שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הדרכון החזק ביותר בעולם הוא...
  חברת שירותי הגירה מהגדולות בעולם מפרסמת את מדד הדרכונים השנתי ל-2017, המבוסס על מספר המדינות אליהן יכולים התושבים להיכנס ללא ויזה. איזו מדינה במקום הראשון, מה מצבה של ישראל ומה קרה לבריטניה?

  הדרכון הגרמני הוא הדרכון השווה בעולם. כך עולה מהבדיקה השנתית של חברת "הנלי ושות'", המספקת שירותי הגירה ואזרחות ומפרסמת מדי שנה את מצעד הדרכונים החזקים ביותר על פני הגלובוס, כלומר אלה שהמחזיקים בהם יכולים להיכנס למספר הרב ביותר של מדינות (מתוך 218) ללא ויזה.

  מקום 24 - ישראל, מקום 1 - גרמניה (צילום: shutterstock)
  מקום 24 - ישראל, מקום 1 - גרמניה(צילום: shutterstock)

  מחזיקי הדרכון הגרמני יכולים להיכנס ל-176 מדינות ללא ויזה, המספר הגבוה בעולם שממקם את גרמניה במקום הראשון בדירוג. למקום השני הגיעה שבדיה עם 175 מדינות אליהן יכולים מחזיקי הדרכון להיכנס ללא אשרת שהייה. בשני המקומות הראשונים לא חלה תזוזה, ומדובר במיקומים זהים לאלה שנמדדו בשנה שעברה.

  הדרכון הבריטי. קצת פחות חזק מבעבר (צילום: shutterstock)
  הדרכון הבריטי. קצת פחות חזק מבעבר(צילום: shutterstock)

  למקום השלישי הגיעו במשותף ארצות הברית, פינלנד, ספרד ודנמרק, עם 174 מדינות אליהן יכולים להיכנס מחזיקי הדרכונים ממדינות אלה ללא ויזה. בריטניה שהיתה במקום השלישי בשנה שעברה ובראשון (לצד גרמניה) ב-2015, ירדה למקום הרביעי בשל שינויים במדיניות הוויזות של כמה מדינות בעולם. במקום החמישי ניו זילנד, יפן ואירלנד.

   

  ישראל בעלייה

  את ישראל אפשר למצוא במקום טוב מאוד ביחס לעולם - מקום 24, עם 147 מדינות אליהן יכולים תושבי המדינה להיכנס ללא ויזה. מדובר בעלייה של מקום אחד מהשנה שעברה. בתחתית הרשימה נמצאות סומליה, סוריה, פקיסטן, עיראק ואפגניסטן (מקומות 100-104). מחזיקי הדרכונים ממדינות אלה יכולים להיכנס ללא ויזה לפחות מ-30 מדינות, מספר זעום ביחס לשאר תושבי העולם. את הקפיצה המרשימה ביותר בדירוג עשתה השנה פרו, קפיצה של 15 מקומות מ-56 ל-41.

  "משקף את היחסים הדיפלומטיים והביטחון של האזרחים" (צילום: shutterstock)
  "משקף את היחסים הדיפלומטיים והביטחון של האזרחים"

  "הגורמים המרכזיים שמצאנו ככאלה שגרמו לשינויים בדירוג היו הברקזיט בבריטניה והבחירות בארצות הברית", אמר ד"ר כריסטיאן קאלין, מעורכי הבדיקה שהוסיף עוד כי "דרישות ויזה משקפות את היחסים הדיפלומטיים בין המדינה לבין מדינות אחרות, ואת רמות הסיכון האישי לאזרחים המבקרים בהן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הדרכון החזק ביותר בעולם הוא..."
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים