שתף קטע נבחר

הרב הראשי אישר: תפילה חדשה בבתי הכנסת

באופן חריג אישר הרב דוד לאו להוסיף בבתי הכנסת תפילה חדשה, להשבת גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול. "זו חובתנו המוסרית כלפי משפחות גולדין ושאול להתפלל על השבת גופותיהם של הבנים", הסביר הרב לאו. שמחה גולדין: "חשוב להבין שיש עדיין שני חיילים בעזה, וצריך להשיב אותם"

הרב הראשי עם הוריו של הדר גולדין (צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות") (צילום: שאול גולן,
הרב הראשי עם הוריו של הדר גולדין(צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות")

 

בעקבות פנייתה של משפחת גולדין, ניסחו כמה רבנים תפילה מיוחדת להשבת גופותיהם של הלוחמים הדר גולדין ואורון שאול, שנחטפו במבצע "צוק איתן". הרעיון לנסח תפילה כזו הגיע מקהילת "רמת אורה" האמריקאית, שפנתה למשפחת גולדין וסיפרה כי אנשיה רוצים להתפלל תפילה מיוחדת להשבת גופות החיילים בשבתות ובחגים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

זמני כניסת החג (יום א') - ויציאתו (יום ג')

 

שמחה גולדין, אביו של הדר ז"ל, פנה לשני רבנים, הרב ד"ר יצחק ליפשיץ והרב ד"ר ג'פרי וולף, שניהם מכרים של המשפחה. הם ניסחו את התפילה ופנו לרב הראשי לישראל לאישורה.

 

ראש השנה בערוץ היהדות :

 

הרב הראשי דוד לאו הדגיש כי הוספת טקסט לנוסח התפילה אינה דבר פשוט, אך בגלל חשיבות הנושא הוא אישר את המהלך. "בכל שבת מתפללים בבתי הכנסת על חיילי צה"ל, כוחות הביטחון והשבויים והנעדרים. אני קורא לכל בתי ישראל להוסיף את התפילה המיוחדת. זו חובתנו המוסרית כלפי משפחות גולדין ושאול - להתפלל על השבת גופותיהם של הבנים ולהביאם לקבר ישראל", הסביר הרב לאו.

 

שמחה גולדין מסכם: "חשוב להבין שיש עדיין שני חיילים בעזה וצריך להשיב אותם. כשמדברים בימים אלה על הקלות שרוצים להעניק לצד השני, חשוב להתנות הכל בהשבת הגופות".

 

וזה נוסח התפילה

אב הרחמים שוכן מרומים ברחמיו העצומים, הוא יפקוד ברחמים את החיילים הקדושים והטהורים הדר בן שמחה וחדווה לאה ואורון בן הרצל וזהבה, שמסרו נפשם על קדושת השם. מנשרים קלו ומאריות גברו לעשות רצון קונם וחפץ צורם בעוז ובענווה.

 

יזכרם אלוהינו לטובה עם שאר צדיקי עולם, יביאם לקבר ישראל, ככתוב ואל עמו תביאנו, וינוחו בשלום על משכבם ונאמר אמן.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"יביאם לקבר ישראל". אורון שאול והדר גולדין
צילום: אורות
אישר. הרב דוד לאו
צילום: אורות
צילום: עידו ארז
"להתנות הכל בהשבת הגופות". שמחה גולדין
צילום: עידו ארז
מומלצים