים יצרו עדשות המבוססות על נוזל הגליצרין חסר הצבע העטוף בקרומים דמויי גומי מקדימה ואחורה. הממברנה האחורית בכל עדשה מחוברת לשלושה אלמנטים מכניים הדוחקים את הממברנה קדימה ואחורה, ובכך משנים את עקמומיות הנוזל בעדשה, וכך גם את אורך הדמות המגיעה לעדשת העין.

   

  העדשות מונחות במסגרת ומחוברות לסוללה ומרכז שליטה. בגשר המשקפיים ישנו מד מרחק המודד את המרחק בין המשקפיים לאובייקט דרך אותות של אור אינפרא אדום.

   

  כאשר חובש המשקפיים מביט באוביקט, מטר המדידה מודד את המרחק ומורה למנוע כיצד לשנות את עקמומיות העדשות. אם המשתמש מביט לאוביקט אחר, שוב משנה מרכז הפיקוד את צורת העדשה. לדברי החוקרים, מיקוד המשקפיים יכול להשתנות במהירות של 14 מילישניות.

   

  אב טיפוס ראשון של המשקפיים החדשות כבר הוצג בכנס האלקטרוניקה בחודש שעבר בלאס וגאס, וכעת עובדים המדענים על משקפיים קטנים יותר. לדבריהם שיווק ראשון של המשקפיים צפוי בתוך שלוש שנים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משקפיים חכמים. ישנו את המספר אוטומטית
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים