שתף קטע נבחר

האוצר: עלייה של 38% במכירת דירות ע"י משקיעים

משרד האוצר מפרסם היום נתונים המרמזים על נטישת המשקיעים -לפיהם נרשמה לאחרונה עלייה של 38% במכירת דירות להשקעה. בתחילת השבוע פרסם משרד האוצר סקירה לפיה בחודש ינואר חלה ירידה של 5% במכירת דירות לעומת החודש הקודם

המשקיעים נוטשים את שוק הנדל"ן? לאחרונה נרשמה עלייה של 38% במכירת דירות על ידי המשקיעים, כך על פי נתונים שמפרסם הבוקר (ג') הכלכלן הראשי במשרד האוצר.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן:

האוצר: צניחה במכירת דירות חדשות

 

בתחילת השבוע פרסם משרד האוצר סקירה לפיה בחודש ינואר 2017 נמכרו 9,700 דירות - ירידה של 5 אחוזים בהשוואה לחודש הקודם, וגידול מתון של 3 אחוזים בהשוואה לינואר 2016. על פי הנתונים בלטה במהלך ינואר מגמת הירידה החדה במכירת דירות חדשות (גם בהשוואה לינואר 2016), אשר קוזזה בחלקה על ידי פלח השוק של דירות יד שנייה, בין היתר על רקע מכירות המשקיעים.

שר האוצר משה כחלון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שר האוצר משה כחלון(צילום: מוטי קמחי)

מכירת דירות חדשות הסתכמה בינואר ב-2,200 דירות, ירידה של 18 אחוזים בהשוואה לחודש הקודם. בהשוואה לתקופה המקבילה ב- 2016 זהו החודש הרביעי ברציפות בו נרשמת ירידה חדה, בשיעורים דו-ספרתיים, כאשר בינואר עמד שיעור ירידה זה על 24 אחוזים (בהשוואה לאשתקד).

 

בנוסף מצביעים נתוני המשרד על הלימה בין היצע הדירות של "מחיר למשתכן" לרכישות דירות חדשות שלא מהפרויקט. מהנתונים עולה כי מתוך כלל הדירות יד שניה שנרכשו בינואר, 2,756 נרכשו ע"י משפרי דיור, ורק 1,259 דירות נרכשה ע"י משקיעים. בנוסף חל גידול של 38% בהשוואה לינואר 2016 ו-25% בהשוואה לחודש דצמבר של שנת 2016, כאשר סך מכירות המשקיעים בינואר הסתכם ב-2,900 דירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
צילום: Shutterstock
צילום: אוליבייה פיטוסי
צילום: אוליבייה פיטוסי
מומלצים