שתף קטע נבחר

בכל העולם: רוקדים כדי לשחרר את הדר

על רקע השיר Happy של פארל וויליאמס, רוקדים בני נוער - חניכי "בני עקיבא" העולמית מחמש יבשות - במטרה לשחרר את גופתו של הדר גולדין מידי החמאס. אחיו, חמי, שיזם את הקליפ ויצר את הכוריאוגרפיה, מקווה להזכיר לישראלים ולעולם את הדר: "אין יום שבו איננו מייחלים למינימום המגיע ללוחם בצה"ל: הזכות להיקבר"

 

 

לקראת פורים - ילדים בכל העולם רוקדים כדי לשחרר את הדר: חמי גולדין מעביר קריאה לשחרור גופת אחיו מידי החמאס בעזה, דווקא באמצעות ריקוד שמח באווירת החג. בשיתוף פעולה שנרקם בינו לבין תנועת "בני עקיבא" העולמית, יצאו השניים בריקוד משותף, כאשר חמי חיבר את הכוריאוגרפיה, ואף לימד אותה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

על רקע השיר Happy ("שמח"), של פארל וויליאמס, רוקדים בני נוער, חניכי "בני עקיבא" העולמית מחמש יבשות, תוך שהם מחופשים ומאופרים ברוח החג. השילוב השונה משהו המתקבל מהצפייה בסרטון העליז והנושא הקשה - מאפיין את הקו שבו נקטה משפחת גולדין: להנציח את הדר כל העת ודווקא מתוך שמחה, גם בימים בהם חוגג עם ישראל בארץ ובתפוצות את חג הפורים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • דיינים, תפנימו: סרבנות גט היא חטיפה לכל דבר/ הרב דוד סתיו
 • בטבעת זו: הייתי אסירה של בעלי 1,825 ימים/ שרי דיסקינד

   

  חמי, אחיו של הדר, הוא כאמור הכוריאוגרף – והריקוד צולם בתשע מדינות שונות שבהן פעילה תנועת "בני עקיבא": אוסטרליה, איטליה, ארה"ב, ברזיל, גרמניה, הולנד, הונג קונג וישראל. בריקוד עצמו השתתפו שליחי התנועה, מדריכים וכמובן - חניכים מקומיים.

   

  "היעדרו מורגש בכל יום"

  בהתאם לרוח הקליפ המקורי, הורכב גם הקליפ למען הדר מרצף של רקדנים שונים הממשיכים זה את ריקודו של זה, עד למחווה הייחודית והפורימית במיוחד.

   

  ימים שמחים יותר: הדר רוקד בחתונתו של חמי (צילום: יעל הרמן) (צילום: יעל הרמן)
  ימים שמחים יותר: הדר רוקד בחתונתו של חמי(צילום: יעל הרמן)

   

  קודם לתהליך לימוד הריקוד נעשתה הדרכה חינוכית מקיפה אודות הדר - שהיה חניך "בני עקיבא" בעצמו - הערכים שבהם האמין, והצורך החיוני לעורר מודעות למציאת פתרון להשבת גופתו לישראל, בסניפים ובפעולות התנועה ברחבי העולם.

   

  רועי אביקסיס, מזכ"ל תנועת "בני עקיבא", ביקש להזכיר לעם ישראל "את זכרו של הדר ואת בקשתינו להשיבו לקבר ישראל".

   

  רוקדים באוסטרליה (צילום: "בני עקיבא" העולמית (WBA)) (צילום:
  רוקדים באוסטרליה(צילום: "בני עקיבא" העולמית (WBA))

   

  חמי גולדין, אחיו של הדר, הוסיף כי "אצלנו במשפחה אי הנוכחות של הדר מורגשת כל יום - בשמחה ובעצב, בימי חול ובחגים". הוא אמר כי "אין יום שבו איננו מייחלים למינימום המגיע ללוחם גיבור בצבא ההגנה לישראל - הזכות להיקבר בקבר ישראל".

   

  את שיתוף הפעולה שנרקם עם תנועת "בני עקיבא" כינה "יוזמה מבורכת ודבר גדול וחשוב, המאפשר לנו להמשיך להנציח את הדר בדרך שכל כך הייתה אופיינית לו: דרך השמחה ובחיבור לערכים של ציונות, תורה ועבודה. אנו מקווים כי כל הצופים בסרטון ועם ישראל כולו, ימשיכו לזכור ולהזכיר את הדר גם בחג הפורים הזה".

   

  ד"ש ממילאנו (צילום: "בני עקיבא" העולמית (WBA)) (צילום:
  ד"ש ממילאנו(צילום: "בני עקיבא" העולמית (WBA))


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: "בני עקיבא" העולמית (WBA)
  מחווה מדיסלדורף
  צילום: "בני עקיבא" העולמית (WBA)
  מומלצים